Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zestaw Gliptone nie pozwoli na uzyskanie matu jak w przypadku produktów konkurencji. Ja określam efekt jako półmat. Musisz tez wiedzieć o bardzo specyficznym i intensywnym zapachu skóry. Nie wszystkim to się podoba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Gliptone nie pozwoli na uzyskanie matu jak w przypadku produktów konkurencji. Ja określam efekt jako półmat. Musisz tez wiedzieć o bardzo specyficznym i intensywnym zapachu skóry. Nie wszystkim to się podoba.
AreK dzięki za rzeczowe wyjaśnienie. Właśnie duże znaczenie ma uzyskanie matu tak jak wygląda teraz i jak wyjechała z fabryki. Nie chcę żeby nawet trochę nabrała połysku...
W takim układzie gliptone nie wchodzi w grę. Szkoda, że w opisie produktu nie jest ta kwestia opisana.

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten zestaw to jest to samo co zestaw chusteczka + odżywka za 30pln?
Chodzi mi czy ta chusteczka to to samo co ten cleaner i czy ta sama odżywka...

https://autonablask.pl/produkt/colourlock-zestaw-soft-czyszczenia-konserwacji-skorzanej-tapicerki/

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tym osiągniesz mat  dodatkowo bys mial zestaw do siedzeń
No właśnie ze skóry u mnie to tylko kierownica, mieszek i mieszek od ręcznego :)
Pewnie wystarczy mi na długi okres :)


Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4178]kolo100[/mention] nigdy nie wiesz co bedzie w nastepnym aucie a zestaw juz bedzie leżał
Nie no pewnie masz rację ale jak obecne autko kupiłem we wrześniu ubiegłego roku nowe i zamierzam nim pojeździć 6 lat to raczej zużyję przez ten okres cały zestaw :)
A takie pytanie. Producent zaleca stosować co 3 miesiące. Jak będę sobie używał zestawu częściej to rozumiem, że nic się nie stanie?

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w aucie tapicerkę (z tego co wiem to jest skórzana). Niestety od kilka lat nie była czyszczona ani konserwowana. Wgryzł się w nią brud który nie schodzi od preparatu kupionego w supermarkecie ;)

Chciałbym jednak pozbyć się silnych zanieczyszczeń, zakonserwować skóry i zacząć o nie dbać.

Czy do pierwszego czyszczenia  tych najtrudniejszych zanieczyszczeń i konserwacji skóry odpowiedni będzie np: "Zestaw do czyszczenia skórzanej tapicerki samochodowej STRONG CLEANER" firmy Colourlock? Lub może "CORALUX LEATHER CARE SET 2x200ml"? Czy któryś z tych preparatów jest w stanie poradzić sobie z silnymi zabrudzeniami przedstawionymi na zdjęciach z linków poniżej?

 

https://zapodaj.net/e2994c7468338.jpg.html

https://zapodaj.net/496df31924d76.jpg.html

https://zapodaj.net/82f5e2d8c2a37.jpg.html

https://zapodaj.net/c57004f0fa14d.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowałem się na colourlock soft i jestem bardzo zadowolony. Kierownica jak nówka sztuka 15tys km temu :)
Mało tego, pojechałem również z butami do pracy, brelokiem do kluczyka i bransoletką...
Wszystko jak nowe. Świetny produkt.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostanę coś lepszego od colourlock soft do pielęgnacji skóry?Czy jednak będzie to optymalny wybór do comiesięcznego dbania o tapicerkę skórzaną?

Czy po zastosowaniu zestawu Gliptone jest sens psiknąć jeszcze gyeon leather coat na koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piter80 napisał:

Czy jednak będzie to optymalny wybór do comiesięcznego dbania o tapicerkę skórzaną?

Comiesięcznego? :shock:  Co tak rzadko, ja to bym co tydzień czyścił, machałbym szczoteczką aż miło :lol:

Skórę czyści się co 3-4 miesiące ;)

 

Co do drugiego pytania, według mnie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kryman napisał:

Comiesięcznego? :shock:  Co tak rzadko, ja to bym co tydzień czyścił, machałbym szczoteczką aż miło :lol:

Skórę czyści się co 3-4 miesiące ;)

 

Co do drugiego pytania, według mnie nie ma sensu.

