Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

sama praca reczna nie do konca sie sprawdza ;)

Ja bym powiedział, że rzadko kiedy się sprawdza ;) Szczególnie na pierwszy raz.

Kurcze, wszyscy z tym AG CGP, a wg mnie ten produkt się w ogóle nie sprawdza :dontknow: Jeżeli usuwa to taki sam brud, osad co pierwszy lepszy płyn do szyb. Jak chcę dobrze wyczyścić szybę to u mnie wlatuje FG400 na polishu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama praca reczna nie do konca sie sprawdza ;)

Ja bym powiedział, że rzadko kiedy się sprawdza ;) Szczególnie na pierwszy raz.

Kurcze, wszyscy z tym AG CGP, a wg mnie ten produkt się w ogóle nie sprawdza :dontknow: Jeżeli usuwa to taki sam brud, osad co pierwszy lepszy płyn do szyb. Jak chcę dobrze wyczyścić szybę to u mnie wlatuje FG400 na polishu.

 

Sprawdza sie bardzo dobrze jesli wewnętrzne szyby są tłuste itd.Nie ma po tym preparacie problemow z mazami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Sprawdza sie bardzo dobrze jesli wewnętrzne szyby są tłuste itd.Nie ma po tym preparacie problemow z mazami.

 

 

Tylko tu mamy temat usuwania osadu po twardej wodzie, a nie mycia szyb od wewnatrz :P

 

Tak jak booohal napisal, na problematyczny nalot od zewnatrz mozna smialo leciec maszyna i pastami. Ja osobiscie uzywalem S17 na jakims srednim padzie i tez udalo sie wyczyscic, ale w sumie im mniej tlusta pasta tym latwiej sie ja usunie przed nalozeniem NW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza sie bardzo dobrze jesli wewnętrzne szyby są tłuste itd.Nie ma po tym preparacie problemow z mazami.

 

 

Tylko tu mamy temat usuwania osadu po twardej wodzie, a nie mycia szyb od wewnatrz :P

 

Tak jak booohal napisal, na problematyczny nalot od zewnatrz mozna smialo leciec maszyna i pastami. Ja osobiscie uzywalem S17 na jakims srednim padzie i tez udalo sie wyczyscic, ale w sumie im mniej tlusta pasta tym latwiej sie ja usunie przed nalozeniem NW :)

 

To przepraszam nie zauwazyłem :oops:

U siebie tez posiadam bardzo twardą wode i jesli zostaje mi osad na szybach to rzeczywiscie bardziej pomocny od CGP jest zielony korek 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u Was taki osad na szybach, żeby trzeba było je polerować maszyną.

W czerwcu przeleciałem przód i tył G4 na to trzy warstwy G1 i nie znam problemu twardej wody i problemu z doczyszczaniem syfu płynem od Megsa.

Dodam że parkuje auto pod pracą w sąsiedztwie kolei żelaznej :D i mieszkam w pobliżu również takowego wynalazku i problemu z lotną rdzą nie mam. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Sprawdza sie bardzo dobrze jesli wewnętrzne szyby są tłuste itd.Nie ma po tym preparacie problemow z mazami.

 

 

Tylko tu mamy temat usuwania osadu po twardej wodzie, a nie mycia szyb od wewnatrz :P

 

Tak jak booohal napisal, na problematyczny nalot od zewnatrz mozna smialo leciec maszyna i pastami. Ja osobiscie uzywalem S17 na jakims srednim padzie i tez udalo sie wyczyscic, ale w sumie im mniej tlusta pasta tym latwiej sie ja usunie przed nalozeniem NW :)

 

Kurde, wygląda na to, że te kropki zostają po Megsie Clarity Glass :/ Od napisania poprzedniego postu nie używałem tego środka do szyb bo myłem na ręcznej, ale dzisiaj musiałem szybki trochę podczyścić bo trochę się zasyfiły. Przed czyszczeniem był brud, ale bez kropek, teraz brudu nie ma, ale kropki wyszły :/ Miał ktoś podobny przypadek z tym konkretnym środkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Także mam problem z śladami zaschniętych kropek prawd. po twardej wodzie... Próbowałem patentu z octem, jakiejś politury do szyb TurtleWax... nic nie pomogło :/ Zamówiłem polecany w tym temacie AGCP, zobaczymy co z tego będzie. Generalnie dziwne, że aż tak mocno to wnika w strukturę szkła :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść dzisiaj się chwalił, że ślady po twardej wodzie/kwaśnym deszczu, których nie mógł usunąć z szyb i szyberdachu ani octem, ani żadnym marketowym płynem do szyb, usunął... żelem Ajax do czyszczenia łazienek i zmywakiem kuchennym (stroną z gąbką), a potem dopiero poprawił płynem do szyb K2. :D Faktycznie - pokazał mi dzisiaj szyby - idealnie czyste. :-] Na uszczelkach szyb nie widać żadnych przebarwień... Mimo to boję się sam próbować takich pomysłów u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend czyściłem szyby w czterdziestoletnim aucie, bardzo zaniedbane, również od zewnątrz. Naprawdę tragiczny osad, przebarwienia, a paski ogrzewania tylnej szyby czarno-zielone, "obrośnięte" jakimś związkiem hahah.

Car Glass Polish pięknie sobie poradził. Zanim zacząłem szyby wyglądały jak ze starego, matowego, pół przeziernego tworzywa, a teraz jest kryształ. :) Grzałki po oczyszczeniu piękne, w kolorze jasnopomarańczowym. Totalna przemiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.