Skocz do zawartości

kilkugodzinne ślady po ptasich odchodach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety po pracy zastałem samochód w plackach, o dziwo nie stał pod drzewem, jednak mocno grzało słońce tego dnia , oczywiście zaraz po powrocie do domu umyłem dokładnie samochód, jednak pozostały ogromne "wżery" , było to jakiś tydzień dlatego fotki przedstawiają ukurzoną karoserię, niemniej jednak dokładnie widać z czym problem pomimo , że jest tego dużo więcej niż na zdjęciach.

Nie chciał bym polerować karoserii, czy może jakiś sealant z drobinami ściernymi może pomóc na te dość mocne ślady ?

DSC_0083.jpg.9bc62037d9eda80d6681b43c71b6152e.jpg

DSC_0078.jpg.ec5ee7554b6b032e88ff3ceb2d0ec5e2.jpg

DSC_0077.jpg.88258adf3a2bb3b7142b8c1fbf0a7e5f.jpg

DSC_0076.jpg.9a1e83c8f23a66241a9cf46ba6b3c46f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

podłączam się pod temat byłem autem w delegacji stało na parkingu hotelowym i niestety nie zauważyłem że ptak nasrakał . Kupa zaschnięta jakoś się odmoczyła i dała lekko zmyć niestety odbarwienie na klarze pozostało i jest bardzo widoczne jako zmatowiała wyżarta plama dość dużych rozmiarów . Czy da się to czymś bezpiecznie usunąć - spolerować ? Ktos ma jakieś doświadczenie w tym temacie i może pomóc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod temat byłem autem w delegacji stało na parkingu hotelowym i niestety nie zauważyłem że ptak nasrakał . Kupa zaschnięta jakoś się odmoczyła i dała lekko zmyć niestety odbarwienie na klarze pozostało i jest bardzo widoczne jako zmatowiała wyżarta plama dość dużych rozmiarów . Czy da się to czymś bezpiecznie usunąć - spolerować ? Ktos ma jakieś doświadczenie w tym temacie i może pomóc .

 

Miałem podobne doświadczenie, na czarnej perle. Ręcznie ani cleaner AF Rejuvenante ani UC nie dało rady dopiero na DA zeszło do jakiegoś 90%, po odżywieniu Tripple i BH zeszło do 98%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są za lakiery? Jak ptak nasrał mi na 206-tkę i samochód stał dwa tygodnie to wystarczyło umyć samochód i znikało wszystko. Auto stało pod drzewem gdzie zawsze była cała armia.

 

Shpyo, właśnie tak jak piszesz, takie lakiery. Żona ma 10-letnie Polo - lakier jak szkło. Żadne gówno go nie odbarwi, na moim 2 letnim lakierze od razu wżery, a drapie się od patrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są za lakiery? Jak ptak nasrał mi na 206-tkę i samochód stał dwa tygodnie to wystarczyło umyć samochód i znikało wszystko. Auto stało pod drzewem gdzie zawsze była cała armia.

 

Shpyo, właśnie tak jak piszesz, takie lakiery. Żona ma 10-letnie Polo - lakier jak szkło. Żadne gówno go nie odbarwi, na moim 2 letnim lakierze od razu wżery, a drapie się od patrzenia.

 

 

 

jak to jakie ?! Ekologiczne 8-) wg Uni Europejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 13.06.2013 o 08:37, Chat napisał:

Tomasz91, tylko jak wytłumaczyć ptakom :dontknow: , żeby one jakoś tak ...ekologicznie. :-]

No co filtry na ptasie tyłki i będzie bardziej eko i czysto 😛 

 

Jeśli chodzi o kupy to dwa lata temu parkowałem w Gdyni i dzień w dzień całe auto opierniczone na wszystkie rodzaje konsystencji kup. Jedyne wyjście to po pracy ścierałem to punktowo płynem do szyb od Megsa. Co twardsze takie coś ala asfalt szło tylko APC. Gdyby nie powłoka to mój czarny lakier by wyglądał jak biedronka (były miejsca gdzie i powłoka nie dała rady i delikatne plamy zostały, dopiero polerka pomogła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kiedy polecam Fusso, ale co by nie mówić, to jeden z najlepszych wosków do zabezpieczania przed wżerami.

 

Opóźnia proces degradacji lakieru.

 

Należy usuwać najszybciej jak możliwe, na początku woda z szamponem wystarczają. Inaczej trzeba długo namaczać żeby rozmiękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.