Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czytam ten temat wiele godzin- z przerwami ,bo to wiele stron, ale widzę że jeśli chodzi o colourlock to ciągle się powtarza - Leder Versiegelung, czy Leder Protector.

Leder Protector  to odżywka i ZAWSZE przed Leder Versiegelung.

TO SAMO DOTYCZY INNYCH FIRM - ODŻYWKI ZAWSZE PRZED UTRWALACZAMI !

W bardzo wielu postach nawet cenieni użytkownicy tego forum piszą odwrotnie.

Warto by to WSZYSCY zapamiętali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać zależy kto odpowiada na pytania, bo ja dostałem zgoła inną odpowiedź, do zweryfikowania na kanale YT
821b6c9844a72df00aa81b77da283223.jpg
Także sam widzisz...
Miałem się nie wtrącać, ale jakoś tak wyszło... Zresztą już kiedyś też to wkleiłem.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
1 godzinę temu, Zbigniew59 napisał:

Warto by to WSZYSCY zapamiętali.

Niepotrzebne są takie jednoznaczne sądy, bo nic nie jest czarno białe.

33 minuty temu, Freddy napisał:

Proszę poprzeć swoje twierdzenie

@Malwin41 @kerad 

Wszyscy mają swoją rację, a każda z opcji w określonych warunkach jest prawidłowa. Mamy do czynienia z wieloma zmiennymi takim jak rodzaj odżywki, rodzaj zabezpieczenia, czyszczenie bieżące, odszczurzanie, stara spękana skóra itp.itd. Do każdego przypadku podchodzi się indywidualnie.

Wg. mnie opcja pierwsza, czyli cleaner-zabezpieczenie-odżywka, ma sens dla tzw. bieżącej pielęgnacji i skóry w dobrej kondycji. Dlaczego? Bo zabezpieczenie dobrze 'siada' na jałową czystą powierzchnię. Późniejsze zastosowanie odżywki osłabione jest poprzez barierę zabezpieczenia, ale wystarczy jeśli tylko część tej odżywki dosięgnie naszej skóry, która była i jest w dobrej kondycji.

Drugi przypadek, czyli czyszczenie-odżywka-zabezpieczenie, to z reguły przypadek w którym mamy bardzo zniszczoną i przesuszoną skórę i chcemy ją maksymalnie odżywić i zmiękczyć. Przypadek ten jednak powinien być wzbogacony o jeszcze jeden 'przebieg' dodany po zastosowaniu (często długotrwałej aplikacji) odżywki, a mianowicie powtórne czyszczenie przed zabezpieczeniem. Wynika to głównie z faktu, że powierzchnię należy odtłuścić i wyczyścić, aby zabezpieczenie dobrze związało się z podłożem. Czyli mamy: czyszczenie-odżywka(natłuszczenie)-czyszczenie- zabezpieczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki, od 4 dni nakładam po jednej warstwie dziennie Gliptone GT11 i wcieram dokładnie w skórę. Muszę przyznać, że są niezłe efekty chociaż i tak kusi mnie zakup Altleder Softener. Nie wiem czy GT11 prawidłowo nawilżył skórę, klaru tam nie było więc teoretycznie mogło to się wchłonąć ale z drugiej strony nie wiem czy konsystencja kremu tego nie uniemożliwia. Tak czy inaczej skóra jest spoooro miększa i elastyczniejsza . Zastanawiam się czy nie mogło by być lepiej czy tak już zostawić. 

