Jump to content
MM.MM

Autobrite Magifoam

Recommended Posts

A jakie rozcięczenie można stosować, aby nie naruszało wosku? Ten przedział 1:10-1:40 jest ok czy może mniejsze rozcieńczenia?

I takie pytanie czy ktoś negatywne efekty na chromowanych plastikach zobaczył czy nic się nie dzieje?

U mnie d**a - 1:9 rozcienczone z ciepłą wodą, Karcher 6/15 z fabryczna lanca spieniajaca, suchy samochód zabezpieczony fusso - nic się nie pieni, wychodzi mleko, które spływa jakbym polał auto wodą z mydłem. W najbardziej optymistycznym wypadku na karoserii zostaje cieniutki film z piany, ale to totalnie nie tak powinno wyglądać.

Kurde, co robię nie tak... ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Te pianownice Karchera to się nadają jako ozdoba do garażu 😂

8 minut temu, MMCzysci napisał:

Kurde, co robię nie tak... ?

Problemem najprawdopodobniej jest "fabryczna lanca spjeniajaca" Karchera którą z natury jest pozbawiona funkcji spieniania.

Pewnie macie racje, tak podejrzewałem.

Ale PA jest tylko do serii K, zostaje mi wyłącznie ręczny oprysk?

@ghost dzięki

Czyli póki co nie powalczę...

Niby tak porządnie to wygląda, a wlać do niej coś rozcieńczonego i jest zgrzyt...

Ale piana dobra, na kostce leży od pół godziny

Witam,

Mam pytanie. Czy ktoś z Was stosował tą pianę w pianownicą AXEL 7000? Zastanawiam się której wkładki użyć. Mam trzy, biała, lekko niebieska i ciemno niebieska. Czym one się różnią oczywiście wiem. Natomiast nie wiem którą założyć do tej konkretnie piany. Aktualnie mam założoną tą średnią i jak mam być szczery to jestem średnio zadowolony. Pianownica napompowana na maxa czyli do momentu kiedy zaworkiem bezpieczeństwa zaczyna iść powietrze. Woda oczywiście ciepła, stężenie maksymalne jakie producent zaleca - 40ml na 1l wody (auto było mocno brudne), woda demineralizowana, nigdy nie używam takiej prosto z kranu bo mam bardzo twardą. Efekt jaki uzyskuję to takie trochę kleksy. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia. Piana nie jest równomierna. Sika z lancy takimi właśnie klaksikami, nie leci równomiernie z równą gęstością. Nie wiem czym to może być spowodowane. Czy to wina samej pianownicy czy może właśnie wkładki. 

Zmień wkładkę i sprawdź.

Tak, tylko na pusto w domu trochę szkoda mi piany na eksperymenty a eksperymentowanie na myjni bezdotykowej może drażnić ludzi. Już i tak niektórzy się wkurzają że przywożę swoją pianownicę i po nałożeniu czekam ok 10min bo jakby nie patrzeć blokuję stanowisko. A w domu nie myję właśnie ze względu na wodę. Po spłukaniu auta swoją wodą, jak go porządnie nie wytrę to lakier jest cały w kropki i białe plamy po twardej wodzie które później jest cholernie ciężko domyć.