Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem rodzinę w Katowicach, więc udałem się osobiście do sklepu www.mrcleaner.pl. Obsługa bardzo miła i profesjonalna :good:  

Pan mi doradził preparat FX Protect Leather Cleaner 170ml. Jest on w buteleczce z pianownica. Cena przystępna. Ponoć jest to środek nie czysto "cleaner", który by naruszył powłokę ochronną - Leder Versiegelung (nałożona po czyszczeniu Strongiem skór). Czyści delikatnie, odświeża, konserwuje. Nie wiem czy ktoś już go tu stosował? Ja jak spróbuje to zdam relacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie od znajomego Tenzi Leather Clean GT i mam dylemat - moje skóry nie są zaszczurzone, choć od lat nie czyszczone, jedynie nakładany Turtle do skór przez poprzedniego właściciela. Boję się że ta chemia troszkę za gruba do mojego auta. Czy można to rozcieńczać aby było "delikatniejsze"?
Do tego dostałem jakiś regenerator do skór APP NTW 40 - warte to coś? Na pewno nie tanie bo na tubce jest cena 139 zł :)

Przejrzałem ten wątek jednak nie znalazłem info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem dotąd do czynienia ze skórą a chciałbym wyczyścić tapicerkę w Volvo S60. Skóra (czarna) nie jest jakoś specjalnie zapuszczona, dość miękka w dotyku i nie błyszczy się, posiada dwa maleńkie ubytki na rancie oparcia. Skóra w moim aucie raczej od nowości nie była specjalnie czymś pielęgnowana ale auto nie ma też zbyt dużego przebiegu. Nie chciałbym jej zniszczyć stosując jakiś ostry cleaner. Kusi mnie zestaw cleaner i conditioner Gliptone'a GT12 i GT11 a chyba ma on neutralne pH? Zależy mi na tym, żeby po prostu ją oczyścić, zabezpieczyć i żeby było widać przysłowiowe 50/50 po odświeżeniu conditionerem ;) Jak myślicie czy warto po tym jeszcze dodatkowo zaaplikować jakąś powłokę czy G11 (conditioner) wystarczy? Może ktoś poleci coś lepszego tak, żeby cena nie zabijała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu tematu jednak będzie zmiana na Colourlocka. Do Gliptone'a zniechęcił mnie opisywany tutaj i na filmach silny zapach (podobno nawet chemiczny) a z tego co przeczytałem to Colourlock to pewniak. No i świetne wsparcie na forum w razie "W"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 19:55, bolz napisał:

Dostałem właśnie od znajomego Tenzi Leather Clean GT i mam dylemat - moje skóry nie są zaszczurzone, choć od lat nie czyszczone, jedynie nakładany Turtle do skór przez poprzedniego właściciela. Boję się że ta chemia troszkę za gruba do mojego auta. Czy można to rozcieńczać aby było "delikatniejsze"?
Do tego dostałem jakiś regenerator do skór APP NTW 40 - warte to coś? Na pewno nie tanie bo na tubce jest cena 139 zł :)

Przejrzałem ten wątek jednak nie znalazłem info...

Podłączam się do pytania kolegi, też bez zastanowienia się kupiłem Tenzi Leather Cleaner i zastanawiam się czy nada się do regularnego czyszczenia czy jest "za mocny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kyau1 napisał:

Podłączam się do pytania kolegi, też bez zastanowienia się kupiłem Tenzi Leather Cleaner i zastanawiam się czy nada się do regularnego czyszczenia czy jest "za mocny".

Za mocny (podobnie jak colourlock strong).

Lecisz nim tylko pierwszy raz żeby doprowadzić do ładu, a potem regularnie czymś łagodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ghost napisał:

Za mocny (podobnie jak colourlock strong).

Lecisz nim tylko pierwszy raz żeby doprowadzić do ładu, a potem regularnie czymś łagodnym.

Dziękuję za rzeczowa odpowiedz.

