Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

@daniel23584 no to celowałbym w Funky Witch Mademoiselle (intensywny zapach perfum przez chwilę) lub trochę lżejszy dressing, również dający mat - Detailer's Magic Interior Magic lub króla dressingów matowych (leży spokojnie pół roku, odświeżam go z nudów czymś lżejszym) - Gtechniq C6 AB Matt Dash 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finesse to był mój pierwszy dressing i bardzo go lubiłem tylko na mojej desce wypadał bardzo matowo i z czasem się przesiadłem na PB NL a teraz mi się coraz bardziej OH My Car zaczyna podobać.. Możesz śmiało brać Nielsena

 

A ja chyba zrobię na próbę mix PB NL z Oh My Car'em 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, daniel23584 napisał:

A ten Nielsen Finesse ujdzie

 

36 minut temu, Strus napisał:

Finesse to był mój pierwszy dressing i bardzo go lubiłem

Ja z kolei nie lubię Finesse. Cena - wg mnie - odzwierciedla efekt jego użycia. Uważam, że warto wydać kilka złotych więcej i mieć dressing z prawdziwego zdarzenia - Nielsen ani nie jest trwały, ani antystatyczny, ani efektowny - po prostu takie pomarańczowe mleczko do smarowania tapicerki... Dlatego od kilku miesięcy stoi w domu i służy mi do co tygodniowego smarowania klawiatury, oraz plastikowych elementów obudów komputerów, głośników i monitora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, daniel23584 napisał:

Hmm no to teraz mi namieszałeś

To moja subiektywna ocena. Zamiast Nielsena poleciłbym Ci AW AnGEL, lub (podobnie działający, jak Nielsen) SCG Dash Away Interior Detailer (uważam, że o niebo lepszy od Nielsena). Lub produkt jednego z wymienionych przez kolegów polskich producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem żeby aplikacja była łatwa bo jak czytałem niektóre posty to niektórzy pisali o jakichś mazach itp. Zależy mi na macie/satynie

Jedyne mazy jakie miałem kiedykolwiek to zymol vinyl dressing na zimne plastiki ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 21:16, daniel23584 napisał:

Panowie co do kokpitu dla początkującego, czyli tanie i dobre? Po przeczytaniu kilku tematów pomyślałem o Nielsen Finesse,czy jednak coś innego? Ważne żeby aplikacja była łatwa

Finesse jest tani, sprawdzony, satynowy, trwały i antystatyczny. U mnie ewidnetnie siedzi długo i mało kurzu łapie. Mimo, że jest najtańszy z dressingów jakich używam to i tak bardzo go lubię. Do ciemnych plastików ok, do jasnych wolę PB NL.

 

Jak ma być wyższa półka to 303 Aerospace Protectant. Klasa produkt. Przyciemnia fajnie, trwały, no i ochrona uv z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus PB NL w ogóle mi się nie sprawdzał w V40, wtedy najlepszy był Duragloss 201, miesiąc efekt trzymał i nie było tyle kurzu, niewiarygodne, ale prawdziwe, a roleta nabrała świeżości. A w między czasie QD Interior od Sonusa. Ale ten Oh robi robotę, niestety Vałki już nie ma. W Mondeo i Maździe rządzi ADBL, który niedługo się skończy i wtedy ... 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, co można dać na nowe plastiki? Zależy mi na neutralnym wykończeniu, bez przyciemniania, rozjaśniania, natłuszczania i podobnych - a w każdym razie na minimalizacji takich efektów, bo takie półmatowe wykończenie jakie mają plastiki w Kijance mi odpowiada i nie chciałbym tego zmieniać. Czyste zabezpieczenie przed UV i antystatyka.

Do czyszczenia mam SG Interior Cleaner i jest spoko, ale potrzebuję czegoś do zabezpieczenia przed zimą. Od starej Alfy mam AG Vinyl and Rubber ale on przyciemnia i jest raczej pół-błyszczący niż półmatowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Qlimaxss napisał:

@Detailer's Magic też ma matowe wykończenie☺. W dodatku mocno przyciemnia😀

Właśnie dlatego poleciłem FW bo kolega pytał o 

2 godziny temu, alfaJersey napisał:

Zależy mi na neutralnym wykończeniu, bez przyciemniania,

Ja osobiście też lubię jak czarne jest czarne a nie siwe i u mnie najlepiej siada WOW i DM 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 Aaa sorki moje niedoczytanie.😔. Tak na prawdę trzeba samemu sprawdzić bo każdy plastik inaczej przyjmuję. Z tego co kojarzę nawet WoW u Ciebie spektakularnie nie przycienniał .

@alfaJersey W takim razie wybór jest tylko jeden dressing @Funky Witch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Qlimaxss napisał:

A zapomniany na forum trochę dressing @Detailer's Magic też ma matowe wykończenie☺. W dodatku mocno przyciemnia😀

Z tym mocno przyciemni to bym nie był taki pewny i właśnie dlatego w tym poniżej przyznaje 100% racje.

2 minuty temu, Qlimaxss napisał:

Tak na prawdę trzeba samemu sprawdzić bo każdy plastik inaczej przyjmuję.

U mnie w teście wypadł mocno średnio z przyciemnieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak Dzięki za przypomnienie Twojego testu😊👍. Ja osobiście cenię sobie Interior Wow szczególnie w sluzbowce. Długo leży , fajny efekt no i jeszcze ogaraniam nim dywaniki gumowe. A że. Mam w obu autach jasne deski to raczej zależy mi na ich zabezpieczaniu. Wiadomo testowałem Funky , Detailer's, NL, Shiny, ale najbardziej mi podpasował WoW, plus jego wszechstronność. Ale jak się autko zmieni to kto wie może wrócę do któregoś z w.w. I znów będzie pogoń za króliczkiem😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to Funky Witch, chociaż z Alfy pamiętam że po deszczy było tak sobie. A że mam duszę eksprymentatora to dorzuciłem chyba wszystko co polskich producentów było w sklepie i tak mam:

- ADBL Wow

- SG Apple Plastic Dressing

- GoodStuff Black Panther

- FW Mademoiselle

Zobaczymy co z tego wyjedzie, w ten weekend będę smarował to może jakieś porównanie obfotografuje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alfaJersey napisał:

chyba wszystko 

No chyba bo polskich "producentów" jest jeszcze sporo. Black panther mnie nie porwał. Zamiast niego wybrałbym Detailers Magic Interior Magic.

WOW i SG dość mocno ci przyciemnią plastiki, a tego nie chciałeś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co było w sklepie to wziąłem. I niech będzie że polskich marek, bo fakt że ADBL się chwali produkcją w Polsce, Funky i goodStuff że zamawiają a SG to nie wiem, jak się kiedyś pytałem to niby produkują u nas, ale czy to prawda.

 

Czy przyciemnia to sprawdzimy na Kijance, jak okaże się że tak to będą do Alfy, bo Autoglyma mam już resztki więc się nie zmarnują, a na 18 letnie plastiki przyciemnienie będzie ok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.