Skocz do zawartości

4nano Rim Protect


Rubio

Rekomendowane odpowiedzi

spons, a co powiesz nad rozprowadzeniem preparatu za pomocą pedzelka? czy moze wyjdzie za grubo i niewydajnie?

 

Zbyt dużo produktu zużyjesz i nie ma pewności pokrycia dokładnie, felgi mają rózne zakamarki więc lepiej weź płatki kosmetyczne pewnie jakaś kobieta w domu je posiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wsyztskie odpowiedzi juz padly i nie mam tu co robic :good: Dziekuje.

 

Jezeli chodzi o zabezpieczenie polerowanych felg, to jak najbardziej, srodek wiaze sie z polerowanym metalem. Niebawem, mam nadzieje, pozamy opinie w tym temacie od uzytkownikow 8-)

 

A czy w jakis sposob oddzialywuje z polerowanym alu? Czy np opoznia jego oksydacje ? Pytam, bo juz od dawna szukam trwalego srodka w przystepnej cenie na polerowane ranty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wsyztskie odpowiedzi juz padly i nie mam tu co robic :good: Dziekuje.

 

Jezeli chodzi o zabezpieczenie polerowanych felg, to jak najbardziej, srodek wiaze sie z polerowanym metalem. Niebawem, mam nadzieje, pozamy opinie w tym temacie od uzytkownikow 8-)

 

A czy w jakis sposob oddzialywuje z polerowanym alu? Czy np opoznia jego oksydacje ? Pytam, bo juz od dawna szukam trwalego srodka w przystepnej cenie na polerowane ranty :)

 

 

No wiec tak, srodek jak najbardziej dziala na polerowanym alu. Oksydacja to proces nie unikniony jezeli miejsce polerowane nie jest pokryte lakierem (acz kolwiek i nawet wtedy nie jest to wykluczone), nie mniej jednak caly proces powinien byc mocno ograniczony ze wzgledu na ograniczony kontakt czynikow zewnetrznych z powierzchnia (brud, woda).

 

[ Dodano: 15 Marzec 2012, 08:59 ]

Polerowane alu nie robi się mleczne ?

 

Nie ma takiej technicznej mozliwosci, powloka przykleja sie do powierzchni, nie modyfikuje jej chemicznie w sposob ktory moglby taki efekt spowodowac. Sama powloka jest bezbarwna, jedynym skutkiem ubocznym jaki moze wystapic to wiekszy polysk lub efekt oblania szklem. Osobiscie smarowalem RP na polerowanym alu 2 razy i nic takiego nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wsyztskie odpowiedzi juz padly i nie mam tu co robic :good: Dziekuje.

 

Jezeli chodzi o zabezpieczenie polerowanych felg, to jak najbardziej, srodek wiaze sie z polerowanym metalem. Niebawem, mam nadzieje, pozamy opinie w tym temacie od uzytkownikow 8-)

 

A czy w jakis sposob oddzialywuje z polerowanym alu? Czy np opoznia jego oksydacje ? Pytam, bo juz od dawna szukam trwalego srodka w przystepnej cenie na polerowane ranty :)

 

 

No wiec tak, srodek jak najbardziej dziala na polerowanym alu. Oksydacja to proces nie unikniony jezeli miejsce polerowane nie jest pokryte lakierem (acz kolwiek i nawet wtedy nie jest to wykluczone), nie mniej jednak caly proces powinien byc mocno ograniczony ze wzgledu na ograniczony kontakt czynikow zewnetrznych z powierzchnia (brud, woda).

 

[ Dodano: 15 Marzec 2012, 08:59 ]

Polerowane alu nie robi się mleczne ?

 

Nie ma takiej technicznej mozliwosci, powloka przykleja sie do powierzchni, nie modyfikuje jej chemicznie w sposob ktory moglby taki efekt spowodowac. Sama powloka jest bezbarwna, jedynym skutkiem ubocznym jaki moze wystapic to wiekszy polysk lub efekt oblania szklem. Osobiscie smarowalem RP na polerowanym alu 2 razy i nic takiego nie zauwazylem.

 

 

No to super, trzeba bedzie zamowic i potestowac :good::|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja z mojej strony.

Dostałem w zeszłym tygodniu do testów 4Nano Rim Protect. Na chwilę obecną mogę opisać samą aplikację i pierwsze wrażenia.

Środek bezbarwny, zapach neutralny, lekko tłustawa (?) konsystencja. Zapakowany w małą buteleczkę z atomizerem. Na opakowaniu jasna instrukcja użycia.

Aplikacja prosta, trochę nie widać gdzie środek już "leży", ale pracowałem w cieniu żeby zbyt szybko nie wysechł, pewnie to dla tego. Temperatura 16 stopi w cieniu.

Aplikowałem płatkami, zużywałem 2-3 szt. na koło (rozpadały się). Nie wiem czy nie lepszy byłby mały kawałek mikrofibry, którym po nasączeniu lecielibyśmy całość.

Po wyschnięciu i łatwym spolerowaniu można dostrzec fajną, szklistą powłokę.

