Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem c6 matte, zastosowałem raz, później drugi raz po 24 godzinach...
Pozytyw taki, że plastiki, guma nie zmienia koloru, jest matowa tak jak chciałem a zarazem zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.. Mankament jeden jedyny to taki, że kurz osiada tak jak wcześniej :(

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kyau1 napisał:

A może macie coś sprawdzonego do Focusa MK3?

Kończy mi się PB NL w starej wersji i szukam czegoś co da dużą antystatyczność i mat, bo aktualnie deska praktycznie co dzień do przetarcia z kurzu

Good Stuff Black Panther Interior Dressing lub FUNKY WITCH Mademoiselle nic więcej nie trzeba kombinować, oba produkty są bardzo dobre.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Peugeot 407 użyłem FW Mademoiselle. Efekt super. Kurzu w ogole nie widac i nie osiada tak szybko. Krople dessczu też nie pozostawiają plam. Polecam jesli ktoś szuka matowego wykończenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kyau1 napisał:

A może macie coś sprawdzonego do Focusa MK3

Używam FW Mademoiselle lub DURAGLOSS 201 VINYL & LEATHER DRESSING w Focusie MK3 FL , do przetarcia za jakiś czas ADBL Interior QD Limited Edition . Moim zdaniem będziesz zadowolony ,  FW Mademoiselle kupiłem 250 ml ( tak na próbę ) i wożę zawsze w bagażniku , jest dobry , daje ładne wykończenie zwłaszcza na górnej miękkiej części deski rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yacek _b napisał:

Używam FW Mademoiselle lub DURAGLOSS 201 VINYL & LEATHER DRESSING w Focusie MK3 FL , do przetarcia za jakiś czas ADBL Interior QD Limited Edition . Moim zdaniem będziesz zadowolony ,  FW Mademoiselle kupiłem 250 ml ( tak na próbę ) i wożę zawsze w bagażniku , jest dobry , daje ładne wykończenie zwłaszcza na górnej miękkiej części deski rozdzielczej.

Ok,

W takim razie zakupie FW Mademoiselle :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie,

Niedawno kupiłem Nissana Juke. 

Chciałbym się dowiedzieć czym pielęgnować kokpit. Jest to tak jakby sztuczna skóra. Nie to twardy plastik nie to naturalna skóra. Poproszę o jakiś porządny specyfik, którym mogę sobie zapielegnować moje autko w środku.

Tak samo myśle o konserwacji wszelkiego rodzaju uszczelek prz drzwiach. Polecicie coś dobrego?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aroosee napisał:

Chciałbym się dowiedzieć czym pielęgnować kokpit.

MOD: PROSZĘ SKRACAĆ CYTATY

Proponuję do kokpitu - Swissvax Protecton Matt

                do uszczelek - Swissvax Seal Feed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aroosee - kolega @rkom wskazał Ci środki "z górnej półki" (pewnie, aby "nagrodzić" Cię za lenistwo). Na forum jest dużo wskazań na odpowiednie produkty do kokpitu i uszczelek, w różnych kategoriach cenowych. Kokpit Juke'a nie jest czymś wyjątkowym i większość produktów do czyszczenia i pielęgnacji kokpitu sprawdzi się na tworzywach Nissana (pytanie tylko, czy chcesz połysk, satynę, czy maksymalnie możliwy mat). Preparaty do uszczelek znajdziesz chyba u każdego partnera handlowego Forum. Trochę zaangażowania i szukania/czytania, a znajdziesz odpowiedzi na 99% swoich pytań.

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Jesli chodzi o kosmetykę swojego autka to chce zacząć oczywiście od wnętrza.

poprzedni właściciel tylko plakiem dbał o wnętrze.

chcialbym na początku oczyścić plastiki z tego plaka, a następnie nakładać jakiś środek z efektem matowym lub satynowym.

Przeczytalem trochę i nie mogę do zdecydować co do początkowego wyczyszczenia kokpitu? Jaki środek polecacie tak to 60-70 zł?

Jeżeli chodzi o specyfiki do pielęgnacji: z Waszych opinii dowiedziałem się, ze te dwa są dobre: 

1. Carchem Polymer Rubber and plastik protector,

lub 

2. ADBL interior limited edition.

ktory z nich wybrać ? Może cos innego zaproponujecie? Chciałbym was różnice prosić o wskazanie konkretnych rzeczy do aplikacji oraz polerowania tych specyfików. Gąbki, mikrofibry ?

z góry dziękuje za pomoc 

p.s. Dorzucam zdjęcie kokpitu w świetle dziennym. Plastiki na drzwiach twarde a kokpit ala sztuczna skóra. 

