Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, Potrzebuje chłopaki jakiś tani specyfik i dobry do czyszczenia skóry ;) Strong Cleaner dobry ale drogi... Jedna puszka mi wychodzi na cały samochód co ma skórzane fotele .. Co proponujecie tańszego ?

 

ja bardzo lubię heaven for leather angelwax - taki szampon i odżywka w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat. Potrzebuję się poradzić czym wymyć ale przede wszystkim nawilżyć tapicerkę w moim Roverku 75. Skóra jasna, kolor wg producenta: sandstone beige.

Początkowo chciałem skorzystać z lederzentrum ale tam specyfiki dobiera się na podstawie marki natomiast nie ma tam Rovera. Jak pisałem zależy mi zwłaszcza na nawilżeniu gdyż skóra jest twarda, zaczyna pękać. Na forum znalazłem opis nawilżania przy pomocy Gliptone GT11 i GT12. Czy tym zestawem osiągne zamierzony efekt? Polecacie może jakieś inne środki, firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio miałem do zrobienia skóry w Audi s8 d2. Stan był straszny fotele brązowe zamiast czarnych od wartego brudu, a w wiadrze z wodą do płukania fabryczny błoto. Zrobiłem dwa podejścia tenzi leder clean, wiem że pH 12, ale tylko to dawało jakieś efekty. Udało w miarę to wyczyścić ale robota była bardzo męcząca i dalej nie do końca byłem zadowolony z efektu. Jak radzicie sobie z takimi szczurami?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak tylko na kilka podejść lejesz cleaner i szorujesz zbierasz brud płuczesz fiibre i abarot jeszcze raz aż do oczekiwanego efektu. Istotne też jest czy skóra jest gładka czy porowota przy niej właśnie dłużej się zejdzie żeby doszorowac brud z porów. Robiłem ostatnio ml-a właśnie takiego szczura i skórę na 3 razy szorowałem poszło mi 1,5 litra cleanera właśnie od tenzi tyle że w rozcieńczeniu 1:5

9629c2b40f1198fddb8319a0645b3dd7.jpg5ae675309a238e7976ec79502dd9805f.jpg01633f377e7f0f4d86235b39c5d6730e.jpg079f33bcaaffa7737b4028f67c99d580.jpg3955603abca09bd5b21f13bb088b784a.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam w swoim arsenale prespray chemspec enz-all. Z racji tego, że bardzo dobrze usuwa zabrudzenia "białkowe" z tapicerek, postanowiłem go wypróbować na wewnętrznych plastikach w Vectrze (klamki, przełączniki). Doczyścił bardzo dobrze wszelkie powierzchnie plastikowe, dużo szybciej i bez wysiłku - porównując z APC. Nie zauważyłem negatywnych efektów po zaaplikowaniu. Po pewnym czasie dorobiłem się C5 z janą skórą. Poprzedni właściciel nie dbał o wnętrze, wiec zacząłem od "klejących" się skór. Zakupiłem zestaw od Gliptone. Na początek poszła kanapa z tyłu. W trakcie prac wpadł mi do głowy pomysł, dlaczego by nie użyć wspomnianego prespray'a. Tak jak w przypadku plastików w Vectrze, prespray zacznie przyspieszył pracę. Tutaj również nie zauważyłem negatywnych efektów na skórze. Położyłem odżywkę i skóra odżyła.

 

Jednak prosiłbym o opinię doświadczonych kolegów, czy używanie za każdym razem prespray'a do czyszczenia, nie zniszczy skóry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem zestaw do odświeżenia skór Glipton G12 i G11. Postępowałem wg instrukcji z linku: http://zadbane-auto.pl/poradniki/proced ... i-gliptone

 

Jestem przy pkt. 9 i efekty są bardzo dobre. Pytanie jaki jest sens użyć ponownie cleaner na podwójną warstwę odzywki żeby ponownie położyć dwie warstwy odzywki (tak jak to jest w pkt. 10-13) ??