 

Edit:

Już nieistotne, wlasnie zakupiłem altleder softenera. Mam nadzieje, że zrobi robotę 🙂 

 

Edit2:

Altleder softener faktycznie działa, po 4 dniach nakładania cieniutkiej warstwy i zostawiania jej na 8h do wyschnięcia jest odczuwalna różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Colourlock Leder Versiegelung czy Gtechniq L1 Leather Guard? Co będzie lepsze do zabezpieczenie skóry (zarówno na fotelach jak i tej na kierownicy, czy gałce zmiany biegów) po czyszczeniu? Do tej pory używałem Colourlocka i byłem zadowolony. Zależy mi na matowym wykończeniu, ale takie zapewniają chyba oba te produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jestem po czyszczeniu beżowej tapicerki CL Softem, nałożeniu Leather Protector oraz Versiegelung. Samochód kupiłem używany (4 lata), generalnie ktoś tam dbał o to (albo zrobił przed sprzedażą), bo szmatki po użyciu Softa były czyste, prewencyjnie sprawdziłem Strongiem ale to samo.

Pytanie teraz czym przeprowadzać bieżące czyszczenie? Bo nie wyobrażam sobie latać szczotką i Softem co kwartał na fotelach innych niż kierowcy. Wystarczy mikrofibra zwilżona a potem sam Versiegelung? Może są jakieś delikatne środki, którymi można szybko zetrzeć sam kurz i nałożyć świeżą warstwę Versiegelung (czy innego zabezpieczacza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@j4r3k co 1-2 tyg woda demi w butli z atomizerem + dwie mikrofibry. Pryskasz wodę na jedną mikrofibre i przecierasz, druga docierasz na sucho. 

Jak zabrudzenia będą konkretniej to zamiast wody polecam Cleantech Leather QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

W tym momencie możemy dodać od siebie, że do bieżącego przecierania tapicerki skórzanej (już wyczyszczonej i zabezpieczonej) mamy preparat w sprayu pt. SKORA PIELĘGNACJA. Delikatnie myje i konserwuje. Do regularnego używania typu spryskać i przetrzeć. Więcej o produkcie: https://tenzidetailer.com/produkt/skora-pielegnacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

nic nie zrobisz kazda skora sie załamuje i to jej naturalne ugniecenia. Od wsiadania i wysiadania sie tak robi

 

Nawet jak zaszpachlujesz i pomalujesz to za jakis czas tez sie tk zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat niby tylko o czyszczeniu ale kwestia zabezpieczenia też się przewija.

Ja nie mam doświadczenia w skórach dlatego chciałem zapytać i jakiś budżetowy matowy środek do odżywienia/zabezpieczenia po czyszczeniu. K2 ? Tenzi ?

Będę miał niebawem pewnie 2 wnętrza do zrobienia i o ile produkt do czyszczenia posiadam to nie posiadam nic do odżywienia/zabezpieczenia. Liczy się jak najbardziej stosunek jakość/wydajność/(jak najniższa) cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat niby tylko o czyszczeniu ale kwestia zabezpieczenia też się przewija.
Ja nie mam doświadczenia w skórach dlatego chciałem zapytać i jakiś budżetowy matowy środek do odżywienia/zabezpieczenia po czyszczeniu. K2 ? Tenzi ?
Będę miał niebawem pewnie 2 wnętrza do zrobienia i o ile produkt do czyszczenia posiadam to nie posiadam nic do odżywienia/zabezpieczenia. Liczy się jak najbardziej stosunek jakość/wydajność/(jak najniższa) cena

Jak matowe to reviwax od kecav sobie kup 50ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus jak chcesz to mogę Ci wysłać prawie cały Tenzi czysta skóra + Tenzi skóra impregnacja. Ja z niego początkowo korzystałem i byłem zadowolony. Testy możesz zobaczyć w odpowiednim dziale. 

Warunek jest jeden: Jako, że dostałem ten zestaw od @tenzi do testów to MUSISZ wrzucić swoją relację do działu testów z tym produktem 🙂 

Jak jesteś zainteresowany to pisz priv. 

 

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu qd do skory na której jest warstwa Versiegelung, moge ponownie nałożyć Versiegelung czy między czyszczeniem cleaner co 3miesiace wystarczy zabezpieczenie z qd? 

A 2ga sprawa jakbym przemył co 2tyg woda demineralizowaną to położyć jakieś zabezpieczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.