Koła miałem już wcześniej przygotowane (combo: apc, atack autolandu, t&g nielsena, ironx ,ipa). Jutro trafią na auto i jeśli będzie słońce postaram się uchwycić szklistość. Kolejne info po pierwszym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za update :good: Do aplikacji polecam platki celulozowe, rozwazymy dokladke kilku sztuk do buteleczki ;) Bron Boze MF ;)

 

[ Dodano: 19 Marzec 2012, 22:34 ]

lekko tłustawa (?) konsystencja

 

Tak, ulatwia mocno rozprowadzanie srodka i opoznia wysychanie, po wyschnieciu powloka jest sucha i nie lepiaca ;)

 

Felgi polerowane czy lakierowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że zastanawiam się nad kupnem 4NANO RIM PROTECT mam pytanie :)

Czy po umyciu felg (zabezpieczonych tym środkiem) za pomocą piany lub szamponu odpychanie wody występuje nadal czy jest tak, że chwilowo zanika a gdy felgi już wyschną i polejemy je wodą to znowu powraca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że stałem się posiadaczem środka 4nano Rim Protect postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami na jego temat.

 

Aplikacja:

Łatwo się rozprowadza aczkolwiek jest mało widoczny i położenie 2-óch warstw, celem dokładnego pokrycia całości, jest wskazane.

Przy Body Wrapie już się do tego przyzwyczaiłem więc nie przeszkadza mi to.

 

Zapach:

W zasadzie nie jest wyczuwalny. Dla mnie to zaleta przy tego typu preparatach.

 

Śliskość:

Bez dwóch zdań preparat wpłynął na jej poprawę. Czuć to od razu pod palcami.

 

Efekty wizualne:

Tutaj nie zaobserwowałem poprawy głębi koloru, podbicia blasku etc. Pewnie dlatego, że RP wylądował na srebrnych, dopiero co odnowionych alufelgach, które same w sobie już się bardzo błyszczą.

Zasadniczo nie o to mi chodziło, a o ochronę i długowieczność. To zweryfikuje czas.

 

Zamieszczam krótki film, na którym starałem się wychwycić różnice w wyglądzie po "gołej" stronie i po tej z Rim Protectem.

Może ktoś się czegoś dopatrzy choć nie sądzę ;)

 

 

Jedna warstwa Rim Protect leży już na wszystkich 4-ech felgach, jutro leci kolejna :)

Póki co z produktu jestem zadowolony. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saddam, dzieki za filmik i relacje :good:

 

Pare moich uwag:

 

 

1. Pokrywajac tak mala powierzchnie, lepiej jest psiknac bezposrednia na nia i rozprowadzic platkiem . Piskajac w jeden punk na platku, myszkujac po powierzchni scierasz swiezo nalozony produkt sucha czescia platka ;)

2. Za duzo tarcia, produk nalezy swobodnie rozprowadzic i tak samo swodobie przetrzec.

 

Co do podbijania koloru, ja ( i wiele osob) zauwazam spora poprawe szklistosci, ale fakt na calkiem nowej feli pewnie ciezko bedzie to wychwycic. Tu maly fifty-fifty:

 

img2665uh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przylepi sie jak najbardziej bo pierwsze reakcje zachodza blyskawicznie, acz kolwiek tarcie MF czy zbieranie platkiem nie zwiazanego srodka oslabia jego wiazania. Myszkowanie raczej nie ma wplywu na podbicie koloru, to raczej fakt ze felga jest szklista bo jest nowa/swieza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak.

Po aplikacji felgi przez tydzień zbierały brud, akurat mieliśmy powrót zimy i było mokro więc za dużo nie było do mycia.

dsc03815qi.jpg

Większość brudu sama od razu spływała, a reszta zeszła przy płukaniu ostatnim programem.

dsc03817rkw.jpg

Przez kolejne 2 tyg. było już bardziej sucho, auto zrobiło jakieś 700 km i coś tam się zebrało.

dsc04452n.jpg

dsc04454vo.jpg

Było ciepło więc myłem pod domem. Felgi spryskane APC 1:10, chwilę odczekałem i wszystko b. łatwo zeszło przy myciu rękawicą.

dsc04456ap.jpg

To na co liczyłem - łatwiejsze mycie - jak najbardziej ok. Kropelki są, szklistość też.

Zobaczymy jak wypadnie ten środek pod względem trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Równiez jestem po aplikacji rim protecta. Ze swojej strony mogę powiedzieć że środek fajnie się aplikuje tylko tak jak już wcześniej zostało wspomniane, mgiełka jest słabo widoczna. W moim przypadku felgi nabrały blasku, jest taki efekt lustra pod słońce :).

 

Jak dla mnie jest jeden bubel :/ Atomizer, raz psika raz nie, zacina się. Być może trafilem na takiego bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodziopilot dziękujemy za spostrzeżenia ;) co do atomizerów to niestety trafiła się nam wadliwa partia, za którą możemy tylko serdecznie przeprosić i obiecać że nowe, sprawdzone atomizery już do nas jadą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co może skrócić życie powłoki?

Silniejsze chemiczne środki do mycia osłabią w znacznym stopniu czy nie?

Mam na myśli w szczególności Duragloss #701 do wyszorowania opon, ale w sumie też i jakieś mocniejsze APC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.