Skocz do zawartości

Zabezpieczenie uszczelek na mróz


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... kolejne pytanie:

Na półkach sklepowych widnieją dwa różne produkty autolandu:

- sławna "uszczelka" która jest w sprayu

- "do uszczelek" w płynie z gąbką (jak pasta do obuwia w płynie)

 

Jaka jest między nimi różnica? Czy jest to ten sam produkt tylko jeden w aero a drugi z aplikatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turtle zostawia na uszczelkach warstwe w kolorze bialym

U mnie to samo, przesmarowałem połowe uszczelki i Żółw wylądował na dnie szafki.

Używam Autolandu uszczelka (mam wersje w sprayu), dobrze się wchłania, uszczelki robią się elastyczne i lekko satynowe. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
może mi ktoś powiedzieć który preparat bedzie lepszy na zime do uszczelek tak by nie przymarzały:

1Z EINSZETT Rubber Care Stick Gummi Pflege

 

Obrazek

 

Würth sztyft do konserwacji gumy

 

Obrazek

 

Ja używam 1Z i jestem bardzo zadowolony. Łatwo się nakłada i w tym roku nie miałem żadnych problemów z przymarzniętymi uszczelkami. Wszystkim znajomym przed zima wysmarowałem uszczelki :) W PL dostępny już chyba z 2 lata temu. Miałem dużo preparatów tej firmy i jak to zwykle bywa jedne rewelacyjne inne takie sobie. Jak kogoś interesują produkty tej marki to ja mam gdzieś kontakt do przedstawiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzeję kotleta :mrgreen:

 

Może i banalne, ale co możecie polecić do uszczelek ?

Najlepiej coś, co można kupić na miejscu, w markecie,

ew. jeśli jest coś godnego polecenia, to również do zamówienia ;)

 

Zeszłej zimy pamiętam, że używałem produktu Autoland'u wyprodukowanego dla Statoil'a

( w spray'u) i sprawdził się dobrze, tyle, że już go nie można dostać...

 

Ps. Autoland z krwi i kości w spray'u, który chyba dalej jest dostępny, równie dobrze się sprawdzi ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Używam CarPro Perl i jeszcze po 2miesiącach widać ze się dobrze trzyma :) Mam jeszcze 303 ale z tego co czytałem perl jest lepszy na gumy niż 303

 

Też mam Perl na uszczelkach. Smarowałem bez rozcieńczenia i wygląda fajnie, ale czy to jest dobre zabezpieczenie przed przymarzaniem? Czy może lepiej kupić 1z ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Perl na uszczelkach. Smarowałem bez rozcieńczenia i wygląda fajnie, ale czy to jest dobre zabezpieczenie przed przymarzaniem? Czy może lepiej kupić 1z ?

 

Parę dni po aplikacji Perl'a przylazł mróz o dziwo nic nie przymarzło a guma wizualnie była śliska i lepka. Więc raczej daje radę. Zobaczymy jak przybędą dłuższe mrozy i śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam kolegów, chciałem odświeżyć trochę temat ze względu na pierwsze przymrozki. Tak wiec pytanie podstawowe co polecacie do impregnacji uszczelek wewnętrznych po myciu samochodu? Posiadam m.in. Koch chemie nano magic plast care do plastików zewnętrznych i Gyeon tire q2 do impregnacji opon. Czy mogę użyć którego z tych produktów czy może jednak polecicie coś specjalnie dedykowanego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.