Skocz do zawartości

4nano Rim Protect


Rubio

Rekomendowane odpowiedzi

Długo zwlekałem z relacją ponieważ wcześniej używałem innych środków do zabezpieczania felg i nie byłem zadowolony z ich trwałości.

Środek 4nano od sponsa testowałem przez dwa miesiące.

Zrobiłem ok 2500km

Środek jest MEGA wydajny.

Nakładanie bajecznie proste, przypominało trochę smarowanie olejem ;)

Felgi myte przez dwa miesiące trzy razy w tygodniu.

Środek nadal się trzyma a mycie felg stało się bajecznie proste.

W porównaniu do PBWS jest trwalszy i co najważniejsze dużo lepiej odpycha wodę.

Po PB musiałem dokładnie wycierać felgi a po 4nano woda właściwie sama ścieka i nie pozostają zacieki.

Ogólnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie do felg

Konsystencja produktu wodnista, przeźroczysta. Płatkiem kosmetycznym nakłada się idealnie trochę nie widać, że już jest nałożone dlatego przydaje się dobre światło, po kilku min test palca i spolerowanie mf. Efekt troszkę jakby szklista się zrobiła, na pozostałych felgach jest FK1000 więc będzie porównanie w czasie.

Aplikowanie: bardzo przyjemne i proste

Polerowanie: schodzi jak natty’s blue lekko, łatwo i przyjemnie

Zapach: chemiczny, mało przyjemny

Wydajność: b. dobra (wg. Producenta 5ml na 1m2)

 

 

Również mam go ok. 2miesiące(ok. 2kkm) i ma się dobrze dla porównania na reszcie felg jest fk1000 i ma się tak samo dobrze, kropelkują bardzo podobnie i lekko brud schodzi rękawicą z szamponem. Dobry produkt zobaczymy kto pierwszy polegnie czy fk1000 czy 4nano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fireman, czekamy na dalsze informacje o trwalosci :) Jezeli chodzi o wydajnosc, mi na komplet 17" schodzi ok 10ml, oczywiscie kazda fela pokryta w calosci ze srodkiem i wewnetrzna strona ramion. Preparat idzie z atomizerem dlatego podajemy troche wieksze zuzycie, nie mniej jednak 50ml spokojnie powinno starczyc na jakies 4 aplikacje na duze fele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy po zastosowaniu tego środka na felgi wystarczy spłukać je programem nr 4 na myjce automatycznej, żeby pozbyć się brudu? Niestety garażuje autko przed blokiem i chcę je tak zabezpieczyć, aby myć samą wodą. Niestety nie mam zbytnio możliwości mycia szamponem, dlatego robię to rzadko. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie uzywam w ogole myjek, auto myje recznie za pomoca weza ogrodowego takze ciezko mi sie wypowiedziec, nie wiem nawet co to program nr 4 :oops: moze ktorys z testujacych bedzie mial cos do powiedzenia w tym temacie :)

 

EDIT:

 

Mowimy o myciu bezdotykowym, oczywiscie fele mozna bez problemu myc sama woda i szczotka jak na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego, dostałem również do testów 4nano preparat do zabezpieczenia felg - 2 miesiące temu :) mam nadzieje że chłopaki się na mnie nie obrażą...ale z ręką na sercu chciałem sprawdzić jak długo preparat wytrzyma. Powiem tyle preparat lekko nie miał- felgi 18 cali, hamulce ori Leon Cupra- klocki ATE :wallbash: czyli chyba najbardziej pylące klocki na rynku....Felgi umyte wyglinkowane, zabezpieczone preparatem 4nano zgodnie z instrukcją. Zdjęcia wrzucę po weekendzie jak wreszcie przestanie padać- chodzi głównie o efekt mycia tylko ciśnieniowo, po 2 miesiącach od aplikacji pył z klocków i zabrudzenia drogowe schodzą samą myjką ciśnieniową co wcześniej nawet nie udawało mi się po woskowaniu felg np FK1000...Produkt oficjalnie moge powiedzieć że zakupię i rekomenduję, jedyne co mnie mocno zirytowało to aplikacja- trzeba mieć spore doświadczenie w aplikacji żeby na początek nie przedobrzyć z ilością środka- do tego moment, kiedy środek wytrzeć jest ciężki do "złapania". Polecam produkt :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, dzieki sliczne za relacje i oczywiscie czekamy na update po jakims czasie ;)

 

Co do aplikacji, obiecujemy ze dopracujemy :oops: instrukcje tak aby nie bylo juz watpliwosci, tym samym czekamy na wasza krytyke i spostrzerzenia :) Jezeli mozesz opisz w czym tkwil Twoj problem i jak go rozwiazales :o (mam na imie Daniel, jestem alkoholikiem, pije 11lat... etc. :P) W razie jakichkolwiek problemow sluze pomoca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzę z założenia że płatki kosmetyczne powinny zostać na wyłącznym użytkowaniu kobiet, z tegoż to powodu aplikacja jak dla mnie była niewygodna. Środek ma konsystencję wodnistą, dlatego najpierw lałem za dużo, później martwiłem się że mi nie wystarczy :ad: i do tego co chwila trzeba było zmieniać płatek ( to już wina kształtu felg niestety). Fajnie jakbyście to właśnie dopracowali i ponieważ nie miałem w ręce waszych pełnowymiarowych opakowań to nie wiem czy dodaliście info ile powinno np preparatu przykładowo zejść. Zawsze to daje jakiś obraz o ilości aplikowanego środka. Szczerze dosyć sceptycznie podchodziłem do środka bo raz że mnie aplikacja zdenerwowała i musiałem się wspomagać napojem nisko wyskokowym ( to tak w temacie AA :) ) a dwa ciężko mi się było przekonać że coś wyglądające jak woda ma cokolwiek zabezpieczyć, no nic rozczarowałem się pozytywnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz rzuca jakies swiatlo na sytuacje :) Aplikujac platkiem kosmetycznym 10ml spokojnie starcza na pokrycie calych felg 17" o sporej powierzchni ramion z obu stron oraz wnekami, innymi slowy na dokladne pokrycie calych felg. Srodek rownie dobrze mozna napsikac na felge i rozprowadzic MF czy aplikatorem z tym ze zuzycie pewnie zwiekszy sie do 20ml na komplet 17". W tym aspekcie aurat zbyt wiele zdzialac sie nie da, felga to ogolem niezbyt wygodna powierzchnia do zabezpieczania, my staralismy sie aby ta "woda" byla na tyle sliska aby aplikacja odbywala sie jak najbardziej komfortowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po aplikacji, koledzy wyżej praktycznie wszystko już napisali, dlatego ja postaram się nagrać filmik jak preparat kropelkuje na moich felgach :)

 

Środek nakładałem za pomocą płatka kosmetycznego, 3 psiknięcia na felgę 18". Faktycznie RP jest dość słabo widoczny na zabezpieczanej powierzchni, ale mam nadzieję, że wszystko odpowiednio pokryłem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest dopiero kilka dni po aplikacji, ale że pogoda trochę deszczowa to efekt widoczny od razu. Trochę uciążliwa jest sama aplikacja ze względu na trudność oceny, czy środek został prawidłowo zaaplikowany i czy jest już gotowy to spolerowania ze względu na transparentny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęło ponad 6miesięcy dystans ok. 6-7kkm i tak jak premium vision na szybie, tak 4nano na alu ma się dobrze, kropelki są ładne i coś chyba mi się zdaje, że prędzej zmienię koła na zimowe niż on padnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.