Skocz do zawartości

Jak to doczyścić.


yzydor

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy już nie mam siły.

IPA

CIF

DENATURAT

APC

ACETON

BENZYNA

ROPA

 

Co ja mogę jeszcze spróbować ?

 

Nie próbowałeś octu, a często część osadu stanowią osady wapienne z wody/płynów do szyb. Mimo, że temat stary, to problem wciąż aktualny i ocet sprawdza się nad wyraz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam, mam taki problem ponieważ od dość nie dawna pojawiło mi się to na przedniej szybie samochodu, ktoś wie jak tą "tęczę" doczyścić ;) ?

 

Ta tęcza to pewnie po płynie do spryskiwaczy, miałem też całą górną część przedniej szyby + lakier nad szybą. Szybę doczyściłem Autoglym Car Glass Polish, no a lakier cleanerem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Da radę. Śmierdzi niemiłosiernie [chyba że to moja bardzo stara edycja 1] ale efekty bomba.

 

Miałem waterspoty i taką tęczę jak wyżej i jakieś ślady dziwne pewnie po chemii z bezdotyku pod wycieraczką tylnej szyby w kombi.

O dziwo crp zebrał do gołej szyby.

nakładam jakimś tanim padem z rzadkiej krótkiej mikrofibry.

PS: niedużo robi dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat bo mam podobny problem

Kupiłem auto i szyba czołowa była zacieknięta jakimś syfem - nie wiem co to jest wygląda to jak by spryskał ją płynem i płyn wysechł na słońcu tworząc zacieki (dysze mam mgiełkowe wiec raczej to było czymś polane albo sam już nie wiem) Bardzo proszę o poradę próbowałem płynem do szyb, benzyną ekstrakcyjną itd ale lipa jest, zeszło trochę pastą G3 i tempo, że jest lepiej ale jeszcze został w załączniku foto to co zostało (w dzień ok jest ale noc odbicia powoduje mi i źle się jedzie)

Pozdrawiam i liczę na pomoc

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/119255779f913594

 

ps. na wysokości rejestracji fajnie widać tam się odbiło najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, podepnę się pod temat bo jest ogólny.

Proszę was o pomoc. Mam coś takiego na szybie przedniej jak na załączonych zdjęciach. Jest to jakiś osad którego za cholerę nie wiem jak się pozbyć. Jest on na powierzchni szyby przedniej tam gdzie nie zbiera wycieraczka...

Pomyślałem że kupie najzwyklejszy preparat do szyb ADBL Glass Cleaner, lecz ten nie dał rady. Mam jeszcze glinkę uniwersalną i TarX z CarPro ale nie wiem czy to cos da bo wlasciwie nie jest to przeznaczone na szyby. Czy macie jakieś pomysły jak się tego pozbyć ?

https://zapodaj.net/0831c2be235b8.jpg.html

https://zapodaj.net/73f7062b1eb81.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie możesz spróbować Autoglym Car Glass Polish i Tricolor (lub inny twardszy aplikator). Mi ostatnio na szybach osiadł jakiś pył i pod wpływem upałów na stałe związał się z szybą i lakierem, nawet wycieraczki strasznie skakały i nie chciały pracować (kupiłem nowe i to samo). Po zastosowaniu szyba idealnie wyczyszczona i świeci się jak nowa, jestem pod wrażeniem możliwości tego specyfiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm poczytałem trochę i myślę że sprawdzilby się CarPro CeriGlass Polish. Czy ktoś pracował kiedyś na tym specyfiku?

U mnie tam gdzie pracują wycieraczki jest idealnie gładko i czysto lecz miejsca pozostałe to jakiś nalot który przyciąga bród, refleksy i jakieś pyly. Wiem że poprzedni właściciel jeździł autem na myjnie cisnieniową. Ten z CarPro jest drogi i właśnie nie wiem jak się zachowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

No i zrobiłem tak : kupiłem AutoGlym Car Glass Polish, zrobiłem jak natura przykazała ale nie puściło nic a nic... jest to jakaś chyba chemia bo daje pod kątem obraz tęczy... Co gorsza w szybie mam kilkaset drobniutkich kropek chyba z przyczyn przebiegu i wżartego pyłu drogowego ( jakieś kamyczki, odpryski z aut itp.) do tej pory nie było bardzo tego widać ale jak zastosowałem na to CGP - mleczko weszło w te dziurki i nie chce wyjść... Jak to stamtąd wyciągnąć ?! a co do mazów na szybie to chyba będzie trzeba zastosować CarPro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o CGP pisze o tym, że zapycha ubytki w szybie jednak po wymyciu myjką lub zastosowaniu IPA łatwo schodzi. Ja na koniec wymyłem szybę płynem do szyb Meguiars Glass Cleaner Concentrate i nic nie zostało, a jakieś rysy na szybie też mam. Szkoda, że nie pomogło w Twoim przypadku, wydaje mi się, że musisz zabrać się za polerkę szyby tlenkiem ceru i filcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CGP stosowałem niestety ręcznie, mechanicznie nie mam możliwości :(

Pewnie będę musiał zastosować CeriGlass od CarPro ale jak już się kupuje taki środek to lepiej już to zrobić mechanicznie ? Bo po co kupować CeriGlass jak potem nałożę to ręcznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CGP stosowałem niestety ręcznie, mechanicznie nie mam możliwości :(

Pewnie będę musiał zastosować CeriGlass od CarPro ale jak już się kupuje taki środek to lepiej już to zrobić mechanicznie ? Bo po co kupować CeriGlass jak potem nałożę to ręcznie...

 

CeriGlass owszem ale z większą dosypką tlenku ceru więc bardziej opłacalnie wychodzi Ci zakup samego proszku + użycie filcu polerskiego na maszynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.