Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Maximus2 napisał:

POORBOY'S Natural Look Dressing, czy to "wyższa półka" SHINY

SG to SG, a PB to PB. PB NL to bardzo fajny dressing, tylko ma jeden minus - nie znosi kontaktu z wodą... Dlatego nadaje się na deskę, ale niekoniecznie na tworzywa drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rkom napisał:

To nielubienie się z wodą zależy chyba też od tworzywa. W Astrze H GTC żony stosuję PB NL od ponad roku na wszystkich plastikach i nie ma żadnych plam po kontakcie z wodą.

 

Teraz, paperson napisał:

potwierdzam. Testowane na plastikach Leona.

Być może. VW, Skoda, Renault, Ford, Toyota - w tych autach na ciemnych tworzywach, po kontakcie z wodą (nie wycierane zaraz po kontakcie), po PB NL zostawały jaśniejsze plamy/zacieki. Na jasnych (beż, kremowe) plamy/zacieki nie były tak widoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam ADBL interior wow i na plastikach w passacie sprawdza się bardzo dobrze - przyciemnia i pozostawia satynowe wykończenie. Ostatnio wpadły mi w ręce próbki SG interior satin dressing i powiem szczerze, że efekt bardziej mi pasuje, ale wow mam jeszcze grubo ponad pół flaszki 1l (nie było połówek w shiningcar) i za 10 lat kupie sobie połówkę SG ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9327]Eidos71[/mention] [mention=21238]Maximus2[/mention] To nielubienie się z wodą zależy chyba też od tworzywa. W Astrze H GTC żony stosuję PB NL od ponad roku na wszystkich plastikach i nie ma żadnych plam po kontakcie z wodą.
W BMW też nie ma ani śladu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używam SG, na desce bardzo dobrze to wygląda, na plastikach boczków to jest fajnie ale jak napada na ten plastik to po wyschnięcie widać jaśniejsze plamki po kroplach.

Poczytałem forum i bardzo dobre opinie ma ADBL INTERIOR WOW. A jak to sie ma do jego kontaktu z wodą? 

Posiadam Fiata Bravo II. Poniżej fotki, dziwny plastik jest na drzwiach, nawet zdjęcie jak by się mieniły. 

 

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie wrzuciłem testowo dressing Oh My Car. Zestawiłem do z moim ulubionym PB NL.

Deska oczywiście umyta APC, w tym wypadku Excede Advanced 1:20.

Dressing jak to dressing - aplikuje się banalnie, łatwo go równomiernie rozprowadzić. Konsystencja zbliżona do PB. Zapach ledwo wyczuwalny i mało ciekawy. Przyciemnia dość mocno. świeci się chyba troszkę bardziej niż PB ale jak wiadomo to kwestia materiału na jakim siada. W/g mnie powierzchnia pokryta Oh My Car jest jakby "żywsza" niż część PB.

Generalnie całkiem fajny dressing

 

IMG_0220.JPG.6c4c33a2a3bd5721663ee43124eedab6.JPG

 

IMG_0222.JPG.7df453aba86905fa8d1e9f2d5f9a6d53.JPG

 

IMG_0225(1).JPG.696fb911ef80274d31a08afe698fab23.JPG

 

IMG_0223.JPG.84ae3300d04bb8c244af8af4baba6fa6.JPG

 

IMG_0219.JPG.2e0168ad9df1db9ad6c0ff51151dddd3.JPG

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle go nie czuć w aucie i bardzo dobrze. Czuć go tylko z butelki i lekko przy aplikacji

 

Ciekaw też jestem jak będzie z łapaniem kurzu. Producent pisze że dressing zawiera dodatki antystatyczne których chyba w PB nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle go nie czuć w aucie i bardzo dobrze. Czuć go tylko z butelki i lekko przy aplikacji
 
Ciekaw też jestem jak będzie z łapaniem kurzu. Producent pisze że dressing zawiera dodatki antystatyczne których chyba w PB nie ma
U mnie PB NL zostawia jakąś antystatyke, jak przelece IQD to po kilku dniach widać już sporo kurzu a po tym samym czasie po NL nie ma za wiele. Producent IQD podaje że jakaś antystatyczność posiada.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam to ze uzyle gyeona preserve i miedzy nim a plakiem praktycznie zadna roznica. Mega czarne ale.i zarazem mega blyszczace plastiki 🙂

plastiki hyundai i 20.

jedyny pozytyw to maskowanie "rysek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.