Jump to content

Recommended Posts

4 godziny temu, RoBee napisał:

RRC jest tylko dla profesjonalistów, a tu takich nie ma.

:-D Niezłe, ale tak na poważnie, to osobiście mam parę potwierdzonych opinii, że to właśnie Strong od RRC podjada top coat. Czasem, jak jest go już niewiele, to go usuwa. Jest też wiele opinii, że używają go z powodzeniem i nie widzą, aby zrobił jakieś szkody. Najczęściej są to opinie gości mających myjnie lub czyszczących bardzo sporadycznie i z reguły tacy mają rację, bo wyczyszczenie nim, nie powoduje ściągnięcia topa od razu. On go zwyczajnie powolutku narusza i trudno to zauważyć od razu, zwłaszcza przy stosunkowo nowych skórach. Ale kilkanaście czyszczeń tym środkiem powinno sobie z topem dać radę🤪. Ten RRC Strong, to oczywiście, niestety, nie jedyny zawodnik do czyszczenia skóry, który ma takowe działanie.  

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To zastanów się nad preparatami @kecav bo do skóry to jeden z najlepszych wyborów. Jak chcesz tanio to weź @tenzi ale nie rrc...

Nie dalej jak tydzień temu przyszedł do mnie kecav light - powiem tak: jak na sam cleaner bez żadnych odżywek jest bardzo fajny w pracy, przepięknie pachnie (w porównaniu do np. FC), jest delikatny (w

faktycznie chyba się pogubiłeś 😁 Nikt nie powiedział, że jest lepszy. Porównujesz różne rzeczy ze sobą. To tak jak byś zapytał co jest lepsze? Felga czy opona? Olejek carchem, to odżywka dla

Posted Images

@PressionLife Ja pierwszy raz czyściłem K2 Auron i jestem bardzo zadowolony, ale nie mam porównania do innych środków, bo to moje pierwsze auto w skórze.

Ładnie czyści i daje matowy efekt. Na Superba cleanera zeszło mi 3/4 pojemnika.

@marco80 @krzygaj strasznie dużo jest do wyboru produktów do skór ciężko się zdecydować, popatrzę opinie będę pierwszy raz to robić w starym Mercedesie - było palone w nim, na plastiki apc adbl poszło, warstwy plaka puściły, teraz jeszcze skóry muszę wyczyścić czuć jak na słońcu nagrzeje się auto dalej, od tego zacznę jak dalej będzie problem to myśle o ozonowaniu

Zdecydowałem się na środki KECAV,  ale okazało sie ze zamowiłem przypadkiem wersje POWER zamiast LIGHT, zerknijcie prosze na poprzedniej stronie wątku na moje skóry (2009r) i podpowiedzcie czy lepiej wymienić środek na LIGHT czy użyć tego POWER, jakie jest ryzyko? co może sie stać jeśli jest za silny.

2 temat polecono mi po czyszczeniu uzyć VERSIEGELUNG  od colourlocka, na opakowaniu czytam "należy aplikować po całościowej konserwacji Colourlock protectorem"  - pytanie czy na pewno bedzie właściwe zastosowanie tego środka do zaraz po KECAV CLEANER przy okazji ile czasu po nim dać na wyschnięcie przed aplikacja konserwacji?

• Master
10 godzin temu, m.strus napisał:

czy lepiej wymienić środek na LIGHT czy użyć tego POWER, jakie jest ryzyko? co może sie stać jeśli jest za silny.

Nie musisz się obawiać. Fotki skór niestety często nie oddają faktycznego jej stanu. Może się okazać, że 'odkryjesz' faktyczny kolor swoich skór:-D .  Najlepiej wykonaj sobie 50/50, a zobaczysz różnicę . Zawsze każdy środek wypróbuj uprzednio gdzieś z boku w mało widocznym miejscu. Jeśli bardzo się obawiasz, możesz Powera lekko rozcieńczyć wodą demineralizowaną. Odlej wówczas trochę np. 100ml i dodaj do nich 10, max 20ml wody. Ale uważam, że nie jest to konieczne. Po wyczyszczeniu warto przetrzeć wilgotną fibrą.

