Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu przejdę do rzeczy:

 

Jakie polecacie środki do wyczyszczenia tapicerki skórzanej z zabrudzeń wynikających z normalnej eksploatacji?

Czym taką tapicerkę później nabłyszczyć / nawilżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bardzo dobrze sprawwuje się Gliptone, ale teraz używam Leather Master. Cleaner Gliptone'a jest świetny, ale Protecton wolę z Leather Master.

Profejonalne środki znajdziesz też na lederzentrum.de. Wszystkie wymienione są dostępne w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie środki do wyczyszczenia tapicerki skórzanej z zabrudzeń wynikających z normalnej eksploatacji?

Czym taką tapicerkę później nabłyszczyć / nawilżyć?

 

Najlepszy sposób czyszczenia to użycie cleanerów o naturalnym pH , czyli coś w rodzaju szarego mydła w płynie. Masz gwarancję ,że nie uszkodzisz tapicerki i jej koloru ale mimo wszystko przed użyciem zastosuj je najpierw na nierzucającej się w oczy powierzchni. Szczególną uwagę zwracaj na kierownicę i wszystkie podłokietniki także te od zimnego łokcia :mrgreen: ,ponieważ te miejsca są najbardziej narażone na "wgryzanie" się potu w głąb skóry i farby. Wystarczy niewinny ruch szczoteczką/szmatką i pot razem z farbą spływa jak łza :cry: na taki problem najlepiej sprawdza się wilgotna ścierka lub porada u fachowca np. www.lederzentrum.pl ---->polecam firmę.

 

Czym taką tapicerkę później nabłyszczyć / nawilżyć?

 

Najlepszym sposobem na nawilżenie jest mleczko, które pozwoli utrzymać prawidłowy poziom wilgoci jak również wzbogaci twoją skórę w witaminki ("nawilżanie" jest moim ulubionym etapem w pielęgnacji skóry :mrgreen: ,po takim zabiegu moje dłonie stają się delikatniejsze niż pupa niemowlaka a dziewczyna podczas spaceru mówi: "pochodźmy jeszcze trochę" :lol:

 

Po czyszczeniu i nawilżeniu pamiętaj żeby to wszystko utrwalić i zabezpieczyć np. środkiem SV Leather Glaze, dzięki utrwalaczom następne czyszczenie wykonasz za pomocą wilgotnego ręcznika i w 2x krótszym czasie 8-)

 

Czym taką tapicerkę później nabłyszczyć / nawilżyć?

 

Ogólnie procesowi nabłyszczania poddaje się nową skórę która została np. zastąpiona kawałkiem starej (zniszczonej) w celu uzyskania jednolitego stopnia połysku.

Osobiści myślę ,że skóra powinna być matowa tak jak wychodzi z fabryki 8-)

 

tu znajdziesz m.in. kosmetyki do skóry

 

www.lederzentrum.pl

www.swissvax.pl

www.lck.com.pl

www.car-spa.pl

www.gliptone.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat .

 

Mam taki "przypadek" tapicerka skórzana auto 10 letnie marki bmw przebieg nie wielki bo 86 tyś lecz poprzedni właściciel musiał byś prawdopodobnie słusznych rozmiarów :D reszta tapicerki jest w świetnym stanie .

 

Skróa ma głębokie zmarszczki _ na boczku jest wysuszona z przetarciami w miejscach straciła czarny lakier .

 

 

 

skora.png

 

Zdecydowany jestem na środki marki swisswax co być polecał aby możliwie zniwelować te skazy ?? Interesuje mnie efekt możliwego wygładzenia skóry uzupełnienia braku w lbarwie plus jej zmatowienie .

 

Choć zastanawiam ie nieco nad zymolem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
skora.png.

 

 

:!: To naprawdę bardzo dobry sklep :!: .

Dokładnie te same specyfiki znajdziesz w innych opakowaniach, tylko że za znacznie wyższą cenę :shock:.

 

Na stronach internetowych jest wszystko fachowo wytłumaczone.

