Skocz do zawartości

Dyskusja na temat Menzerny SF4000


Rekomendowane odpowiedzi

Pasty Manzerna FG500 + FF3000

do tego gabki Flexipads 135 mm biała, żółta i pomaranczowa (i oczywiscie 80mm)

będzie dawał rade taki zestawik do polerki DA?

i do czego sluza PG 1000 i PF2500?

Jak najbardziej będzie dawał radę :) Sugerowałbym tylko gąbki Lake Country (one są także przeznaczone do pracy z DA). PG1000 to pasta mocno ścierna, PF2500 to pasta średnio ścierna.

 

 

Uprzedzając pytanie, dlaczego nie ma w ofercie pasty SF4000, odpowiadam: nie wprowadzam jej do sklepu, ponieważ ta pasta służy do prac w fabrykach. SF4000 to tylko i wyłącznie pasta do prac OEM ("OEM Spot Repair"). Standardową pastą wykończeniową jest FF3000 (czyli dawne PO85). Takie są zalecenia Menzerna.

 

4000n.jpg

oemo.jpg

 

Standardowe pasty:

bodyz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, najlepiej komuś pocisnąć i nie dać szansy na odpowiedź. Moderację proszę o nie usuwanie ponownie merytorycznej dyskusji na temat zastosowania produktów.

 

Powtarzam zatem, Wax Paradise jesteś w błędzie. Pasta SF4000 jest dostępna na rynku nie tylko do fabryk i jest zalecaną przez Menzerna pasta wykończeniową po FG500. Informacja ta pochodzi bezpośrednio od p. Axel Schnarrenberger z Menzerna, nie z tabelek które znalazłeś gdzieś w necie.

 

Edit @CleanerFreak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam zatem, Wax Paradise jesteś w błędzie. Pasta SF4000 jest dostępna na rynku nie tylko do fabryk i jest zalecaną przez Menzerna pasta wykończeniową po FG500. Informacja ta pochodzi bezpośrednio od p. Axel Schnarrenberger z Menzerna, nie z tabelek które znalazłeś gdzieś w necie.

Tabelki nie są gdzieś znalezione w necie, tylko jest to OFICJALNA BROSZURA Menzerna. Sprzedajesz, a nie wiesz co. Broszurę przesłałem na sendspace, każdy może obejrzeć: http://www.sendspace.pl/file/644f0693587d2f2e9c07ca2

 

Edit @CleanerFreak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wax Paradise no dobra, wygooglowałeś broszurkę z Automechanika, i co to zmienia? Wciąż błądzisz po omacku opierając się wyłącznie na tym co znajdziesz w necie.

Nie wiem o czym piszesz, ale broszurę mam bezpośrednio z Menzerna. Opieram się na informacjach rzetelnych, prosto od producenta. Jeżeli ta pasta służy do prac OEM, to służy do OEM. Do standardowego wykończenia służy FF3000. Nie widzę sensu używania SF4000, która jest wiele droższa.

 

 

 

SF 4000 pięknie wykańcza po FG500-Ostatni mój projekt jest tego najlepszym przykładem.lakier czarny metalic.Panowie czy mają sens takie kłótnie?

I tak samo pięknie wykańcza FF3000, która jest o wiele tańsza :)

 

A jakie są przeciwwskazania do używania SF4000? Pytam, bo się przymierzam do Menzerny i patrząc na tabelkę, forum KA, forum DW nie widzę przeciwwskazań - ale oczywiście jestem otwarty na rozsądne argumenty.

Nie ma przeciwwskazań. Ale jeżeli wolisz zapłacić 129,90zł za pastę wykańczającą zamiast 99,90zł, to nikt nie broni :) Ja nikogo nie naciągam, lecz sugeruję tańsze rozwiązanie. Sugeruję dokładnie to, co proponuje Menzerna.

 

Wystarczy spojrzeć na projekty detailingowe, gdzie większość wykańcza lakier przy użyciu Menzerna PO85 (czyli obecna FF3000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale w takim razie po grzyba producent tworzyw sumie 2 systemy. Marketing? Ciekawy jestem czy jest jakakolwiek różnica w wykończeniu, ew. czy te 2 pasty różnią się organoleptycznie :o

 

Ale jeżeli wolisz zapłacić 129,90zł za pastę wykańczającą zamiast 99,90zł

Punkt dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wax Paradise, ciekawostka to nie lada, wrzucając w siebie niemalże błotem, sugerując użycie tego samego producenta tańszej pasty idealnej, zamiast droższej do d****. Takie zalecenia kierujesz wszem i wobec wszystkim swoim klientom?

Czy podobne stanowisko wysuwasz co do innych produktów/producentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cholery jasnej - czy na tym forum dzień bez sprzeczek to dzień stracony ???

 

Każdorazowa wycieczka będzie skutkowała tygodniową blokadą konta - uprzedzam wszystkich zarówno Sebastiana, Tomka czy Piotrka - jesteście Partnerami Forum oraz jeden to moderator, ale jeżeli dalej pociągnięcie tą dyskusję poblokuję Wam konta na tydzień żebyście ochłonęli.

 

Nie można spokojniej rozwiązać problemu, a nie od razu rzucać oskarżenia i obrzucać się mięsem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Dziękujemy za ten pouczający offtop :good:

 

ekhem, wracając do tematu i merytorycznej dyskusji... Nie wiem dlaczego miałoby nie mieć sensu używanie SF4000. Być może dlatego, że jest to drogi produkt i dystrybutorzy mając na nim mniejszą marżę a co za tym idzie możliwość zarobku wolą "opchnąć" coś tańszego?

Argumentacja że coś jest be bo jest tylko do fabryk to lekki nonsens.

 

Doskonale rozumiem argument ekonomiczny i zgadzam się, że jeśli koszty są czynnikiem decydującym wybór finiszu z Menzerna, FF3000 jest doskonałym zamiennikiem SF4000.

 

Przyznam, że mając okazję porozmawiać z głównym szkoleniowcem Menzerna, zadałem to samo pytanie co wodnik_9. Dlaczego dwa systemy?

Odpowiedź na to pytanie przekazałem już w teście na blogu. PG1000 i FF3000 to starsze technologicznie i tańsze połączenie. FG500 i SF4000 to nowsze, i trochę droższe produkty. Jakość i wyższą cenę determinuje zawartość aluminium oxide który w tak wysokiej jakości (drobne cząsteczki równej wielkości) otrzymywany jest tylko w jednej fabryce, w Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego miałoby nie mieć sensu używanie SF4000. Być może dlatego, że jest to drogi produkt i dystrybutorzy mając na nim mniejszą marżę a co za tym idzie możliwość zarobku wolą "opchnąć" coś tańszego?

Argumentacja że coś jest be bo jest tylko do fabryk to lekki nonsens.

Nie wiem kto pisał, że coś jest be, ale może czytamy i widzimy co innego. Dla mnie nonsensem jest używanie droższej pasty. Zwłaszcza, jeśli tańszy odpowiednik robi to samo i nawet lepiej usuwa hologramy. A to, że SF4000 jest przeznaczona do pracy OEM, jest już tylko kolejnym powodem, dla którego nie widzę sensu używania tej pasty.

 

Nie piszesz prawdy z ceną SF4000. Produkt jest droższy w hurcie, ale dlatego cena detaliczna jest wyższa aż o 30zł. Marża więc pozostaje ta sama. I przeważnie tak jest, że na droższych produktach jest jednak większa marża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć tą myśl :o Bo nie rozumiem różnicy, polerowanie to polerowanie w fabryce chyba odbywa się na podobnych zasadach co w garażu lub firmie detailingowej...

Tutaj za bardzo nie ma co rozwijać :) Tak ustaliła sobie Menzerna, ale przecież można używać tej pasty także i w "normalnych" warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli można....

Ja szczerze mówiąc wielkiej różnicy pomiędzy bohaterkami sporu nie widzę.

Chodzi mi o efekt końcowy i pracę z nimi. Może SF4000 minimalnie lepiej wykończy panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde skoro już mowa o menzarnie 4000 to mam pytanie, co robię źle z tą pastą że ciężko mi nią wykończyć powierzchnie. Pad żółty 3M daję dosłownie dwie krople ( maże za mało albo za dużo) Niewiem jak to opisać ale mam wrażenie jak by ta pasta dosłownie kleiła pad do powierzchni :oops: hmm używałem 3M EF i #205 i niemam z tymi pastami żadnego problemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.