Skóra po czyszczeniu POWER'em nie jest przemoczona, no chyba, że gdzieś brakuje już topa i w takim miejscu będzie się kleić. Odczekaj dla pewności 2 godzinki, sprawdź organoleptycznie (😀) czy jest sucho i zaaplikuj VERSIEGELUNG'a. To co jest napisane na opakowaniu, aby aplikować po konserwacji protektorem, dotyczy przypadku, kiedy używasz protektora lub jeszcze jakiegoś innego środka. Chodzi o to, aby VERSIEGELUNG, był ostatnim etapem. 

• Master
50 minut temu, kamil598 napisał:

MB-Tex

Nie posiadam nawet cząstki wiedzy Łukasza ( @muzycom) i może się On wypowie, ale z tego co mi wiadomo, zresztą jak to Łukasz kiedyś określił, to taka "lepsza" eco skóra. Producent (MB) zaleca do czyszczenia np. ciepłą wodę z mydłem bez agresywnych detergentów.  Ponoć w instrukcji pisze również o wodzie z kapką nieagresywnego detergentu, np. płynu do naczyń.

• Dziękuję 1

Dzięki, za porady chyba okazało się ze moja skóra jak najbardziej potrzebowała wersji POWER cleanera.

Dwie kwestie:

1 czy cleaner jest bezpieczny dla plastików? czy muszę okleić to co graniczy ze skórą przy czyszczeniu?

2 czy jest jakiś sposób na zagniecenia od fotelika widoczne na foto?

IMG_20200825_235339.jpg

7 godzin temu, m.strus napisał:

1 czy cleaner jest bezpieczny dla plastików? czy muszę okleić to co graniczy ze skórą przy czyszczeniu?

Bezpieczny 🙂 śmiało możesz nim nawet wyczyścić plastiki 

7 godzin temu, m.strus napisał:

2 czy jest jakiś sposób na zagniecenia od fotelika widoczne na foto?

Taki sposób, jakiś efekt na pewno osiągniesz.

• Lubię to 1

Ja bym spróbował CL Leder Protector. U mnie sporo zagięć na fotelu kierowcy wróciło do prawie idealnego po 3 sesjach nakładania.

Tylko u Ciebie może to być naciegnieta skóra i może nie zdziałać za dużo

@krzygaj Książkowo Ci nie powiem 🙂 możesz spróbować na początek taka suszarką do włosów. Jak słabo to następnie opalarka 😉 ale też z głową i wyczuciem, tak żeby skóra zmiękła i szło ja "unieść"

• 1 month later...

Temat już wałkowany wiele razy ale jeszcze chciałem się upewnić, zestaw colourlock wyczyściłem skórę clenerem, po wyschnięciu wleciała warstwa protectora potem, będzie wiadomo versiegielung, ale myśle czy nie dać drugiej warstwy protectora by sparować bardziej zmiękczyć skore? Jakie odstępy czasowe miedzy warstwami? Fotele w E61

70630ED2-B202-4808-8AA8-D04BC4F76B3E.jpeg

Cześć,

Posiadamy Volvo V70 z 2003, czarne skórzane fotele, brakuje mi wiedzy czy były kiedykolwiek czyszczone, są dosyć błyszczące.

Stoję przed wyborem środków do impregnacji i czyszczenia.

Myślę o zakupie:

Kecav Soft, 

Leder Versiegelung Colourlock,

Colourlock Leder Protector,

Z czego te 2 ostatnie nie wiem w jakiej kolejności użyć :), chociaż myślałem też o zastąpieniu 2 ostatnich produktów przez - ADBL LEATHER CONDITIONER.

Czytając forum i ten temat udało mi się skomponować taki zestaw, czy to dobry wybór? Jaką szczotkę wybrać?

