Skocz do zawartości

Nielsen Briliance


Bartek1985

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Racja - mój błąd.

Na komplet tych 16` ze zdjęć zeszło mi 1/5 opakowania. Tyle, że opakowania 0,5 a nie 1l jak mi się wydawało. Więc wychodzi 100ml na komplet. Jednak skoro Wam schodzi 25-50ml na komplet, to popełniam jakiś błąd przy aplikacji - w czym rzecz? Nakładam tak jak wspomniałem: pędzel z twardym, skróconym włosiem. Rozcieram tak długo aż fragment gumy bez zabezpieczenia przestaje się "barwić". Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - mój błąd.

Na komplet tych 16` ze zdjęć zeszło mi 1/5 opakowania. Tyle, że opakowania 0,5 a nie 1l jak mi się wydawało. Więc wychodzi 100ml na komplet. Jednak skoro Wam schodzi 25-50ml na komplet, to popełniam jakiś błąd przy aplikacji - w czym rzecz? Nakładam tak jak wspomniałem: pędzel z twardym, skróconym włosiem. Rozcieram tak długo aż fragment gumy bez zabezpieczenia przestaje się "barwić". Jakieś sugestie?

 

Spróbuj za pomocą gąbeczki do mycia naczyń, lub gąbkowego aplikatora do opon.

Bo mi też zdecydowanie mniej schodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj za pomocą gąbeczki do mycia naczyń
Mi tez dużo schodziło pędzlem z 30 ml. Przerzuciłem się na piankowy aplikator i nawet połowę mniej.

 

Kilka osób w tym temacie wspomniała o niższej trwałości dressingu nakładanego aplikatorem. Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami w tej kwestii?

jackill, jak w twoim przypadku wyglądała wytrzymałość Brilliance po zmianie sposobu aplikacji?

Postaram się dziś precyzyjnie zmierzyć ile Brilliance mi zejdzie na opony. W zasadzie nigdy na to nie zwracałem uwagi. Litrowe opakowanie zniknęło dość szybko - może po 10, a może po 15 i 3/4 kompletów, nie liczyłem. Teraz mam opakowanie 0,5 Brilliance, które użyłem puki co tylko na komplet 16` ze zdjęć i zeszło ~ 80ml (przelałem właśnie resztę do miarki i było ~420ml). Porównując do waszych wyników... trochę się przeraziłem :shock::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Brillance nakładam pędzlem - schodzi więcej ale moim zdaniem lepiej pokrywamy w ten sposób oponę, jest dzięki temu na niej więcej środka dzięki czemu jest on bardziej wyraźny na oponie. Raz nakładałem aplikatorem do opon i powiedziałem sobie, że nigdy więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób w tym temacie wspomniała o niższej trwałości dressingu nakładanego aplikatorem. Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami w tej kwestii?

jackill, jak w twoim przypadku wyglądała wytrzymałość Brilliance po zmianie sposobu aplikacji?

 

Czy ja wiem, chyba nie. Ale generalnie aplikatorem nakłada się mniej, więc to może dlatego. Po pędzlu trzeba sporo wycierać MF, bo opona się świeci i jest tłusta.

 

Ja jak machałem pędzlem, to nalewałem do miarki, żeby widzieć ile zużywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem - sam postanowiłem zmierzyć wydajność omawianego dressingu. Zobaczmy w jakiej minimalnej ilości Nielsen Brilliance można się zmieścić, aby opona była odpowiednio zabezpieczona i dobrze wyglądała.

 

Wziąłem jakąś starą zimówkę 14`

59042212.jpg

 

0e0c7cb9.jpg

 

Po dokładnym umyciu i wysuszeniu widać, że guma nie jest najświeższa

f6c1316e.jpg

 

Odmierzone 5ml i najzwyklejszy pędzel, który wydał mi się dobry

174f86a8.jpg

 

Na jedną rundę zeszło zaledwie 2ml. Po 30min przepolerowałem mikrofibrą, jednak smugi zostały. Za mało produktu który wsiąkł i nie pozostawił nic na powierzchni lub zły pędzel.

c7b22abc.jpg

 

Zrobiłem drugą, oszczędną rundę (0,7ml wystarczyło bo pędzel był już nasiąknięty) i po przetarciu gumy mikrofibrą smug nie było, wyszła ładna satyna, czego na zdjęciach przy sztucznym świetle nie widać.

3eca61bb.jpg

 

644de8f7.jpg

 

e6100fb5.jpg

 

2,7ml na jedną oponę daje 11ml na komplet 14` :shock:

e07ad139.jpg

 

Wybaczcie zamieszanie z tymi 200-100ml które zrobiłem. Mam nadzieję, że ten mini-test nadrobi moją niekompetencję w zakresie dressingu do opon ;):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek85, a już myślałem, że Brilliance jest jakiś mega nieoszczędny. Nie miałem z tym dressingiem do czynienia ale kiedyś sprawdzałem zużycie Meguiars Endurance - na 5 opon (175,70,R13) zużyłem 12ml. Aplikator nie był wcześniej nasączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dotkniesz kolego felge aplikatorem czy pędzlem to fibra przetrzesz miejsce na feldze i po problemie :) nie zauważyłem aby felgi w jakiś sposób brudziło itd a sporo już tego użyłem , spokojnie miejsce przejechane fibrą wyczyścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale żeby tydzień i ani śladu :idea:barzlo, jesteś pewny, że dobrze umyłeś oponę przed nałożeniem briliance? U mnie nawet dressing K2 do opon za który zapłaciłem mniej niż 20zł trzyma już 3 tydzień. Nie jest już co prawda tak pięknie jak w dniu nałożenia ale nie mogę powiedzieć, że nie ma po nim ani śladu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę mogą jeszcze wchodzić opony.Z moich doświadczeń kiedyś po zaaplikowaniu Brillance na stare opony firmy Kleber albo Fulda też trzymał tydzień.Na nowych Continentalach w mondziaku miesiąc siedział i umarł.

 

Grunt to odpowiednie przyszykowanie opony - szorujesz APC albo DG701 tak długo, aż piana będzie biała. Cała filozofia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
W grę mogą jeszcze wchodzić opony.Z moich doświadczeń kiedyś po zaaplikowaniu Brillance na stare opony firmy Kleber albo Fulda też trzymał tydzień.Na nowych Continentalach w mondziaku miesiąc siedział i umarł.

 

Grunt to odpowiednie przyszykowanie opony - szorujesz APC albo DG701 tak długo, aż piana będzie biała. Cała filozofia :)

 

sprawdzę czy to dużo zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsena uzywam do cudzych aut (jak jakies mam do ogarniecia) dla siebie to juz roznie, czy to AF Glosstire czy Megs Endurance ;) Cena naprawde jest ok, srodek jest wydajny a trwalosc to juz wiadomo, zalezy od wielu czynnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.