Jump to content
IGNORED

Czyszczenie osadu na szybach

Recommended Posts

No jutro mam zamiar dokładnie myć całe auto dokładnie, ale pod ręką mam tylko ADBL Snowball aktualnie. Ewentualnie Soft99 Compound Z to przelecę. Ale mam wrażenie, że coraz gorsza ta pogoda i środowisko, że się tak wszystko wżera wszędzie. Szyby i lakier też gorsze, więc cóż... 😄

@david2888Może po myciu rzucę nowe pióra przy okazji. Może to pomoże 😉

• Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@powalla wcale nie, obroty niskie, tlenek gęściachny i zbierasz tlenek mokrą MF. Tyle samo bałaganu co po GP.    

Wersja light   Wersja hard   

Nie zaszkodzi spróbować 🤷‍♂️

Posted Images

7 minut temu, Rybik w Machinie napisał:

Może po myciu rzucę nowe pióra przy okazji. Może to pomoże 😉

Nie zaszkodzi spróbować 🤷‍♂️

• Lubię to 1

Umyłem szybę Glass Coumpund Z, potem dokładne płukanie, mycie auta - ale niestety tylko ADBL Snowball, znowu dokładne płukanie i wleciały nowe pióra. No i chyba po prostu niedokładnie dotarłem mleczko Soft99, bo mgiełka nadal się pojawia, ale w innym miejscu 😄

Chyba rzeczywiście muszę to potraktować czymś kwaśnym, albo może ocet i cytryna? 😉

• 4 weeks later...

Witam, od zewnątrz mam takie dziwne zacieki na szybach, nic co używałem nie pomogło. Płyny do szyb, woda z octem, sam ocet, a teraz miałem AG CGP. Jakieś pomysły czym usunąć to ustrojstwo? 

ED8639BD-2047-4ECC-B14B-3AB9FD5F5EAE.png

95EE3C1A-7A1B-45DA-8BAF-DC55646CCAE7.jpeg

3 godziny temu, _mariusz_ napisał:

Witam, od zewnątrz mam takie dziwne zacieki na szybach, nic co używałem nie pomogło. Płyny do szyb, woda z octem, sam ocet, a teraz miałem AG CGP. Jakieś pomysły czym usunąć to ustrojstwo? 

Mam dokładnie ten sam problem. Próbowałem tych samych specyfików. Obawiam się, że zostaje tylko tlenek ceru.

Kwasowy preparat do felg załatwi sprawę w mgnieniu oka. Naprzykład cleantech wheel cleaner.

• 6 months later...
15 godzin temu, cronix3 napisał:

Cześć, mam bardzo podobny problem. Otóż miałem wypolerowane dwie szyby ale przy krawędziach został osad, którego żaden płyn do szyby, IPA nie rusza. Czym mogę usunąć taki osad?

Np. SHINY Garage Glass Polish Pro + aplikator tri color

Edit: No właśnie 🤔 chodzi Ci osad na szybach co pozostał czy coś co zostało na uszczelkach?