Co łagodnego polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Dnia 7.07.2017 o 06:29, Mr.Szajn napisał:

Po przejrzeniu tematu jednak będzie zmiana na Colourlocka. Do Gliptone'a zniechęcił mnie opisywany tutaj i na filmach silny zapach (podobno nawet chemiczny) a z tego co przeczytałem to Colourlock to pewniak. No i świetne wsparcie na forum w razie "W"

Dziękujemy i w razie problemów - służymy wszelkim niezbędnym wsparciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem zamierzam zabrać się za swoje skórki i zaatakować zestawem Colourlocka w wersji SOFT. Mam na rancie fotela dwa maleńkie ubytki skóry i po prostu to ominę ale na podłokietniku zauważyłem ostatnio lekko zmatowiałe miejsce, które dodatkowo jest trochę lepkie w dotyku. Czy to może być po prostu zabrudzenie czy już uszkodzenie skóry i najważniejsze czy można tu wejść cleanerem Colourlock SOFT? Na zdjęciu jest to trochę widoczne (zmatowiały pasek od strony srebrnego przycisku) Pacjent to Volvo S60 2006

W załączniku zdjęcie w dużej rozdzielczości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można,  ale mega ci ja wysuszy:(. Lepiej używać dedykowanych clenereów i odrazu dać zabezpieczenie;). Wejdz na youtuba i wpisz Colorlock tam masz filmy instruktażowe odnośnie czyszczenia i pielegancji. I mam nadzieję ze wtedy wszytkie twoje wątpliwości pójdą w zapomnienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 08:26, mariocccp napisał:

Można stosować APC do mycia skóry?

 

Nie odważyłbym się, jak już to szare mydło jest bardziej neutralne i nie ryzykujesz zniszczenia skóry, natomiast obowiązkowo po nim musisz smarować środkiem nawilżającym, bo wysusza strasznie tapicerkę i jak nie nawilżysz to skóra może pękać. Dobry cleaner będzie najlepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2017 o 17:52, ghost napisał:

Za mocny (podobnie jak colourlock strong).

Lecisz nim tylko pierwszy raz żeby doprowadzić do ładu, a potem regularnie czymś łagodnym.

 

Dnia 8.07.2017 o 12:01, ghost napisał:

Do regularnego czyszczenia i ochrony polecam zestaw Furniture Clinic. Ewentualnie Colourlock soft też sie nada.

FX PROTECT Leather Cleaner nada się do regularnego czyszczenia - czy za mocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Patryk406 napisał:

 

FX PROTECT Leather Cleaner nada się do regularnego czyszczenia - czy za mocny?

Ja zakupiłem FX PROTECT Leather Cleaner do regularnego czyszczenia. Nie jest tak inwazyjny, ale doczyszcza super nawet bez użycia szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@gold_car na bank byłem przekonany że to skóra naturalna, a ten górny odcinek również nie jest z prawdziwej skóry? W takim razie jak to pielęgnować, bo przez 9 lat nie wiem czy ktoś z tym coś robił, a wygląda jak nowa.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to Ty zdjęcie w czasie jazdy robiłeś? Tylko nie mów że również pisałeś post ? . Moja ma 10 lat i od 1.5 roku zaczyna zchodzić wierzchnia powłoka tej eko "skóry" . Przez kilka lat ją czyściłem preparatem sonax-do skóry, do czasu aż się dopatrzyłem , że nie ma zapachu skóry i zacząłem szukać na necie i znalazłem że to tworzywo sztuczne , po jakimś czasie zaczęły się robić pęcherze ... Jeśli masz auto 9 lat to na bank nie jest skóra, chyba że poprzedni właściciel ją obszył... Ja bym dał sobie spokój jeśli to tworzywo sztuczne i zbierał kasę na obszycie. Chociaż mi się wydaje że moja cała jest gładka taka jak twoja na górze (wieczorem sprawdzę ) i może twoja jest obszyta ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.