Link: 4E9UUC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że kolega @aroosee idzie po najmniejszej lini oporu jaką się da... czyli podajcie mi wszysko na tacy...

do wyczyszczenia kokpitu zakup sobie jakieś APC (adbl/detailers magic/good stuff czy jakiś inny)

do zabezpieczenia jakiś dresing - jaki sam musisz zdecydować aby łatwiej było poczytaj testy w tym dziale https://kosmetykaaut.pl/forum/223-tworzywa-sztuczne/

do tego przydadzą Ci się akcesoria typu pędzelki, aplikatory, mikrofibry to taka podstawa

 

polecam też poczytać relacje w działach Pokaż swój blask i Wash & Wax ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo dobrym środkiem, świetnie sprawdzającym się w zakresie czyszczenia i pielęgnacji kokpitów jest także Poorboy's World Natural Look.

Podpatrzone w zakładzie zajmującym się usługami związanymi z detailingiem.

Przykład takiego środka - LINK.

 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co byście polecili do deski Fiata która jest porysowana jak na foto a na dodatek się klei i co na drugi dzień po myciu apc i nałożeniu dresingu deska jest cała w kurzu. Próbowałem kokpit mat od tenzi i Nielsena, nie przyciemniania i nadal się klei.
Może pb natural look? 71decde7f83b51b0641df1f5728dffc2.jpg61d14dea2815d32f3e20a8c5a4e42dab.jpg

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rustin  Może zostanę zlinczowany, ale ostatnio robiłem coś podobnego w Fiacie CInquecento - bardziej dla testów. Wziąłem aplikator Tricolor i Koch Antiholo - efekt taki sobie. Wziąłem Gtechniq P1 z padem Tricolor i wyszła igła. Wszystkie takie rysy zniknęły z plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po polerce nie będzie jeszcze bardziej się kleić jak zedrze warstwę ochronna, chyba że już jej nie ma.
Jak z padem podjechałes pod szybę, może ręcznie próbować.
Qtechnic nie mam, kupować aby sprawdzić trochę drogo. Mam UC, vp Achilles.
A jaki środek do kokpitu?

Dzięki za rady
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No właśnie też zastanawiam się w jaki sposób poprawić wygląd tych wszystkich elementów z tworzyw sztucznych. Problemem jest słońce które powoduje, że kolor nie jest odpowiednio nasycony. Kolejna sprawa to często osiadający kurz.

Zastanawiam się nad tą odżywką: https://sklep.car-spa.pl/tworzywa-i-guma/zymol-vinyl-conditioner-odzywka-do-pielegnacji-tworzyw-sztucznych-z-filtrem-uv-236ml

Ktoś może jej używał? Bedę wdzięczny za sugestie.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co używacie na bierząco do odkurzania plastików jako interior qd?Miałem AF Spritz i powiem, że super produkt, plastiki matowe, skóry również super odświeża-są po nim takie gładkie, aksamitne w dotyku, nic się nie klei.Na piano black również super się sprawdza jednak mam wrażenie, że on usuwa dressingi.Chcąc wypróbować coś innego kupiłem interior qd limited edition z ADBL i nie jestem do końca zadowolony.Na plastikach jest jako tako ale na skórze i eko skórze strasznie się lepi.Wiem, że to nie produkt do skóry ale jak kupuję interior qd to chce nim jechać prawie wszystko.Odkurzanie piano to on mi tylko utrudnia.Nie wiem czy trafiłem na jakąś wadliwą butelkę czy co ale chciałbym kupić coś innego.Proszę o pomoc 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Należę do ludzi, którzy lubią detailing zewnętrzny, a zabawa wnętrza mniej mnie porywa, dlatego do tego pierwszego mam dużo więcej środków.

Do środka używam Nielsen Finesse albo Poorboys NL.

Przyznam, że ten pierwszy lepiej siadał na plastikach w mercedesach, wydawał się być bardzier trwały i finesse bardzo dobrze radził sobie z kurzem. Ale, że lubie czasami dokupić coś do arsenału zeby nie było nudno:

Tu pytanie do osób które przerobiły 303 AP:

jakie wykończenie zostawia?

jak z trwałością?

jak z przyciąganiem kurzu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.