Ja również zaopatruję się w "Lederzentrum". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> http://autofoto.pl/blogs/globy/archive/ ... cerki.aspx

 

Tutaj są moje wypociny, postanowiłem skończyć ze stereotypami ;) Zakupy robiłem w LCK, ostatnio do tylnej kanapy spróbowałem najmocniejszego Cleanera (2000, 79 zł) i naprawdę polecam - jest wystarczająco mocny, by rozpuścić cały brud na jasnokremowej skórze. Ich Protection Cream pozostawia skórę jak nową. Bardzo skuteczna okazała się też szczotka.

 

Co do farbek, kupiłem komplet z LCK do czarnej skóry w Maździe 6, ale nie byłem zadowolony. Pęknięcia były nieznaczne, ale zostały raczej zamaskowane. Ten zestaw z Lederzentrum wygląda bardziej profesjonalnie i jest tańszy, więc warto spróbować. W innym wypadku oddałbym auto na renowację całej skóry lub miejscowo do warsztatów typu Smart - koszt usługi jest niewielki, a przynajmniej nic nie popsuje wyglądu wnętrza ;)

 

Później będę się bawić w Swiss'a albo Zymol, bo jednak jasna skóra brudzi się nieustannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Na wstępie dzięki wszystkim za polecenia.

 

nOx z tego co się orientuje zestawienie środków masz już na mailu. Jeśli chodzi o stan tapicerki:

 

Zdjęcie z prawej gdzie są wyraźne fałdy i zmarszczki. Skóra wyraźnie Ci się powyciągała, do tego jest pomarszczona. Zmarszczki to normalny objaw starzenia się skóry, i się ich nie usuwa. Zaszpachlowanie tego elementu mija się z celem. Raz środki będą miały problem z utrzymaniem się na gładkiej powierzchni.

 

Jeśli chodzi o powstałe fałdy. To niestety nic nie można z tym zrobić przy pomocy środków. :x Trzeba by było mocniej wypełnić siedzenie pianką, aby to wyrównać, bądź wymienić element.

 

Resztę da się zrobić z bardzo dobrym efektem końcowym.

 

Globy widzę, że patent ze szczotką pomógł :mrgreen: Nie zapomnij się zgłosić po nasz Lederrainiger Stark przy kolejnych testach. Daj tylko zanać gdzie to podeślę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dzieki za porade e-mailową :) byłem ciekaw czy ktoś "od was" się zarejestruje :)

 

Pozwole zadać sobie kolejne pytanie już tutaj :) dostałem odpowiedz dot. jak przywrócić wygląd skórze teraz czy macie środki pielęgnacyjne odżywiające skórę ?? i konserwujące efekt wykonany po wcześniejszych pracach . ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Środków do samej pielęgnacji jest kilka.

Dodam na wstępie, ze każda konserwację, powinieneś poprzedzić czyszczeniem i obowiązkowo po każdym czyszczeniu trzeba skórę zakonserwować. Te procesy muszą występować wspólnie.

 

1. Standardwym rozwiązaniem jest zestaw do czyszczenia tapicerki samochodowej.

Zawiera środek czyszczący i konserwujący.

 

Czyści skutecznie, lekko natłuszcza, zawiera filtry UV i antyutleniacze. Nadaje się do praktycznie wszystkich tapicerek samochodowych włącznie z anilinami.

 

2. 90% jakie oglądam w pracy to wytarcia w farbie. w nowych tapicerkach skóra jest zwykle dobrze natłuszczona potrzebuje ochrony przed wytarciem się farby. Taka ochronę daje Leder Versiegelung . Środek oparty na polimerach używany po farbowaniu i w nowych fotelach jeszcze na procesie produkcyjnym. Polecam ten środek szczególnie do aut nowych raz na rok warto nim potraktować tapicerkę. Versiegelung nie pielęgnuje skóry, chroni tylko przed wycieraniem. Po zbudowaniu warstwy ochronnej należy ją już normalnie konserwować co 3-6 miesięcy.

