Skocz do zawartości

Polerowanie plastików i świateł


Rekomendowane odpowiedzi

682324 Kto ma czas niech zerknie jeszcze na foty tych lamp z bliska - pytam bo nowe kosztują tysiac jedna (z funkcją doswietlania zakrętów), więc nie chciałbym kupić auta z lampami, których nie da się odnowić

Pełen lajcik jesli chodzi o ogarnięcie ich na pełen błysk. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 493
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Z tym srebrnym plastikiem może być o tyle trudno, że one są z reguły malowane (zresztą widać, że w miejscach gdzie jest zadrapany to wewnątrz ma inny kolor) więc tu raczej konieczne będzie przeszlifowanie elementu w miejscach gdzie są rysy aby to wyrównać, zmatowienie elementu lekkim papierem i pomalowanie ponowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

jako, że mam fabrycznie obniżone zawieszenie zdarzyło mi się obetrzeć przedni zderzak. Czy ktoś mi może doradzić, czy da się coś zrobić z tymi obtarciami? Najlepiej domowym sposobem bo do malowania nie chcę dawać. Nie musi być idealnie jak z fabryki, ale choć trochę żeby to poprawić.

Polecano tu na forum pastę MENZERNA Power Protect Ultra, czy ta pasta się nada na zderzak, lusterko i na mikro ryski na drzwiach?

Posiadam szlifierkę kątową, ewentualnie wiertarka do polerowania. No chyba że ręcznie.

I jaką gąbkę do polerowania zastosować?

Załączam zdjęcia jak to wygląda:

Ps. Mam już dobrany kolor w spray'u

f88a7465c93e7014.jpg

6dce7202f6e10dc8.jpg

5573a6d7d39ed836.jpg

97d65c1d286a600c.jpg

1f42a78597bd2bca.jpg

f3e6d1cf492c9ca4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Od kiedy Ipa ma wlasciwości ścierne, że może zarysować powiechrznie? :D

Reflektory możesz zabezpieczyć wymienionymi przez siebie środkami, obojętne którym, możesz nawet posmarowac je colli'm 476, ja sobie je woskuje razem z woskowaniem calego auta, tak na zasadzie "przy okazji". Tricolorem to tego dobrze nie zrobisz.

 

Źle rozcieńczona IPA będzie za ostra i mogą przez to powstać hologramy, sprawdzone i bardziej doświadczeni koledzy również to potwierdzą. Miałem okazję wypróbować Angelwax Stripped Ease to od momentu wypróbowania zawsze odtłuszczam, czy to klosze, czy to karoserię tylko tym.

 

 

 

 

A nie lepiej T6 klient z k2? Jako odtluszczacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składniki niebezpieczne:

propan-2-ol 25-50%

 

Forma: Ciecz

Kolor: Bezbarwny

Zapach: Charakterystyczny

 

Jarkowi chodzi o to, że to już rozcieńczony alkohol izopropylowy (w nie do końca wiadomym stężeniu) czyli popularna na forum IPA. Z tym, że jeżeli kupimy czysty to sami możemy dobrać rozcieńczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób piszę o plastikach i światłach. ALe mało kto o tylnych. Gdzieś przerysowałem :( Przejrzałem masę postów i jestem już skołowany co wybrać i jak to naprawić. Na świetle jest zaciek (nie wiem skąd i co to) oraz jedna głębsza rysa (nie widoczna, tylko w makro w aparacie) ale także linia taka chropowata. Wydaje się jakby ona była na świetle. I pytanie jak się jej pozbyć? To tylko jeden zabieg więc średnio kupować coś ze specyfików za 150 zł jak raz tego użyje. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak sobie poradzić z czymś takim?

2a4y3hz.jpg

 

Nie chodzi mi o lakier, bo z tym sobie poradzę. Chodzi mi o plastik.

Rozważam:

- owatrol polytrol

- opalarka

- polerowanie ?

 

Najbardziej interesuje mnie ostatnia opcja, czyli próba polerowania. Owatrol z czasem zejdzie, opalarka jakoś mnie nie przekonuje. Raz coś robiłem w innym aucie i jakoś efektów nie było.

 

Zeszlifować drobnym papierem a potem polerka? Papiery wodne? Od ilu, od 800 ? Rysy są płytkie. Plastik wygląda na gładki, nie widać na nim struktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

To i ja wrzucę swojego pacjenta :)

E39 Touring lampy w klapie (po paru latach odchodzi bezbarwny i szpecą samochód mega)

24y1c1h.jpg

 

druga wyglądała tak samo...

 

Opis pracy : 5 x papier ścierny o gradacji 600>1000>1500>2000>2500 , następnie wrzut na auto polerka przy pomocy pasty farecla 3g przemycie i zastosowanie pasty menzerna finish 3800. Na koniec wosk w celu ochrony przed UV. To moja pierwsza regeneracja lamp efekt jaki uzyskałem bardzo mnie zadowala (niestety lampy od środka delikatne są pęknięte no , ale na to nic nie zaradzimy ;)

 

efekt po :

2dwb4u8.jpg

nb55li.jpg

33yngj6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Efekt bardzo dobry. ;)

Widząc taki bajzel wokół lamp jeszcze bardziej przekonuję się, że nie mógłbym pracować na takich pastach jak Farecla - szlag by mnie trafiał jakby mi pasta robiła taki sajgon na aucie.

W każdym razie liczy się efekt końcowy. ;)

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Efekt bardzo dobry. ;)

Widząc taki bajzel wokół lamp jeszcze bardziej przekonuję się, że nie mógłbym pracować na takich pastach jak Farecla - szlag by mnie trafiał jakby mi pasta robiła taki sajgon na aucie.

W każdym razie liczy się efekt końcowy. ;)

Pzdr.

 

No niestety syfi , ale działa :) to najlepsza pasta typu Turbo tempo etc itp Dla wprawionego detailera mniej byłoby syfu bo ja pasty na pada nie żałowałem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.