Comiesięcznego jeśli tapicerka tego wymaga.Jeżdzę z dzieciakami i czasem po miesiącu tapicerka wygląda jak po pół roku.Niech będzie do regularnego czyszczenia.Potrzebuje cleanera i odżywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
16 godzin temu, Piter80 napisał:

Comiesięcznego jeśli tapicerka tego wymaga.Jeżdzę z dzieciakami i czasem po miesiącu tapicerka wygląda jak po pół roku.Niech będzie do regularnego czyszczenia.Potrzebuje cleanera i odżywki.

Zdecydowanie Soft będzie optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza do tak stosunkowo częstego stosowania. Soft jest bardzo bezpieczny dla skóry, a przy tym robi to co ma robić. Co do odżywki, to nie potrzebujesz stosować jej co każde takie mycie. Wystarczy raz na pół roku, a jeśli skóry masz nowe tzn. tak do 3-4 lat, to mają one w sobie jeszcze odpowiednią ilość garbników i środków, które nie muszą być wspomagane. To oczywiście nie musi być regułą, bo dużo zależy od warunków i sposobu eksploatacji. Versiegelung z kolei używaj co 3-4 miesiące, gdyż on zabezpiecza farbę przed wycieraniem i daje jej ochronę.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw Colourlocka do kierownicy (nawilżona softem chusteczka + 50 ml Leder Versiegelung) i zastanawiam się czy jest sens stosować ten środek na całkiem nową kierownicę, gdyż jego zadaniem jest jak czytam "utrwalenie naniesionej farby"? Traktować ten środek jako zabezpieczenie/utrwalenie oryginalnego barwnika? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
6 minut temu, paperson napisał:

czy jest sens stosować ten środek na całkiem nową kierownicę

Wg. mnie, nie ma sensu. Nowa skóra ma na sobie odpowiednie preparaty i jest zabezpieczona. Co innego chusteczki, te i owszem warto stosować, bo to przecież czyszczenie. Nowe czy nie, brud się osadza :(

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kecav też tak myślę, stąd moje powyższe pytanie. Wg Ciebie warto potem kłaść jakąś odżywkę na kierownicę? Mam w tej chwili Meguiar's Gold Class Rich Leather Cleaner & Conditioner. Ewentualnie dokupię Gliptone GT11.

Aha, może wyraziłem się nieprecyzyjne: kierownica jest już 3 lata użytkowana, lecz nie nosi śladów zużycia :)

Tak wygląda w tej chwili

NR2A0350.JPG.b9e8d42649b64d0a1afda3b6afe6faa9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
41 minut temu, paperson napisał:

Aha, może wyraziłem się nieprecyzyjne: kierownica jest już 3 lata użytkowana, lecz nie nosi śladów zużycia

Ha, ha ..., no to jednak jest troszkę inaczej :D

To, że nie widać śladów zużycia to fajnie, ale na 100% warstwa bezbarwnego powoli się ściera. Być może jest jeszcze bardzo daleko do przetarcia i tego optycznie nie widać, ale ja bym na zimne dmuchał i zdecydowanie przetarł Versiegelung'iem. On daje właśnie taką dodatkową warstwę zabezpieczającą przed przecieraniem, czyli taka odbudowa tej warstwy. W żaden sposób nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Nie ma sensu dokupywać dodatkowych środków. Po Versiegelung'u (po wyschnięciu) można również dać jakąś odżywkę, choć chyba jeszcze nie jest potrzebna. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po 6 miesiącach i 15tys km wyczyscilem cleanerem colourlock i położyłem warstwę utrwalacza. Nie sądzę żeby zaszkodził a w jakiś sposób zabezpieczy.
Kiera wygląda jak wtedy kiedy wyjechałem z salonu :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.