Skocz do zawartości
Pomagamy odbudować garaż po pożarze Czytaj więcej.. ×
Gość

Czym umyć tapicerkę skórzaną ?

Rekomendowane odpowiedzi

A może Tenzi Skóra Pielęgnacja ? Tylko czy jego właściwości czyszczące naruszą wcześniejszą warstwę ochronną.. 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, do swoich pół skór w accordzie VII kupiłem Tenzi Detailer Czysta Skóra, a jako odżywka Tenzi Detailer Skóra impregnacja (mleczko). Po przeczytaniu tematu zauważyłem, że konserwacja skóry powinna składać się z trzech etapów: preparat do czysczeni, preparat do odżywiana i preparat do ochrony. 

Czy tenzi Skóra impregnacja jest taką właśnie odżywka? Czy po zastosowaniu jej powinnienem zastosować jeszcze jakąś ochronę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tenzi impregnacja jest w zasadzie 2w1. Odżywia i zabezpiecza, ale może lepiej niech wypowie się @tenzi 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc, czekam na odpowiedzi @tenzi. A czy są jakieś inne produkty do zabezpieczenia/utrwalenia prócz Colourlock Leder Versigelung? Czy inni producenci posiadają jedynie produkty 2w1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rudi0018 Według mnie dobry jest do zabezpieczenia K2 Auron Protectant. Chodzi tu o stosunek jakość do ceny 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@david2888, @rudi0018 Skora Impregnacja to pełne zabezpieczenie po czyszczeniu (oczywiście z rekomendowanym użyciem Czysta Skóra). To zestaw na 1-2 razy w roku. Mamy jeszcze środek Skóra Pielęgnacja do bieżącego utrzymania czystości o odnowienia zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tenzi Czy Skóra Pielęgnacja narusza zabezpieczenie, które zostało nałożone przy kompleksowym czyszczeniu skór?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, david2888 napisał:

@tenzi Czy Skóra Pielęgnacja narusza zabezpieczenie, które zostało nałożone przy kompleksowym czyszczeniu skór?

Nie, to łagodny środek, do bieżących zabrudzeń. Ma też dodatki konserwujące, uzupełniające zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tenzi dokładnie tak robię i taki mam zamiar dalej robić, 2 razy w roku czysta skóra + skóra impregnacja, a na bieżąco raz na miesiąc/półtora miesiąca skóra pielęgnacja. 😉 

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy raz będę zamawiać środki do czyszczenia i konserwacji skóry, i zastanawiam sie nad dwoma produktami, który wybrać?

Colourlock STRONG czy GLIPTONE GT11 + GT12 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba raczej zależy od stopnia zabrudzenia skór. Na forum jest sporo informacji, które na pewno pomogą Ci wybrać dobry środek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabrudzenie wydaje mi sie duże bo od 3 lat jedynie co robiłem z nia to przecierałem zwykłymi chusteczkami do skór

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym filmiku masz pokazane do jakich zabrudzeń stworzony jest Strong.

Zresztą poczytaj forum, pooglądaj zdjęcia z testów i sam sobie odpowiedz co potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytam ten temat wiele godzin- z przerwami ,bo to wiele stron, ale widzę że jeśli chodzi o colourlock to ciągle się powtarza - Leder Versiegelung, czy Leder Protector.

Leder Protector  to odżywka i ZAWSZE przed Leder Versiegelung.

TO SAMO DOTYCZY INNYCH FIRM - ODŻYWKI ZAWSZE PRZED UTRWALACZAMI !

W bardzo wielu postach nawet cenieni użytkownicy tego forum piszą odwrotnie.

Warto by to WSZYSCY zapamiętali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę poprzeć swoje twierdzenie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać zależy kto odpowiada na pytania, bo ja dostałem zgoła inną odpowiedź, do zweryfikowania na kanale YT
821b6c9844a72df00aa81b77da283223.jpg
Także sam widzisz...
Miałem się nie wtrącać, ale jakoś tak wyszło... Zresztą już kiedyś też to wkleiłem.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kerad heh no to Ci powiem ciekawe jest 😉 od poniedziałku zacznę drążyć temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Zbigniew59 napisał:

Warto by to WSZYSCY zapamiętali.

Niepotrzebne są takie jednoznaczne sądy, bo nic nie jest czarno białe.

33 minuty temu, Freddy napisał:

Proszę poprzeć swoje twierdzenie

@Malwin41 @kerad 

Wszyscy mają swoją rację, a każda z opcji w określonych warunkach jest prawidłowa. Mamy do czynienia z wieloma zmiennymi takim jak rodzaj odżywki, rodzaj zabezpieczenia, czyszczenie bieżące, odszczurzanie, stara spękana skóra itp.itd. Do każdego przypadku podchodzi się indywidualnie.

Wg. mnie opcja pierwsza, czyli cleaner-zabezpieczenie-odżywka, ma sens dla tzw. bieżącej pielęgnacji i skóry w dobrej kondycji. Dlaczego? Bo zabezpieczenie dobrze 'siada' na jałową czystą powierzchnię. Późniejsze zastosowanie odżywki osłabione jest poprzez barierę zabezpieczenia, ale wystarczy jeśli tylko część tej odżywki dosięgnie naszej skóry, która była i jest w dobrej kondycji.

Drugi przypadek, czyli czyszczenie-odżywka-zabezpieczenie, to z reguły przypadek w którym mamy bardzo zniszczoną i przesuszoną skórę i chcemy ją maksymalnie odżywić i zmiękczyć. Przypadek ten jednak powinien być wzbogacony o jeszcze jeden 'przebieg' dodany po zastosowaniu (często długotrwałej aplikacji) odżywki, a mianowicie powtórne czyszczenie przed zabezpieczeniem. Wynika to głównie z faktu, że powierzchnię należy odtłuścić i wyczyścić, aby zabezpieczenie dobrze związało się z podłożem. Czyli mamy: czyszczenie-odżywka(natłuszczenie)-czyszczenie- zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak trochę z innej beczki, od 4 dni nakładam po jednej warstwie dziennie Gliptone GT11 i wcieram dokładnie w skórę. Muszę przyznać, że są niezłe efekty chociaż i tak kusi mnie zakup Altleder Softener. Nie wiem czy GT11 prawidłowo nawilżył skórę, klaru tam nie było więc teoretycznie mogło to się wchłonąć ale z drugiej strony nie wiem czy konsystencja kremu tego nie uniemożliwia. Tak czy inaczej skóra jest spoooro miększa i elastyczniejsza . Zastanawiam się czy nie mogło by być lepiej czy tak już zostawić. 

Edit:

Już nieistotne, wlasnie zakupiłem altleder softenera. Mam nadzieje, że zrobi robotę 🙂 

Edit2:

Altleder softener faktycznie działa, po 4 dniach nakładania cieniutkiej warstwy i zostawiania jej na 8h do wyschnięcia jest odczuwalna różnica. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Colourlock Leder Versiegelung czy Gtechniq L1 Leather Guard? Co będzie lepsze do zabezpieczenie skóry (zarówno na fotelach jak i tej na kierownicy, czy gałce zmiany biegów) po czyszczeniu? Do tej pory używałem Colourlocka i byłem zadowolony. Zależy mi na matowym wykończeniu, ale takie zapewniają chyba oba te produkty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawowa sprawa co to za skóry, jak kilkuletnie to śmiało bierz  Leder Versiegelung.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie starsze niż 8 letnie. W sumie jak z Versiegelung'a byłem zadowolony to chyba nie będę zmieniał, cena podobna, a zawsze to 50ml więcej produktu 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi