Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zwolenikiem błyszczącego, lśniącego, ,,tłustego" kokpitu. Niestety na razie nie natrafiłem na nic dobrego. Może dlatego, że teraz jest moda na mat. Ostatnio używałem Sonaxa i Żółwia.

Ale to jeszcze nie jest to! :o

Kiedyś miałem taki preparat z silikonem, który nanosiło się np. na szary, stary, przybrudzony, zakurzony kokpit. Po paru minutach wycierało się do sucha i nanosiło drugą warstwę i zostawiało do wyschnięcia. Kokpit wyglądał jak nowy, był czarny, błyszczący jakby tłusty w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Niestety nie pamiętam co to było, bo było to dawno. Od tego czasu nie udało mi się dostać czegoś równie dobrego.

Czekam na propozycje, tylko polecajcie coś co sami wypróbowaliście, bo to co piszą producenci, to... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo strary, sprawdzony Plak Classic Edition

Oj tego to nie polecam. zostawia paskudny tłusty nalot który jak pajęczyna łapie drobinki kurzu.

Ja używam Natural Shine od Megsa i dla mnie efekt jest super :) zadnego tłustego nalotu i świetnie odpycha kurz. ale ja nie lubię błyszczących plastików wiec nie wiem czy tobie efekt przypadł by do gustu. dlatego, tak jak Łukasz, polecę ci Supreme Shine Protectant od megsa. Z pewnością będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolenikiem błyszczącego, lśniącego, ,,tłustego" kokpitu.

Na to jest jedna rada duży Plak, w wersji 30% gratis :lol:

Trzeba pamiętać że najlepiej nakładać jest parę warstw, zachowując między nimi odpowiedni odstęp czasu :-]

Mimo wszystko proponuję wykończenie matowe, wygląda bardziej naturalnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartuję, chodzi o to, że większość ludzi używających Plaka pryszcze nim obficie wszędzie gdzie się da, nie przysłaniając szyb. Często na giełdach samochodowych widuje się takie okazy :)

Jeśli na prawdę upierasz się przy silnym połysku to dobrym wyborem będzie Meguiar`s NXT Tech Protect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki klasyczny efekt starego VW z odbijającym światło kokpitem. (moja subiektywna ocena bleeeeeeeeeee). Daje taki efekt środek z aptek stosowany do odkarzania ran o nazwie Silol. kiedyś to stosowałem w czasach marnej świadomości. Co do mat/połysk tak jak już Koledzy pisali mat wygląda czysto i świerzo jak w nowym wózku a połysk daje efekt "super fura bez wkładu finansowego od dziadka niemca" Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Co do mat/połysk tak jak już Koledzy pisali mat wygląda czysto i świerzo jak w nowym wózku a połysk daje efekt "super fura bez wkładu finansowego od dziadka niemca" Pozdrawiam

 

Absolutnymi faworytami są również ci co nie ograniczają do kokpitu,ale polecą też po kierownicy takim błyszczącym plakiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mat/połysk tak jak już Koledzy pisali mat wygląda czysto i świerzo jak w nowym wózku a połysk daje efekt "super fura bez wkładu finansowego od dziadka niemca" Pozdrawiam

 

Absolutnymi faworytami są również ci co nie ograniczają do kokpitu,ale polecą też po kierownicy takim błyszczącym plakiem :/

 

I jeszcze dodatkowo pedały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper napisał/a:

Albo strary, sprawdzony Plak Classic Edition

 

Oj tego to nie polecam. zostawia paskudny tłusty nalot który jak pajęczyna łapie drobinki kurzu.

to jest fakt, widuje się to bardzo często w różnych autach ... siostra używała też i to samo ... ale kiedyś u siebie spróbowałem :D tyle,że zrobiłem to tak,że nie psikałem bezpośrednio na deskę tylko na szmatkę i wtedy wilgotną szmatką przetarłem i deska była w półmacie :) ani klejąca,ani jakiegoś nalotu nie miała, po prostu ładny półmat...ale to tylko po spryskaniu na szmatkę i przetarciu wilgotną szmatką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie widzę teraz w ofercie Megsa, ale kupiłem kiedyś środek do pulpitu z serii NXT. Efekt po zastosowaniu na desce był bardzo glossy, plastiki wręcz raziły po oczach :shock:

Przy czym preparat ten jest bardzo tłusty , jednak przetarcie deski mikrofibrą pomagał na tą przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę teraz w ofercie Megsa, ale kupiłem kiedyś środek do pulpitu z serii NXT. Efekt po zastosowaniu na desce był bardzo glossy, plastiki wręcz raziły po oczach :shock:

Przy czym preparat ten jest bardzo tłusty , jednak przetarcie deski mikrofibrą pomagał na tą przypadłość.

 

Masz pewnie na myśli NXT Tech Protectant - on rzeczywiście jest troszkę bardziej tłusty niż inne środki, ale jeżeli po nałożeniu go aplikatorem przetrzesz powierzchnię mikrofibrą to nie wyjdzie taki mocny połysk jak piszesz - plastiki robią się bardziej naturalne. Środka już nie ma w sprzedaży, ale jest całkiem niezły. Muszę go spróbować na jakimś zewnętrznym elemencie aczkolwiek takich za bardzo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a także zetrze Ci farbę z lakierowanych plastików na desce rozdzielczej, co wygląda bardzo ładnie. polecam, szczególnie w nowszych hondach, wyciera się bez najmniejszego wysiłku, delikatna mikrofibra i już paskudnego koloru nie ma! plak i po sprawie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a także zetrze Ci farbę z lakierowanych plastików na desce rozdzielczej, co wygląda bardzo ładnie. polecam, szczególnie w nowszych hondach, wyciera się bez najmniejszego wysiłku, delikatna mikrofibra i już paskudnego koloru nie ma! plak i po sprawie :thumbdown:

 

Tych wspaniałych właściwości nie znałem Julianie, ale zapamiętam na przyszłość jak coś będę chciał zmienić kolor deski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakiem odpalają ciężarówki w firmie "śmieciarskiej", którą znam :D

 

Coraz więcej zastosowań ma PLAK i uważam, że nie ma co do tego wracać, a nawiązując do tematu, bo robi się OT ... myślę, że powinno to uświadomić ludziom, że PLAK to nie jest dobra inwestycja chyba, że stosujemy ją w takich sytuacjach, o jakich była mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że sam środek jako taki pozostanie na filtrze powietrza i będzie się do niego kurz przyklejał a silnik odpala lepiej ponieważ w sprayu są propany butany, rozpuszczalniki itp

sorki za ot :)

ja mam zamówionego natural shinea , zobaczymy jak to wygląda, uwielbiam matowe plastiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W takim razie VAGowskie deski są lepszej jakości niż te w Hondzie,bo poprzedni właściciel mojego auta namiętnie stosował PLAKA,tak samo z resztą jak mój tata przez ostatnie pare lat w swojej A4,zmian koloru nie zanotowano ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.