Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@BiałyGTi wiedziałem kogo zapytać :-) Zostało mi Stronga i olejku z Carchem i zastanawiałem się czy przypadkiem nie zaszkodzi takie zestawienie dla skóry. Ale jak mówisz ze robiłeś to chyba bez wątpliwości mogę też tak zrobić. 

Olejek jak nakładasz ? Bo na aplikator słoneczko z alliexpres wykonany MF i fajnie wychodzi.

Coś jeszcze używasz do skór z CarChemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam aplikator z MF i dobrze mi sie tym robi . Mam jeszcze CarChem Leather Armour. Ale nie uzywalem. Bo opcja z olejkiem wydaje mi sie fajna. Musze brata zapytac jak ocenia ten drugi srodek z carchemu. Ja jak narazie uzywam olejku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem sobie fotele skórzane w stanie kiepskim, skóra czarna ale świeciła się jak psu ja*ca, lekko popękane ale nie do siatki. Zamówiłem zestaw Gliptone GT11 i GT12.

O ile po czyszczeniu GT12 fotele wyglądały super, powłoka skóry stała się matowa i przyjemna o tyle po konserwacji fotele znów zaczęły świecić. Stosowałem się do instrukcji producenta.

Może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzis lub jutro, będę w mr.cleaner i chciałbym kupić coś u nich do odżywienia i konserwacji zarazem 7 letniej, białej skory. Do czyszczenia mam colorlouck'a soft, zawsze do konserwacji używałem gliptona, ale skończył mi się i szukam alternatywy, żeby spróbować czegoś nowego. Co byście polecili od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odnawiałem, kierownicę za pomocą pasty 'saphir' efekt końcowy jest zadowalający, lecz w zależności od stopnia użytkowania zabieg trzeba powtórzyć co 3-6 miesięcy i myślę tak czy można, by przedłużyć efekt przez nałożenie na koniec Colourlock Leder Versiegelung żeby to utrwalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@zmlk utarło się, że produkty z zestawu jednego producenta działają lepiej, współdziałają ze sobą. Zazwyczaj tak jest, lecz nic nie stoi na przeszkodzie żebyś użył dwóch zaproponowanych przez Ciebie produktów dobrych firm. Efekt na pewno Ciebie zadowoli :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mozesz smialo mieszac produkty. Tylko po czyszczeniu odczekac chociaz z 2h zeby produkt sobie na spokojnie odparował, wtedy dopiero zabezpieczaj 

Swojego czasu jak mialem koncowke Colorlock do czyszczenia to uzywalem wlasnie CL i zabezpieczalem olejkiem z carchema. Teraz jade na srodku czyszczacym z carchema i olejku z carchema 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BiałyGTi napisał:

Swojego czasu jak mialem koncowke Colorlock do czyszczenia to uzywalem wlasnie CL i zabezpieczalem olejkiem z carchema. Teraz jade na srodku czyszczacym z carchema i olejku z carchema 

tak zachwalasz tego carchema, że aż wylądował zestawik w koszyku i czekam na paczkę :D 

mam jeszcze z połowę zestawu od colorlock'a ale po raz kolejny chęć przetestowania czegoś nowego zwyciężyła nad rozsądkiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zmlk napisał:

Zawsze używałem cleanera i conditionera jednej firmy, ale czy mogę umyć skórę Colourlockiem a zabezpieczyć gliptone?

 

Możesz używać cleanery i protectory różnych firm :)

19 minut temu, kamykmm napisał:

tak zachwalasz tego carchema, że aż wylądował zestawik w koszyku i czekam na paczkę :D 

mam jeszcze z połowę zestawu od colorlock'a 

Atutem carchema jest cena, ale przyznam, że w takich wypadkach kieruje się innymi argumentami. 

Wolę firmę, która specjalizuje się tylko w skórze. Np. Furniture Clinic, Colourlock.

Wszystko co robią jest związane ze skórą. Wszystkie nakłady na dział badawczy idą na skórę. 

A nie jak w innych firmach np. Gyeon, gdzie produkt do skóry to tylko element szerokiej gamy.

Tylko prosze nie wyciągać pochopnych wniosków, że carchem czy gyeon to słabe firmy, chodziło o tor wyboru producenta, który specjalizuje się w danej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atutem carchema jest cena, ale przyznam, że w takich wypadkach kieruje się innymi argumentami. 
Wolę firmę, która specjalizuje się tylko w skórze. Np. Furniture Clinic, Colourlock.
Wszystko co robią jest związane ze skórą. Wszystkie nakłady na dział badawczy idą na skórę. 
A nie jak w innych firmach np. Gyeon, gdzie produkt do skóry to tylko element szerokiej gamy.
Tylko prosze nie wyciągać pochopnych wniosków, że carchem czy gyeon to słabe firmy, chodziło o tor wyboru producenta, który specjalizuje się w danej dziedzinie.

Poczatkowo mial wleciec zestaw od Tenzi do skor, bo mysle ze biezacej pielegnacji wystarczy, ale jakos tak skupsilem sie na tego carchema :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@kamykmm a no zachwalam bo robi to samo co CL  i jestem zadowolony z carchema zreszta sam sprawdzisz :) CL mialem 2x 1L i zostalo mi moze z 200ml ale odkad mam carchema (nie z oszczednosci bo cena mniejsza) to uzywam carchema lepiej mi sie z nim pracuje tak samo go do pianowniczki przelewem :). A co do olejku to przypasowal mi bo smaruje skore i widze gdzie jest sucha gdzie potrzebuje wiecej nawilżenia i w tych miejscach daje 2 albo nawet 3 razy . Dodatkowo zmiekcza skore co zauwazylem juz nie raz w starszych fotelach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem Sonax leather cleaner foam. Dzis trafiła się okazja testu na skórach nie czyszczonych  od 3 lat. Jestem bardzo zadowolony  z efektu. Bardzo dobra relacja cena\jakość. 90zł za litrowe opakowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamykmm może i @BiałyGTi  zachwala ale ma rację. Olejek z Carchem jest naprawdę super. Nawet umieszczałem fotkę gdzie użyłem na czarnej skórze. Cena ceną ale używam dwóch marek CarChem i Colourlocka. Olejek fajnie  zmiękcza skórę przy czym fajnie w chwili nakładania widać jak się go aplikuje. Tak samo jak @BiałyGTi  olejek nakładam padem z MF. Co do samego czyszczenie nie powiem czasami w niektórych miejscach pomagam sobie  strongiem :-) 

Teraz zastanawiam się żeby może dokupić kolejnego gracza ValetPRO do czyszczenia skóry. Dobrą cena za 500 ml jest u jednego z naszych forumowych partnerów a i testy całkiem nieźle na forum wypadły tego produktu.

@ghost  pracujesz na produktach Furniture Clinic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Balzac napisał:

@ghost a może korzystałem z odplamiaczy z  Furniture Clinic ?

Nie miałem potrzeby.

Jak coś się rozlało na siedzeniu to spłynęło, bo dzięki cream protector skóra nie wchłoneła nic. A bieżące zabrudzenia np od granatowych jeansów schodziły bez problemu cleanerem. Warto regularnie dbać o zabezpieczenie, nawet biała skóra wygląda jak w dniu wyjazdu z fabryki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z10 mój ulubiony szuwaks do skórki, zapach bajka... Ostatnio dałem się namówić na Gliptone g13. Nawilżenie bajka, wykończenie matowe i dupsko się nie ślizga- jakby jeszcze miał zapach Z10 to nic więcej bym nie potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.