 

3. Przy starszych tapicerkach +5 lat szczególnie ważne jest mocniejsze natłuszczenie. Tłuszcze aplikowane w procesie garbowania często już nie działają. Polecam wtedy Leder Protector . Oprócz standardowego zestawu: środek natłuszczający, antyutleniacze, filtry UV Protector daje tez często pożądany efekt matu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta skóra w płynie daje jakieś wymierne rezultaty? Kupiłem na wszelki wypadek, ale jeszcze nie miałem (i całe szczęście) okazji użyć. Da się tym zregenerować mikroskopijne niedociągnięcia, czy wygląda to dobrze tylko na zdjęciach?

Nie piszę tego z ironią. Chciałbym tylko szczerej odpowiedzi fachowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Przy pomocy płynnej skóry są przeprowadzane naprawy w nowych autach i meblach jeszcze w fabrykach. Nie licz jednak na to, że jak się weźmiesz za nią pierwszy raz to Ci wszystko wyjdzie idealnie. No chyba ze mocno jesteś uzdolniony manualnie, bo i tacy klienci nam się trafiają. Do tego trzeba praktyki. Ludzie, którzy przeprowadzali naprawy na zdjęciach pracują z tymi środkami od ponad 10 lat. Druga sprawa, że na płynnej skórze trzeba jeszcze zrobić wycisk lica. Bez tego miejsce po naprawie się świeci. Są specjalne silikonowe kartusze, które wyciskasz w miejscu nieuszkodzonym, a potem przenosisz strukturę lica na płynna skórę.

 

Płynna skóra sprawdza się przy głębokich rysach. Mikropęknięcia z reguły się szlifuje bądź traktuje farba neutralną.

 

Trzeba tez pamiętać, że nie wszystko da się naprawić, przy pomocy płynnej skóry. Jednak muszę przyznać ,że we wprawnych rekach potrafi czynić cuda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po zakupie skórzanej tapicerki do swojego samochodu dogłębnie przestudiowałem internet w poszukiwaniu najlepszych preparatów do jej mycia i konserwacji. Jako że fotele są w kolorze "pearl beige" z białymi szwami możecie się domyślić jak wyglądały po 23 latach eksploatacji :> były brudne ale to bardzo brudne... Zrobiłem także małą instrukcję dla kompletnych laików w tym temacie, może się komuś przyda.

 

Do mycia polecam Perwool do prania ręcznego rozcieńczony z wodą z której ubijamy pianę którą będziemy szorować tapcierkę. Ja do szorowania użyłem szczoteczki do zębów o twardości medium z prostym włosiem, tak żeby nie uszkodzić skóry - przydaje się ona do dokładnego wyciągnięcia brudu ze zmarszczek, zakamarków oraz szwów. Do większych płaskich powierzchni można użyć takich normalnych szczoteczek do rąk bo tą do zębów można się nieźle napocić szorując fotele :P

 

Po wstępnym szorowaniu brudną pianę ściągamy jakąś chłonną zwilżoną szmatką którą co chwilę płuczemy żeby ponownie nie wcierać brudu i wycieramy do sucha papierowymi ręcznikami tak żeby skóra się nie przemoczyła ! Należy uważać żeby nie zalać jej dużo ilością wody bo wierzchnia warstwa może się odkleić. Następnego dnia jak skóry wyschną wcieramy w nie jakiś nawilżający specyfik, ja użyłem Leather Cream Anti-Stain Colurless/without grease firmy KIWI który najlepiej nakładać ręką wcierając go w skórę... Fajnie sobie pomacać te wszystkie krągłości hyhy :hyhy: Pamiętajcie żeby nasmarować wszytskie miejsca gdzie skóry się ze sobą stykają np. siedzisko-boczek dzięku temu skóry przestaną skrzypieć ;) KIWI sprawdziło się bardzo dobrze i skóry są po nim bardzo miękkie w dotyku. Czekamy jakieś 20 min aż krem się wchłonie i następnie nakładamy jakiś preparat który nałoży warstwę ochronną na nasze czyste i mięciutkie skórki :] Chciałem uzyskać wygląd jak najbardziej zbliżony do oryginalnego matu bo nie lubię świecących plastików i skór :x Szukałem i czytałem dużo na ten temat i wybrałem w rezultacie Gold Class Rich Leather firmy Meguiar`s. Znowu czekamy jakieś 20 min tyle że tym razem wycieramy wszystko jakąś miekką szmatką do sucha i po to żeby zebrać ewentualny nadmiar pasty. Przyznam że wybór Meguiarsa to był to strzał w 10 :hurra: Skóry nabierają po nim lekkiego matu z taką jakby perłową poświatą która pięknie wygląda na jasnych skórach. Na fotkach trochę widać ten efekt... ;)