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domysł tylko...

Żeby ściągnąć warstwę wierzchnia - zabezpieczającą, i powtórnie odżywić skore, w przeciwnym razie odzywka nie dojdzie za głęboko.

 

Ale niech wypowiedzą sie specjaliści czy czasem to bardziej nie wyjałowi skory??

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niedługo będę czyścił skórę w moim samochodzie. Skóra czarna, ponad 20 letnia, tył się nie świeci, taki półmat, jednak przednie fotele się dość mocno świecą i boczek fotela kierowcy będzie malowany.

Do czyszczenia mam zestaw Colourlock Strong - cleaner ok. 50%, srodek do zabezpieczania jeszcze dużo.

Jednak te 50% może wystarczyć albo i nie na całe wnętrze, dlatego chcę kupić jakiś cleaner, colourlock poza zestawem jest dość drogi. Myślę nad FX Protect, cena dobra a najgorsze wyczyszcze strongiem, a ten będzie na później do regularnego mycia.

Dodatkowo skóra przednich foteli jest dość twarda chociażby w stosunku do tylnej. Czy jakaś odżywka/balsam by pomogła? Jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś cleanera do skóry bordowej, ostatnio miałem colourlock soft ale chętnie spróbowałbym coś innego, co możecie polecić? I jeszcze takie pytanie bo w samochodzie używany jest praktycznie tylko fotel kierowcy, przez pół roku może reszta foteli była zajęta max 4 razy, czy te fotele czyścić szczoteczką czy może wystarczy przetarcie mf z cleanerem albo jakaś gąbeczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym w swojej Audi odświeżyć fotele które mam w półskórze i skórzaną dziurkowaną kierownice. Skóra jest w dobrym stanie poza jednym przetarciem na fotelu kierowcy jednak chciałbym ją odżywić , a zwłaszcza kierownice, na której widać zabrudzenie. Rozważam zakup zestawu colourlocka lub gliptone. Co do colourlocka- soft czy strong? Czy stong bedzie miał negatywny wpływ jeśli skóra nie jest mocno zabrudzona? Przetarciem również chciałbym się zająć i tu również myśle o zestawie tonującym CL'a. Czy ktoś używał owego zestawu? Czy polecacie coś innego do regeneracji ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie (i Panie :D ) używał ktoś z Was do czyszczenia skóry ValetPRO leather soap oraz ValetPRO leather protector? O cleanerze co nieco znalazłem tutaj na forum oraz na Detailing World i wygląda na to że domywa całkiem nieźle.

Niestety niewiele jest na temat Leather Protector'a. Jak z jakością zabezpieczenia? Jest wystarczające? Można stosować we własnym aucie bez obaw o przyszłe dbanie o czystość? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Witam. Chciałbym w swojej Audi odświeżyć fotele które mam w półskórze i skórzaną dziurkowaną kierownice. Skóra jest w dobrym stanie poza jednym przetarciem na fotelu kierowcy jednak chciałbym ją odżywić , a zwłaszcza kierownice, na której widać zabrudzenie. Rozważam zakup zestawu colourlocka lub gliptone. Co do colourlocka- soft czy strong? Czy stong bedzie miał negatywny wpływ jeśli skóra nie jest mocno zabrudzona? Przetarciem również chciałbym się zająć i tu również myśle o zestawie tonującym CL'a. Czy ktoś używał owego zestawu? Czy polecacie coś innego do regeneracji ? :o
do czyszczenia to colourlok polecam w 100% jesli siedzenia boczki kanape masz lekko brudna a kierownice bardzo to i tak uzywajac soft-a ja wyczyscisz tylko troche dluzej ci to zajmie bo produkt jest bardziej lagodny. Jesli bardzo brudne i sie blyszcza to strong . Czysta skóra = matowa skóra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

czy moglibyście polecić jakiś konkretny lakier/farbę do skóry fotela i kierownicy. Skóra zrobiła się dosyć twarda i błyszcząca, miejscami wytarta.

