Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam dwie tapicerki skórzane BMW do wyczyszczenia, jedna z perforowanymi fotelami po przebiegu 100tyś ( nigdy nie była profesjonalnie czyszczona), a druga po niecałych 2000 km ubrudzona (od wysiadania). Chciałbym aby ktoś mi doradził jakie konkretnie środki powinienem kupić do wyczyszczenia obu rodzajów skór i zabrudzeń. poniżej fotki

 

bikepics-1795913-full.jpg

bikepics-1795915-full.jpg

bikepics-1795916-full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad nimi myślałem, ale wolałem spytać fachowców :P

A mam jeszcze takie pytania:

1. W jaki sposób czyścic perforowaną skóre normalnie szczoteczką czy jakoś inaczej? ( chodzi mi o to że naleci pełno środka w te dziórki)

2. Czy oprócz tych cleanerów przydałby się jakoś zabezpieczyć i czy to zabezpieczenie powodowałoby wolniejsze brudzenie i łatwiejsze mycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Do perforowanej obowiązkowo środek czyszczący z aplikatorem piany.

Polecam mocny środek serwisowy. Szczoteczka bardzo się przyda.

W tapicerce perforowanej wazne jest abyś skóry nie przemoczył. Jesli będziesz uzywał samej piany ograniczysz użycie wody. Spokojnie da się taką skórę wyczyścić. Środka konserwującego niegny nie nalezy nakładać na raz dużo. Skóra i tak ciężko go wchłania. Więc oszczędnie. :D Uważaj na ciemne pola w miejscach gdzie skóra styka się ze skórą. Podłokietniki itp. po czyszczeniu może się okazać, że trzeba je dofarbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź!

Mam zamiar czyścić tylko fotele.

Jakbyś mógł to zapodaj link do tego środka czyszczącego z aplikatorem piany.

A i jeszcze jedno pytanie czy ten środek nadaje się do tej pomarańczowej nie perforowanej skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dzięki za konkretną odpowiedź!

Mam zamiar czyścić tylko fotele.

Jakbyś mógł to zapodaj link do tego środka czyszczącego z aplikatorem piany.

A i jeszcze jedno pytanie czy ten środek nadaje się do tej pomarańczowej nie perforowanej skóry?

 

Nie mam w sklepie środka serwisowego. Zamów to i napisz w uwagach STRONG.

Soft Clean

 

Kolor skóry nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

tylko na dłoniach mamy coś co się nazywa naskórek. Złuszcza się i ściera, ale jest nieustannie odbudowywany przez ogranizm.

Na chłopski rozum taką warstwę tworzy właśnie Versiegelung.

 

Tak jak kanar może napisać książkę o praniu tapicerek tekstylnych, tak muzykom może stworzyć biblię na temat skór.

Z ciekawości przetestowałem produkty uznanych na świecie marek takich jak... leather master, gliptone, lexol, lederzentrum....

i szczerze mówiąc nie uwierzę w jakieś kremiki i balsamiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Metys oj jeszcze długo nie. Natomiast już mogę zdradzić, że będe uczestniczył przy jej redagowaniu :)

 

Ja mam straszny zamęt po urlopie więc wkleję:

 

Jeśli chodzi o same szare mydło, nie zaszkodzi ono skórze, odpowiednio stosowane. Ma neutralne dla skóry PH i nie jest mocnym środkiem. Problem w tym, że nie za bardzo szare mydło chce się pienić, i przy czyszczeniu zwykle musimy użyć więcej wody, która przy odparowaniu wysusza skórę. Jeśli nie mamy pod ręką środka przeznaczonego do skór, użycie szarego mydła nie jest błędem jeśli pamięta się o nie przemaczaniu skóry.

 

Natomiast w samochodach nie sprawdzają się środki konserwujące do zwykłej skóry. Zobacz mój post na końcu tego tematu i powiedz jak niby balsam do ciała ma uchronić przed takimi uszkodzeniami ?? :dontknow:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 8&start=15

 

Gliptone, wiele się nie różni, problemy podobne. :kox:

 

Film jest o pęknięciach skór - sekunda 0.30. Uwaga dość drastyczne !!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=SMTNIwMhn00

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dermatolog ci powie, że skóra jednak się sporo różni. A tą branżę też dobrze znam :evil:

 

 

Do skóry wentylowanej niekoniecznie pianka, ale koniecznie trzeba uważać. Najlepiej nakładać środek na szczoteczkę i dopiero na skórę. Na wentylowane skóry także ciężko się nakłada środek konserwujący. Lepiej rozłożyć nakładanie z dwóch na trzy razy, ale nakładać mniejszą ilość. Jeżeli gęsty kosmetyk zatka dziurki, trzeba lekko uderzyć szmatką z góry.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt dotychczas nie wymienił Leather Cleaner AG . Żel na bazie wody, o neutralnym Ph. Zmywa brud z powierzchni ale nie powoduje przemoczenia . Stosuję go na różne skóry pod względem stopnia zużycia i koloru. Do kompletu potrzebny jest Leather Cream , który nakłada się po wyschnięciu clinera. Genialny zapach naturalnej skóry. Jedna rzecz- nie aplikuję bezpośrednio - tylko na pad lub szmatkę. Potem przetarcie suchą mikrofibrą. Wcześniej używałem Zymola w sprayu, również rewelacyjnie uelastycznia skórę, jednak AG dając podobny efekt końcowy jest bardziej wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam środki LCK. Ostatnio używałem do extremalnie zabrudzonego Cayena i wyszło rewelacyjnie. Dodatkowo kożystałem z takiej gąbki (też od LCK) chyba coś za 12 albo 15 zł taka biała i poprostu byłem w szoku jak szybko i dokładnie czyściło się nią skóre. Dla porównania użyłem mikrofibry i popularnych gabek do zmywania. Biała gąbka nietylko czyściła kilka razy szybciej ale czyściła to czego zwykła nawet nie ruszyła. Narazie przestawiam się wyłacznie na LCK jeśli klient nie szczypie się z kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo kożystałem z takiej gąbki (też od LCK) chyba coś za 12 albo 15 zł taka biała i poprostu byłem w szoku jak szybko i dokładnie czyściło się nią skóre

Tylko się nie wkurzaj ale znalazłem takie gąbki za 7 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.