 

Efekt moich prac na 23 letnich fotelach:

 

img0414he4.jpg

 

img0417vs8.jpg

 

img0418ux1.jpg

 

52202877tq4.jpg

 

 

Jedyne fotki na których widać mniej więcej kolor foteli przed i po:

 

 

img0257ep4.jpg

 

10bt4.jpg

 

 

 

P.S. Nikt mi nie wmówi że wszelakie pianki, płyny czy inne preparaty do czyszczenia skóry są lepsze od zwykłego Perwollu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jest gwarancja, że są bezpieczne:)

zawsze można znaleźć niekonwencjonalne środki, ale to trzeba testować we własnym zakresie

 

 

To prawda :) Często jak sie przeczyta skład jakiejś mikstury do czyszczenia to okazuje się że to woda z mydłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny rekinek, a i skórę masz w perfekcyjnym stanie jak na te lata, ktoś bardzo musiał o nią dbać. Nieźle sobie też daje rade z brudem środek z IKEI, prawdopodobnie jest to szare mydło tylko że w płynie. Niedawno też spróbowałem do konserwacji tego Gold Clasa z Megsa, no i jestem pod wrażeniem, a próbowałem wielu i żaden mu nie dorównuje. Nawet ori z BMW na czarnej skórze „Dakota” pozostawiał białe plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
P.S. Nikt mi nie wmówi że wszelakie pianki, płyny czy inne preparaty do czyszczenia skóry są lepsze od zwykłego Perwollu ;)

 

Zrobić mocny środek czyszczący, to nie jest problem. Jeśli to by było takie proste to bym sprzedawał aktywną pianę. Środki do tkanin, mogą być zwykle sporo mocniejsze, niż te do skóry. Te różnice nieraz wychodzą dopiero po n-tym czyszczeniu. Zwykle objawiają się farba na szmacie...

 

Jesteś właścicielem BMW to pewnie trafiłeś na ten wątek:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=26483

 

Nie mogę spekulować czy przyczyną był perwoll, sama woda, czy też wykończenie wcześniej już było uszkodzone i właściwie wszystko by uszkodziło farbę. Warto jednak kupować środki do skóry dedykowane.

Właśnie dla tego, że w większości przypadków są bezpieczne i na skórach gruntownie testowane. (Jeśli robisz środki dla dużych odbiorców i coś będzie nie tak, to nikt ci tego płazem nie puści i za swoje błędy zapłacisz. :| )

 

 

Nieźle sobie też daje rade z brudem środek z IKEI, prawdopodobnie jest to szare mydło tylko że w płynie.

 

Uwierz mi to nie jest szare mydło w płynie. Wiem coś o tym ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić mocny środek czyszczący, to nie jest problem. Jeśli to by było takie proste to bym sprzedawał aktywną pianę. Środki do tkanin, mogą być zwykle sporo mocniejsze, niż te do skóry. Te różnice nieraz wychodzą dopiero po n-tym czyszczeniu. Zwykle objawiają się farba na szmacie...

 

Jesteś właścicielem BMW to pewnie trafiłeś na ten wątek:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=26483

 

Nie mogę spekulować czy przyczyną był perwoll, sama woda, czy też wykończenie wcześniej już było uszkodzone i właściwie wszystko by uszkodziło farbę. Warto jednak kupować środki do skóry dedykowane.

