Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

CARTEC GLASS POLISH - dużo i w dobrej cenie. Nic nie gorszy od AG. Może kapkę więcej pyli.
Łopaty nie chcę mam swojego fiskarsa.

Tez go używam . Jak sie robi miejsce w butelce to sypne ze 150g tlenku ceru i jest miodzio


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 17:53, Birkhof napisał:


Tez go używam . Jak sie robi miejsce w butelce to sypne ze 150g tlenku ceru i jest miodzio


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A masz tą wersję z szarym czy czarnym korkiem/nakrętką ? Bo kuzyn miał z czarną i mocno pylił/ Czy twój też tak pyli. Bo w AG raczej pylenia brak, a tu jednak troszkę tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tą wersję z szarym czy czarnym korkiem/nakrętką ? Bo kuzyn miał z czarną i mocno pylił/ Czy twój też tak pyli. Bo w AG raczej pylenia brak, a tu jednak troszkę tak.

Szary,
Ale AG tez troche pyli jak przyschnie/wypracuje sie go mocno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, chciałbym podpiąć się do tematu, mam problem odnośnie szyby, tam gdzie przejeżdża wycieraczka widać jakby szyba była przyciemniona i po końcach jakby zostawiała smugi, Próbowałem wyczyścić różnego rodzaju płynami do szyb, denaturatem, benzyną, magicznymi gąbkami oraz alkoholem izopropylowym. Czy ktoś wie jak to usunąć? Czy pozostaje mi tylko tlenek ceru ? :D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Mam do doczyszczenia szybę przednią z waterspotów/jakiegoś osadu? Wolał bym coś do ręcznej aplikacji ale maszynowo to też nie problem ale maszynowo planuje tlenkiem ceru przelecieć szybę jakoś w maju/czerwcu a nie chcę się do tego czasu męczyć jeżdżąc. Auto 8 lat i oceniam że nigdy szyba nie nie była czyszczona z syfów.

Jestem w trakcie składania zamówienia i mam do wyboru

AG Glass Polish ale do odrzuciłem ze względu na opinie ze jest za słaby na stare i mocne zabrudzenia

Car Pro CeriGlass Polish 

Shiny Garage Glass Polish Pro

Meguiar’s PerfectClarity™ Glass Polishing Compound ale tu z opisu wynika ze raczej do jakiś tłustych plam itp niż "stałych"

Prostaff Windshield Cleaner „Kiiro-Bin Gold”

Do wszystkiego oprósz prostaff użył bym aplikatora do szyb od Car Pro lub czarnego ręcznego flexipada.

Co z tego wyście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr@sta Od siebie dodam, że uzywałem Ceriglass na padzie filcowym lekko zroszonym wodą. Syfu dużo nie było a w zasadzie to wcale, szyba doczyszczona konkretnie ale imo równie dobrze poradził by sobie jakiś silniejszy cleaner. Wiec w kwesti waterspotów nie ma co szaleć i mozna sięgnąć po to co już się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Wczoraj zastosowałem RRC WSR żel do usuwania osadów wapiennych, na szybach bocznych zeszło elegancko, natomiast na szybie przedniej i lusterkach powstał delikatny biały/mleczny nalot - jadąc pod słońce widać podobnie jakby szyba była nie wypolerowana po myciu. Na lusterku w narożnikach podobny nalot. Próbowałem ponownie RRC nic, AG CGP ręcznie nic.

Spotkaliście się z czymś takim?83e0872c7bc8038f3e98e95be9d7e40e.jpg&key=734e236a2cb2fcacae228e0a2983b628e596537e4e792b5f3977e687405fd5f902e5b185b51014e9b9c7d1bb4db04e99.jpg&key=310c292a81bf5578b191956537e746f330f6270afb022b07020aaafc5d096020

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciekelga napisał:

Hej

Wczoraj zastosowałem RRC WSR żel do usuwania osadów wapiennych, na szybach bocznych zeszło elegancko, natomiast na szybie przedniej i lusterkach powstał delikatny biały/mleczny nalot - jadąc pod słońce widać podobnie jakby szyba była nie wypolerowana po myciu. Na lusterku w narożnikach podobny nalot. Próbowałem ponownie RRC nic, AG CGP ręcznie nic.

Spotkaliście się z czymś takim?

 

 

 

 

Odnośnie WSR każda wersja ma swoje zastosowanie, nie są to również złote środki, nawet wersja GEL od rrc Która to jest najmocniejsza nie radzi sobie z mocno starymi minerałami. Tyczy się to również innych producentów, często jest tak ze musimy użyć filc i czegoś sciernego typu np. ceriglas i to na maszynie rotacyjnej, bo i ręcznie również nie jesteśmy w stanie az tak tego wypracować i jest to naturalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa, ciekawe czy Tevo Glass Watermark Remover by sobie z tym poradził.

Tlenek ceru jedynie ręcznie mogę, najwyżej się pomęcze, trudno.

 

Dziwnie jest też to że przed użyciem tego nie było, jakby osad się rozpuścił i przy wycieraniu rozprowadził się po szybie.

Zamówię chyba Ceriglass zobaczymy czy sobie poradzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 12:55, maciekelga napisał:

Lipa, ciekawe czy Tevo Glass Watermark Remover by sobie z tym poradził.

Tlenek ceru jedynie ręcznie mogę, najwyżej się pomęcze, trudno.

 

Dziwnie jest też to że przed użyciem tego nie było, jakby osad się rozpuścił i przy wycieraniu rozprowadził się po szybie.

Zamówię chyba Ceriglass zobaczymy czy sobie poradzi.

 

 

Miałem podobną sytuację z RRC żelem na szczurze. Sytuację uratował Prostaff Windshield Cleaner „Kiiro-Bin Gold” mimo że robota ręczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maciekelga napisał:

Dzięki.

Zamówiłem „Kiiro-Bin Gold" oraz CeriGlass, najwyżej oddam jedno jak któryś sobie poradzi.

Kiiro zawiera chyba tlenek ceru?

 

Teraz po czasie zastanawiam się czy ten żel nie zmatowił po prostu szyby?

Kiro ma w składzie tlenek ceru.

Może RRC zmatowiło. Na nowych  butelkach i na stronie jest opis o teście w niewidocznym miejscu i że może zmatowić. U mnie poszedł RRC  poszedł do kuchni, łazienki po tym wydarzeniu.

Kiro robi dobrą robotę - rób na mokro i powinno być ok. Daj znać jak się to skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.