ZrNjR766aqoSD2xeBayzR4Qu0TQys8FbFcJtPauzV3owfhg7L3h7tri5ROwQ0H-ydF9rAAxFwuLXnQ=w391-h220

wcbdg4hEdn_IAbhi6glTwZSskdiUWqO91WNgwYJ6FWdDvRUnMSEi1Xtiix5oGFT_UTwDDmDMVTXx8g=w391-h220

VdpsELZjFwGg8L5khskLae7I7I0AD8F0BID7YJ5xcVbD3-4NP3mzGJkZ0g6MyD9_HpYsaI4DIxJvhg=w124-h220

 

Jak popatrzę na bok fotela to widać że oryginalnie skóra była matowa/półmatowa

e_GvGaYkm_usM0pTiVo05h8lq2fOSblY03YTd3ALlc2xL42Vc95VX4Le29sCvU3TJxlaZEDVOMqNzA=w124-h220

 

Auto to seat leon 1m jeżeli to ma znaczenie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokryje to krem koloryzujący a miejsca pokrywane należy oczyścić i można je przeszlifować jeśli są zadziory/nierówności następnie odtluścić i można nacierać jedyny minus jest taki że krem może choć nie musi brudzić odzież bądź barwić ręce spotkałem się z takimi opiniami. Mam dla Ciebie lepszą propozycje odezwij się do mnie na PW

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

posiadam już zestaw colorlock strong jednak chciałem spróbować coś innego. Mianowicie chciałem położyć powłokę kwarcową GYEON Q2 LeatherCoat lub Koch Chemie Leather Star.

I w związku z tym mam kilka pytań mianowicie środka do czyszczenia GYEON Q2M Leather Cleaner w sklepie w którym będę składał zamówienie aktualnie nie posiadają na stanie- napisałem już w tej strawie kiedy będzie.

Więc zastanawiam się nad środkami do czyszczenia

ValetPRO Leather Soap

AutoGlym Leather Cleaner

Shiny Garage Leather Cleaner

Dodo Juice Supernatural Leather Cleaner (tu zastanawiam się nad zabezpieczeniem też od dodo)

 

Czy po wyczyszczeniu skóry pod powlokę GYEON muszę coś jeszcze położyć na skórę(skóra ma już co prawda 17lat ale w zeszłym roku była czyszczona i zabezpiecza zestawem colorlock 3 razy wcześniej raczej nic nie było z nią robione (auto posiadam od zeszłego roku)?

 

Jaki środek wybrać skoro nie może być to gyeon?

Na ile mniej więcej starczy 120ml powłoki czy lepiej 400ml?

Jak długo posiedzi taka powłoka na skórze(producent twierdzi że 3 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na tego rodzaju produkty do tapicerki skórzanej,

VILLA Lederpur Extra dwufazowy preparat do czyszczenia naturalnej skóry i

Perfect House LEATHER Firmy BARWA.

Czy ktoś z kolegów używał tych produktów i ma jakieś zdanie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja polecam bardzo Mothers Wax Leather Wash w piance. Srodek jest bardzo wydajny - 1/3 butelki wystarczylo mi na wszystkie fotele w audi oraz kierownice w a6 c7.

Co wazne dla mnie - srodek ma bardzo przyjemny,cytrusowy,lekki zapach.

Jest takze stosunkowo tani - ja placilem ok 10e/40zl za butelke.

Do pracy uzylem szczoteczki kiwi do butow skorzanych - w sumie nie rozni sie niczym od dedykowanych do skory samochodowej.

Ponizej pare fotek,50/50 oraz efekt koncowy.

 

9d669e5bb9525c9amed.jpg

b1a238fa9d651686med.jpg

b86c3f6cf521e036med.jpg

b7081caf3328c005med.jpg

7cef747f08aec25dmed.jpg

a31ad141bba8250fmed.jpg

f8da3092e10fdc33med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.