Właśnie dla tego, że w większości przypadków są bezpieczne i na skórach gruntownie testowane. (Jeśli robisz środki dla dużych odbiorców i coś będzie nie tak, to nikt ci tego płazem nie puści i za swoje błędy zapłacisz. :| )

 

 

Nieźle sobie też daje rade z brudem środek z IKEI, prawdopodobnie jest to szare mydło tylko że w płynie.

 

Uwierz mi to nie jest szare mydło w płynie. Wiem coś o tym ;)

 

Pozdrawiam

 

Chodziło mi o to że perwoll jest na tyle delikatny że nie sądzę aby mógł w jakikolwiek sposób zaszkodzić skórze a jeżeli woda rozpuszczałaby farbę użytą do barwienia foteli po po gorącym tygodniu siedzenia w moim Rekinie bardzo szybko by wyblakły bo klimy niestety nie mam ;) W przypadku który podałeś na Sporcie zapewne przyczyną był sam środek lub jego zła aplikacja - bezpośrednio na fotel a nie na szmatkę a potem wcieranie. Meguiars wylany bezpośrednio na skórę powoduje białe plamy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Chodziło mi o to że perwoll jest na tyle delikatny że nie sądzę aby mógł w jakikolwiek sposób zaszkodzić skórze

 

Myślę, że do takich stwierdzeń kompetentna jest firma Henkel. Na opakowaniu wyraźnie jest napisane do czego jest środek. (tkanin)

 

a jeżeli woda rozpuszczałaby farbę użytą do barwienia foteli po po gorącym tygodniu siedzenia w moim Rekinie bardzo szybko by wyblakły bo klimy niestety nie mam ;)

 

To, że woda skutecznie rozpuszcza wykończenie farby, z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić ja. Są wypadki że na nowych meblach przy tarciu mokra szmata na materiale zostaje farba. Skóra w samochodowa ma dużo mocniejsze wykończenie, bo tutaj bardziej się liczy jakość niż cena. Jednak po pewnym czasie przy tarciu na mokro zaczynają pojawiać się problemy, często potęguje je użycie nieodpowiednich środków czyszczących.

Zresztą nie ma co się dziwić, woda to świetny rozpuszczalnik. Nasze farby są na bazie wody, najcięższe testy jakości na ścieralność są wykonywane na mokro.

Klientów, którzy dzwonią do mnie trzymając mokrą szmatę ze śladami farby obsługuje na co dzień.

 

Meguiars wylany bezpośrednio na skórę powoduje białe plamy.

 

Przyczyną białych plam i nalotu w wypadku środków konserwujących jest zwykle zbyt obfite nałożenie środka, którego skóra nie jest w stanie wchłonąć. Takie zapolerowane plamy są ciężkie do usunięcia. Co to za środek konserwujący, który powoduje ścieranie się farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, sporo już się wyjaśniło, ale jeszcze brakuje mi jakiejś magicznej metody na usuwanie brudu (piasku/paprochów) z otworów w skórze perforowanej. Szczotka ich nie usuwa, mocny odkurzacz też nie. Próbowałem wykałaczką, ale udaje się tylko wepchnąć a nie wydłubać. Może dużą igłą lekarską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Generalnie, teoretycznie i najczęściej w praktyce piana powinna związać bród. Przy użyciu szczoteczki ładnie to wszystko z porów wychodzi. Możesz zrobić zdjęcie perforacji i ewentualnych widocznych zabrudzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Myślę, że do takich stwierdzeń kompetentna jest firma Henkel. Na opakowaniu wyraźnie jest napisane do czego jest środek. (tkanin)

 

 

Niestety, czyszczenie skóry roztworem środka do czyszczenia wełny lub szarego mydła jest ciągle obecne w Polsce. Nawet instrukcje niektórych prestiżowych samochodów mają takie "kwiatki".

 

Dobrze, że powstało miejsce, gdzie można wiedzę wzbogacić, i poznać opinię o solidnych, markowych kosmetykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.