Skocz do zawartości

Proste, tanie i efektywne/-towne rozwiązanie


ReaperDG

Rekomendowane odpowiedzi

Posiedziałem kilka godzin na forum i przyznam się, że trochę przerasta mnie jeszcze tematyka woskowania, aczkolwiek chciałbym coś zrobić dla mojej Viki na jej 18-ste urodziny ;)

 

Może najpierw aktualne zdjęcia po dzisiejszym prysznicu na bezdotykowej (niestety robione telefonem):

 

zdjc499cie697.jpg zdjc499cie698.jpg zdjc499cie699.jpg zdjc499cie701.jpg

 

 

Stan lakieru:

- błyszczy, choć lustrem to on nie jest

- na całej powierzchni drobniutkie, koliste rysy widoczne pod słońce

- kilka większych rys wyczuwalnych palcem

- zauważyłem także, że po przejechaniu paznokciem robią się rysy.

 

Środki:

- auto mogę wyszorować na bezdotykowej, później na dwa wiadra na parkingu (ze strażą czy policją nigdy problemu nie było)

- prądu brak, a nawet gdyby był to polerka mogła by być niebezpiecznym narzędziem w moich rękach

- chęci są, lecz chciałbym aby cały zabieg zajął max 5h

- miejsce pracy w pełnym słońcu do godzin wieczornych

- kasa... da radę za 100zł?

 

Moje propozycje:

1. Politura Sonax Nano Pro 2 + Valvoline Wet Wax As-U-Dry (wypatrzone jeszcze przed moim przybyciem na forum)

2. AIO Meguiars Cleaner Wax Paste (to już z forum, ale nie doczytałem, czy poza glinką coś wcześniej trzeba położyć na lakier).

 

Mam nadzieję, że regulaminu w swoim drugim poście na forum nie złamałem, więc czekam na porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rise and Shine, dzięki za zaproszenie :) Tylko patrząc na wasze projekty nie wiem czy będziecie w stanie zaproponować coś budżetowego ;)

 

Xkem, ten UC to zamiast czegoś, czy jeszcze dodatkowo? Za bardzo nie chcę się rozpędzać z tym dopieszczaniem auta, bo i tak czego go niedługo lakiernik (lewe nadkole źle zrobiony, lakier zaczął złazić i pojawia się trochę rudej). Kamil, to co mi radzisz - da radę ręcznie? I gdzie tych próbek szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy odwiedzić sklepy internetowe z forum? :-] Zacznij czytać i będziesz wiedział co z czym :!: Ten zestawik testerów co Ci zaproponował jest bardzo dobry. UC to Meguiar's Ultimate Compound i stosujesz go do usuniecia niedoskonałości na twardym aplikatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałem sobie zgodnie z radami:

 

Bilt Hamber 50g 16,90 zł

Meg UC 450ml 59,90 zł

SRP 325ml 48,00 zł

FK 2685 59ml 16,90 zł (1000p nie mają na stanie, dużo się one od siebie różnią?)

Monster Shine Aplikator gąbkowy do wosków 5,50 zł

 

Do tego jeszcze jakieś mikrofibry i tyle? A przy okazji rzućcie okiem na ceny, czy dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamiast żółtego monstera dorzuciłem trójkolorowego (23,90). Do tego jeszcze taśma w promocji (3,90) i mikrofibra do polerki z monstera (17,49).

 

No i ze 100zł zrobiło się już prawie 180zł - dlatego zawsze lubię zaniżyć fundusze...

 

vanquisz, co o tym sądzisz? Oczywiście, jeżeli Ty, to Ty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może warto zaoszczędzone pieniądze w jakiś szampon zainwestować?

 

Pewnie, że warto.

 

BTW: SRP możesz kupić u Marka z forum, ma bardzo dobre ceny, sam ostatnio od Niego kupowałem ;)

 

Co do MF do polerowania dobra, a do tego tania jest Eurow Shag - kosztuje ok 14zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałem sobie zgodnie z radami:

 

Bilt Hamber 50g 16,90 zł

Meg UC 450ml 59,90 zł

SRP 325ml 48,00 zł

FK 2685 59ml 16,90 zł (1000p nie mają na stanie, dużo się one od siebie różnią?

Ok, zamiast żółtego monstera dorzuciłem trójkolorowego (23,90)

No i ze 100zł zrobiło się już prawie 180zł - dlatego zawsze lubię zaniżyć fundusze...

 

vanquisz, co o tym sądzisz? Oczywiście, jeżeli Ty, to Ty ;)

 

Normalne, mi z 200zł zrobiło sie kilka grubszych tyś ;)

Cały UC nie będzie Ci potrzebny. SRP nie zaszkodzi mieć całe.

Jak chcesz to mogę Ci opchnąć UC po lepszych pieniądzach, ponieważ też od tego zaczynałem a teraz stoi i kurzy sie. Tylko podskocz do Jaworzna.

Taki zestaw z pewnością Ci wystarczy, a potem, z biegiem czasu pochłonie finansowo :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chemie już mam wybraną (pod glinkę chyba pójdzie woda, lub lekki roztwór szamponu).

 

Co do akcesoriów to aplikator trójkolorowy, eurow shag do polerki i CG Fluffer do wycierania po myciu. Starczy?

 

I jeszcze pytanie odnośnie przygotowania auta:

Pousuwam asfalt, smołę, pojadę na myjnie, tam sobie wyszoruję auto i dobrze opłukam. Po powrocie na parking mógłbym umyć jeszcze raz (z kurzu co złapałem po drodze z myjni) tylko problem będzie z porządnym spłukaniem... Spłukać go tylko wodą, a może są jakieś środki, których nie trzeba spłukiwać dużą ilością wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG Fluffer, to bubel. Drogi jak cholera (25zł) a jakościowo bez fajerwerek. W dodatku farbuje.

Do osuszanie już lepiej kup pomarańczowego Janka.

 

Co do niebieskich Eurow, też już nie jest za ciekawie. Jak pierwszy raz kupowałem (pół roku temu) dostałem konkretną, grubą mikrofibrę. Tydzień temu listonosz przyniósł mi coś co jedynie przypomina tamtego eurow. Mimo wszsytko polecam, moze trafisz na tą starszą partie.

 

I jeszcze pytanie odnośnie przygotowania auta:

Postaw flaszke koledze, czy jakiemuś znajomemu i zrób to na prywatnej posesji, na spokojnie. Szkoda kosmetyków na takie kaleczenie. Ja nie wyobrażam sobie pracy bez bieżącej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.