Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie używałem pierwszy raz Smartdressingu na jasnych tworzywach. Na moich plastikach daje nijaki efekt - generalnie miałem wrażenie jakby wcale nie dawał efektu
Dałem Bratu do przetestowania na jasnej desce (Picasso) i dzisiaj widziałem efekt. Bardzo ładnie wygląda.Tworzywo wygląda hmm... jak skora ,taka ma ładną satynkę.Utwierdziłem sie w przekonaniu ze SmartDressing to dobra rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Testowałem dziś dressing Chemical Guys Liquid Extreme Shine. Kupiłem głównie z myśla o oponach i plastikach na zewnątrz, ale z braku warunków przeprowadziłem na razie tylko test na desce rodzielczej.

 

Zgodnie z nazwą, daje efekt bardzo błyszczący. Można to troche ograniczyć przecierając zaraz po aplikacji,ale i tak w porównaniu do Natural Shine którego używam do tego pory,to różnica jest gigantyczna. Na plus napewno zapach,jak ktoś by chciał używać w środku to napewno będzie zadowolony.

 

Zaraz mam zajęcia więc brak czasu, ale jutro porobie jakieś zdjęcia jak to wygląda i 50/50 z Natural Shine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dałem kolejną szansę smartdressingowi żeby przy ładnej pogodzie bliżej się przyjrzeć efektowi. Użyłem ostatni raz tego we wnętrzu - efekt jak po plaku (przynajmniej u mnie w samochodzie)...Dałem mu jeszcze ostatnią szansę na zewnątrz ale podejrzewam ,że trwałością nie zachwyci, poza tym efekt strasznie tłusty. Podejrzewam ,że wyląduje w ognisku.

Najgorszy produkt z nie marketowych jaki kupiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wytrwale jestem przy rodzinie AG. Vinyl&Rubber na bazie wodnej-jak większość produktów- pozwala na eksperyment zmiany stężenia. W ten prosty sposób możemy dobrać sobie "swój" połysk kokpitu i całej reszty. Od połysku do satyny. Oczywiście pełnego matu nie uzyskamy . Taki natur da po prostu Interior Cleaner.(np położony dwukrotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmartDressing na szarym kokpicie, na zdjęciach może tak tego nie widać ale skóropodobne miękkie tworzywo na desce dostało dużo blasku - doskonale to widać w pełnym słońcu.

Po lewo deska wyczyszczona APC Nielsena, po prawo odżywiona SmartDressingiem.

SNC00052-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zalezy mi na tym by plastiki nabraly barwy, byly jak fabryczne nie jakies matowe.Czarne nie wyplowiale jak najdluzej utrzymal sie efekt po zastosowaniu preparatu i zeby nie powstawaly biale slady na plastikach gdy spadnie na nie deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ultimate Protectant Meg'sa - nie będziesz rozczarowany. :)

zeby nie powstawaly biale slady na plastikach gdy spadnie na nie deszcz.

Masz kabrioleta?? Bo pytałeś o coś do plastików wewnątrz auta. :lol: A tak na poważnie to UP można stosować do tworzyw wewnętrznych i zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na tym by plastiki nabraly barwy, byly jak fabryczne nie jakies matowe
Wydaje mi sie, ze jesli szukasz srodka ktory przywroci fabryczny wyglad potrzebujesz wlasnie czegos co daje matowy efekt - a raczej, inaczej mowiac nie nablyszcza plastikow tak zeby sie bardzo swiecily. Tak pozatym to kolejny glos za PB NL :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich skomnych doświadczeń wynika, że nie ma idealnego produktu który w każdym aucie i na każdym materiale się sprawdzi, trzeba próbować, testować. W jednym aucie będzie git a w innym masło.

 

Zgadzam się. Ot przykład- w moim Nissanie Natural Shine daje piękne efekty- naturalny, delikatnie satynowy wygląd, a już np w takim aucie jak Kia Cee'd nie znajduje żadnego zastosowania- maże się po desce, nie chce się rozetrzeć itd. Prawdopodobnie to wina specyficznego materiały pokrywającego deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na tym by plastiki nabraly barwy, byly jak fabryczne nie jakies matowe.Czarne nie wyplowiale jak najdluzej utrzymal sie efekt po zastosowaniu preparatu i zeby nie powstawaly biale slady na plastikach gdy spadnie na nie deszcz.

 

Taki efekt da ci 303 Aerospace Protectant. Dla mnie rewelacja, stosuje od 2 lat jeszcze zanim w ogóle trafił do naszego kraju.

Najlepiej się sprawdził na desce rozdzielczej i plastikach w moim Volkswagenie, a także pochodnych z podobną fakturą materiału z którego wykonana jest tapicerka/deska. Zaraz po nałożeniu środka aplikatorem, wydaje się że plastiki świecą, ale cały efekt jest po wytarciu mikrofibrą. Plastiki odzyskują głębie , nie są zmatowione a poza tym co dla mnie ważne daje ochronę UV i mam wrażenie że plastiki jakby mniej się rysują - nie wiem może to efekt placebo i ktoś to potwierdzi.

Innym ważnym dla mnie czynnikiem przy wyborze 303 Aerospace jest to, że bardzo długo utrzymuje się na plastikach i w zasadzie pielęgnacja kokpitu sprowadza sie do przecierania go z kurzu co jakiś czas dusterem.

Poza tym jest bardzo wydajny - kupiłem 2 butle dwa lata temu i dopiero kończy się, pierwsza a stosowałem nie tylko w swoim aucie ale także autach znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodano: 1 Wrzesień 2010, 16:12

Mi trochę w 303 brakuje zapachu Natural Looka,wtedy byłby w 100% idealny ;)

 

Evo to fakt 303 jest wg mnie bezzapachowy, może minimalnie zalatuje chemią. Poza tym wg mnie jest też idealny na wewn. uszczelki gumowe i w zasadzie dla mnie niezastąpiony do plastików komory silnika . Bajka produkt gdyby nie to, że tak mało znany u nas to byłby hicior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.