Mam też problem z jakiego materiału wykonana jest cześć na której opieramy nasz łokieć (razem z rączką do zamykania drzwi), skóra czy inny materiał? Na jednym z boczków użyłem APC, jednak po chwili pomyślałem, że może nie być odpowiedni :).

Co lepiej użyć na tym materiale APC + dressing do plastików, czy Kecav + powyższą odżywkę i zabezpieczenie?

891765653_boczekw211.jpg.1525b6eddfdb69e4b169c2e9563e8ef3.jpg

Zdjęcie zapożyczone z Internetu, mogę wykonać zdjęcie z bliska na moim egzemplarzu.

volva wiec nie spodziewma sie tam eko skóry, ja bym wybrał albo colourlock soft set albo kecav plus dokupic jakies zabezpiecznie 🙂 

@Streat Czyli jak rozumiem wystarczy cleaner + zabezpieczenie np. Versiegelung, nie potrzebuję odżywki/mleczka ?

@BiałyGTi, poczytam o ottimo :), przeczytałem cały temat 

+ inne tematy i wstępny wybór padł na kecav jako jeden z najczęściej polecanych o niskim ph, długo utrzymującej się pianie i dobrych właściwościach czyszczących. 

Jeżeli chodzi o mleczko do nawilżania ja uzywam od good stuffa i jestem z niego bardzo zadowolony 🙂 wiec tez mozna dokupic 😄 

• 3 weeks later...

Lamerskie pytanie dotyczące zestawu do pielęgnacji skórzanej tapicerki - szukam prezentu dla znajomego (laika w temacie) by zadbał trochę o wnętrze (auto to bmw 2010 r. jeśli ma to znaczenie). Colourlock z mleczkiem czy coś innego? By aplikacja nie była uporczywa, a efekt w miarę dobry i trwały. 

Lamerskie pytanie dotyczące zestawu do pielęgnacji skórzanej tapicerki - szukam prezentu dla znajomego (laika w temacie) by zadbał trochę o wnętrze (auto to bmw 2010 r. jeśli ma to znaczenie). Colourlock z mleczkiem czy coś innego? By aplikacja nie była uporczywa, a efekt w miarę dobry i trwały. 
Będzie git. Wybierz softa.

I'm back motherlovers!

• Lubię to 1
17 godzin temu, Strus napisał:

Koch Pol Star do cleanera Enzo ?

Będę miał Enzo dzisiaj lub jutro i pewnie w weekend zrobię pomiary, ale jak wiesz będą to jedynie informacje dotyczące tylko dwóch parametrów. Może ktoś inny używał ich w praktyce i ma porównanie  co do mocy, czy wrażeń z czyszczenia. 

• Lubię to 1

Szanowni, mam prośbę o pomoc w doborze zestawu do czyszczenia i impregnacji skóry. Wiem, wiem, pytania jakich pewnie setki :-) Mam nadzieję, że w dobrym wątku. Jakby co to nie krzyczcie - nowy :-)

To moja pierwsza skóra w aucie. Pacjent - Avensis 2011 w czarnej skórze. Ogólnie  skóra w niezłym stanie. Trochę ma bo bokach zmarszczek. Generalnie nie świeci się i nie wygląda na brudną. Ale czarna, więc ciężko stwierdzić.  Wygląda jakby ktoś jednak trochę o nią dbał. I nawet trochę pachnie skórą :-)

Chciałbym jednak na początek jednak zrobić kompleksowe czyszczenie + impregnację, tak jeszcze przed zimą. Na początku chciałem zamówić K2 Auron. Ale po lekturze forum -  no właśnie :-)  Generalnie, na razie w związku z innymi wydatkami po zakupie auta preferuje raczej tańsze rozwiązania. 

Co byście zaproponowali? Myślałem też o zestawie Gliptone GT 11 + GT12. Cena porównywalna do Aurona. Ale gdzieś tu wyczytałem, że ten GT12 jest bardzo mocny i się trochę boję. A może lepiej zestaw z GT15, bo to chyba łagodniejszy cleaner. A może polecicie coś bardziej niszowego podobnych pieniądzach?

Z góry dzięki