Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie kiedyś na jednym fotelu gdzie później się okazało ze skórą była malowana użyłem środków do skóry. Oczywiście w tych miejscach skóra zrobiła się czarna. I teraz zastanawiam się jak bym trafił tez na skórę malowaną ale czyścił bym np APC od Adbl to z tez takie komedie wyjdą?

4402126d1fb1b605med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeżeli skóra jest pomalowana zgodnie ze wszystkimi standardami, w szczególności powierzchnia przed malowaniem jest właściwie przygotowana, to dobry środek czyszczący dedykowany do skóry nie uszkodzi jej powierzchni. Jeżeli pomiędzy skórą a farbą nie ma połączenia wtedy często nawet szmatka z wodą może ściągnąć farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jest to mój pierwszy post.

W weekend czyscilem pierwszy raz czarne pół skóry w peugeocie 607 z  09r zestawem glipton gt11 i gt12. Mam pytanie co do tych środków

1.Czy są jakieś specjalne pędzelki do nakładania cleanera?mój kupiony w obi zostawial wlosy i strasznie mnie to irytowalo.

2.Jak często zmieniać mikrofibry przy czyszczeniu?dosyć szybko się robi klejąca i brudna.

3.Czy później mogę wyprać mikrofibry czy nie nadają się do ponownego użytku?

Następny zestaw to bedzie colourlock   strong i glipton do konserwacji.Duzo osob pisalo ze smierdzi itp.a jak dla mnie i kilku innych osób pachnie zajefajnie...

4.Wczoraj kot załatwił mi nowa skórzana kanape w domu , a doladnie boczki sa obdrapane dosyc gleboko.Czy jak wrzucę fotorelację , model i kolor to pomożecie mi jak naprawić szkody wyrządzone przez siersciucha? (To pytanie glownie do Pana Muzycom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

1. możesz go nakładać aplikatorem mikrofibrowym badz kupić lepszy pędzelek np z ADBL

2. jak sa juz brudne i klejące bierzesz kolejna

3. możesz śmiało wyprać w białym jeleniu + ocet do płukania wirowanie max 800

 

zobacz sobie do działu colourlock masz tam zestawy do naprawy skór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
23 minuty temu, Zdroja0 napisał:

Ja jak robie skóry to pianowniczką na szczotke nakładam.

z gliptone g12 jest inaczej akurat tam nakładasz zostawiasz na pare minut potem dopiero szczotkujesz i zbierasz brud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale zostało mi jeszcze 1l i musze to wykorzystać :D potem sprawdzę CarChema ;)

Żeby nie robić off topa:

Czyścicie tylko ręcznie skórę czy jakieś szczotki na wiertarkę/wkrętarkę/rotacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BialyGTI! kupiłem plyn do prania w sklepie dla dzieci Bialy Jeleń 1.5L, dodałem ocet i mikrofibry jak nowe😊Był też też w proszku 1kg tańszy o zeta

Jak Colorlocka naklada się pianowniczka to pewnie dużo łatwiej później zebrac ten brud?

Po gliptonie dosyć ciężko się scieralo  chyba że coś źle zrobiłem przy nakladaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pływak napisał:

Panowie skończył mi się cleaner z zestawu colourlock, a impregnatu do zabezpieczania została jeszcze połowa wiec szukam jakieś alternatywy do czyszczenia nadającej się pod ten impregnat. Carchem, fxprotect, może coś innego?

Zdecydowanie polecam Furniture Clinic Leather Ultra Clean, fajny konkurent softa. około 45zł za 250ml.

 

Chyba, że najtańszy jaki znalazłem to Tenzi Detailer za 11,50 :) widziałem, że ktoś tutaj testy tego robił, ale się nie skusiłem,

korzystam na przemian z zestawów Colourlocka i Clinic Furniture.

Best_Leather_Cleaner.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 9.10.2017 o 23:10, Pływak napisał:

Panowie skończył mi się cleaner z zestawu colourlock, a impregnatu do zabezpieczania została jeszcze połowa wiec szukam jakieś alternatywy do czyszczenia nadającej się pod ten impregnat. Carchem, fxprotect, może coś innego?

Zarówno Carchem jak i FX Protect to bardzo skuteczne cleanery. Róznią się tym że FX posiada w składnie odżywkę.
 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakieś 4 miesiące czyszczę i impregnuje skórę zestawem z Gliptone i szukam quick detailera do odświeżenia skór w międzyczasie. Polecacie jakiś produkt? Miał ktoś z was do czynienia z Chemical Guys  leather quick detailer lub sprayable leather tej samej firmy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakieś 4 miesiące czyszczę i impregnuje skórę zestawem z Gliptone i szukam quick detailera do odświeżenia skór w międzyczasie. Polecacie jakiś produkt? Miał ktoś z was do czynienia z Chemical Guys  leather quick detailer lub sprayable leather tej samej firmy? 
Dla mnie fajną robotę jako qd robi Car concept. Fajny nie błyszczący lookbook.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2017 o 19:19, e36ace napisał:

Zarówno Carchem jak i FX Protect to bardzo skuteczne cleanery. Róznią się tym że FX posiada w składnie odżywkę.
 

Jest sens na FXa używać jeszcze impregnatu colourlock? Czy lepiej brać zwykły cleaner carchemu i na to impregnat jaki mi został?

W dniu 15.10.2017 o 20:04, Guenther napisał:

Co jakieś 4 miesiące czyszczę i impregnuje skórę zestawem z Gliptone i szukam quick detailera do odświeżenia skór w międzyczasie. Polecacie jakiś produkt? Miał ktoś z was do czynienia z Chemical Guys  leather quick detailer lub sprayable leather tej samej firmy? 

Ja używam jako qd do wszystkiego we wnętrzu ADBL IQD. Poza tym, że dla mnie ma okropny zapach to świetnie się spisuje jako QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator
Teraz, Balzac napisał:

@BiałyGTi używałeś zestawienia colorlook strong a później olejek z  Carchem ?

Może ktoś stosował takie zestawienie ?

tak ostatnio nawet tak czyściłem skory po czyszczeniu 2h odczekałem i olejek z Carchema w 2 warstwach z ostępem 1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.