Skocz do zawartości

COLLINITE 476 VS FINISH KARE 1000P Hi-Temp Paste Wax


kogoot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Coli moim zdaniem lepszy, chociaż ciężej się go ściera to nieco lepiej u niego z trwałością :) FK kładę głównie na felgi, przynajmniej w okresie letnim bo w zimowym jeszcze nie testowałem. Poza tym zarówno jeden jak i drugi świetnie moim zdaniem wyglądają na srebrnych i białych lakierach w połączeniu z SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tu ciężko o taką ocene, każdy wg własnych upodobań dobierze ten wosk, najlepiej korzystając z Colli zaopatrzyc sie w tester FK i porównać...Ja osobiście obstaje za FK1000p, przyjemniejszy w aplikacji a i na felgach daje rade, dodatkowo puszka własciwa (nie tester) jest dużo większa, a cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem, 2 tygodnie temu na samochód położyłem collinite 476s, pod niego AG SRP + BH. Od tamtego czasu auto było myte 2 razy na 2 wiadra, raz spłukane sama woda na myjce i raz mycie proszkowe na myjni, po myciu proszkowym po wosku ani widu ani słychu. Przez lato miałem na zmianę nattys'red albo Fk pink paste wax, parę razy zdarzało się myć na bezdotyku proszkiem i wosk dalej się trzymał, co może być przyczyna że wosk spłynął? Dodam jeszcze ze samochód parkuje zawsze w tym samym miejscu wiec nie ma wpływu jakiś sok z drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też "pancerny Colli" trzymał góra 2-3 tygodnie. Kładłem go zawsze na pb white diamond, albo achillesa. Pewnego razu stwierdziłem, że umyję wóz porządnie, mocny prewash, potem mycie agresywnym szamponem, prosty cleaner sonaxa, na to grubo colli i siedział jak zły :evil: ja już przyzwyczaiłem się, że od prostych długodystansowców o zapachu pasty do butów nie można wymagać zbyt wiele i podbijać ich wyglądu, one mają chronić nie robić wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Justyna,

tak zrobie i też położe na min FK na felgi i zobaczymy jak to będzie.

 

Ja na felgach oczyscilem powierzchnie DJ LP i obficie uzylem ipy, dopiero potem na to FK. Identyczna procedura w zeszlym roku wytrzymala praktycznie do wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja dziś włączyłem test Colli vs. FK. Sorki za jakość zdjęć, ale zrobione telefonem a poza tym ciemnawo było...

 

Lakier przygotowany (IPA):

 

68142630.jpg

 

 

Coli (po stronie pasażera)

 

42567910.jpg

 

 

i dalej:

 

79856932.jpg

 

 

Przewiduje updaty w trakcie sezonu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.