Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam również zwykły ocet. Tani a potrafi zdziałać cuda. Ostatnio opadła mi szczęka, gdy chciałem doczyścić szybę na balkonie, na którą rozpryskiwała się woda spadająca z wyższego piętra kamienicy. Był tam remont i w wodzie było wszystko. Jechałem G4 plus 4Nano Glass and Metal Cleaner. Schodziło, ale w mękach. Gdy w desperacji sięgnąłem po ocet wystarczyło tylko przetrzeć szmatką i był błysk. Nawet nie trzeba było tego zbytnio wcierać. Dwa ruchy i głuchy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowe kulki mogą być od spawania, u mnie pomogła wymiana szyby... :/

Co do kamienia to miałem problem z zaciekiem na szybie i tak jak wspomniał sirtrojan

wystarczy nasączyć ręcznik papierowy octem zostawić na 20-30 minut i szyby są czyściutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Również cały czas mam problem z zaciekami i osadem po twardej wodzie. Z zaciekami powoli udaje mi się walczyć, lecz z zaciekami na szybach nie. Chodzi o to, że mimo czyszczenia różnej maści płynami do szyb wraz zostają takie zacieki na szybach od środka. Według mnie to musi być jakiś nalot który przez tyle lat tam osiadał, możliwe że ktoś kiedyś palił w aucie (nie czuć, ale widać przepalenia na tapicerce). Czas na cięższe środki i tu pytanie, jakie? Nie mam maszyny jeszcze więc jak na razie aplikacja ręczna. Najbardziej myślę nad Auto Glym CAR GLASS POLISH ponieważ ma dobre opinie. Myślicie, że poradzi sobie? Te zacieki wyglądają podobnie jak na zdjęciach na poprzedniej stronie. Jaki aplikator do tego specyfiku dobrać? Czy AG poradzi sobie też z lekkimi rysami na szybie, czy może jest zbyt delikatny/tylko maszynowo? Jak sprawa z paskami podgrzewającymi tylną szybę? AG nie uszkodzi ich? Czy AG ściągnie niewidzialną wycieraczkę?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej myślę nad Auto Glym CAR GLASS POLISH ponieważ ma dobre opinie. Myślicie, że poradzi sobie?

Mam to szczescie ze woda w moim regionie jest dosc dobra, ale sprawdzajac AG w roznych okolicznosciach nigdy sie na nim nie zawiodlem :good:

Czy AG poradzi sobie też z lekkimi rysami na szybie,

Na to nie licz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie mam pytanko. Mam na aucie nalot z drzewa ( prawdopodobnie z lipy ). Pod palcem czuc ewidentnie szorstkość, zarówno na szybach jak i na lakierze. Auto myte pianownica i piana aktywną dimer. Po myciu auta rękawicą, ciepłą wodą i szamponem duragloss 901, przejechaniu lakieru autogym srp i nałożeniu wosku dodo juice blue welvet nalot jest cały czas. O ile to tak bardzo nie przeszkadza mi na lakierze o tyle na szybie tak ponieważ wycieraczki podczas pracy wręcz ,,szurają'' po szybie. Ocet nie pomógł, mam pod ręka ultimate compound z megs'a. Kupować AUTOGLYM CAR GLASS POLISH i EUROW MICROFIBER WAFFLE - 40X70CM, DO SZYB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Mam na aucie nalot z drzewa ( prawdopodobnie z lipy ). Pod palcem czuc ewidentnie szorstkość, zarówno na szybach jak i na lakierze. Auto myte pianownica i piana aktywną dimer. Po myciu auta rękawicą, ciepłą wodą i szamponem duragloss 901, przejechaniu lakieru autogym srp i nałożeniu wosku dodo juice blue welvet nalot jest cały czas. O ile to tak bardzo nie przeszkadza mi na lakierze o tyle na szybie tak ponieważ wycieraczki podczas pracy wręcz ,,szurają'' po szybie. Ocet nie pomógł, mam pod ręka ultimate compound z megs'a. Kupować AUTOGLYM CAR GLASS POLISH i EUROW MICROFIBER WAFFLE - 40X70CM, DO SZYB ?

pomiędzy myciem a SRP zapomniałeś o glince !! z szybami też powinna sobie poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Uważajcie na płyn z Biedronka! Dostaliśmy od Was wiele sygnałów na temat płynu do spryskiwaczy Aurora Nano, dostępnego w sieci sklepów Biedronka. Płyn ten uszkadza szyby oraz lakier samochodów. Wadliwa partia płynu produkowana była do 22.06.2014. Jeżeli macie taki płyn to radzimy natychmiast zwrócić go do sklepu. Biuro prasowe sieci Biedronka zapewnia, że wszyscy klienci którzy nabyli płyn z felernej partii mogą zgłaszać się do sklepów w celu zgłoszenia reklamacji. Jeśli macie podobne doświadczenia piszcie do nas na mail turbokamera@tvn.pl !

 

Co wy na to ? Jestem jednym z tych którzy trafili na taki wadliwy płyn :( szyby plus lakier w plamkach. Szyb za chiny nie można domyć normalnymi środkami do czyszczenia szyb. Proszę was o pomoc w tym temacie bo dzisiaj natrafiłem na ten news na profilu FB turbo kamery. Jeśli możecie podajcie nazwę środków jakie mogę użyć do szyb oraz do lakieru. Chce się tego pozbyć.

 

Jak wygląda sprawa z ewentualnym odszkodowaniem od producenta płynu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megsem UC zeszło wszystko bez większego wysiłku. Od dłuższego czasu byłem z tego płynu w zasadzie zadowolony, po tej akcji zmieniłem na Sonaxa Xtreme - 13 pln w Autolandzie :)

 

Da radę UC zwykłym aplikatorem bo maszyny nie posiadam :(

 

Czyli szyby Auto Glym Car Glass ?

 

Dzięki za pomoc panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie,

 

w jakich proporcjach rozcieńczać ocet z wodą? Gdzieś mi się obiło o oczy, że 2 łyżki octu na 2l wody. Będzie OK? Dlaczego pytam? Umyłem dzisiaj samochód szamponem bez spłukiwania. O ile lakier wycierałem do sucha na bieżąco o tyle szyby nie bo i tak miałem zamiar domyć je płynem do szyb. Niestety o ile bocznej tylna szyba nie sprawiły problemu o tyle na przedniej jest cała masa białych kropek które nie schodzą. Podejrzewam, że są to plamy po twardej wodzie bo przed myciem ich nie było, a raczej nie stosowałem żadnego środka, który mógłby to spowodować.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.