Skocz do zawartości

Jak usunąc głębokie rysy na plastiku


bxl

Rekomendowane odpowiedzi

Barteq ale to jest chyba surowy strukturalny nie lakierowany plastik, więc chyba nie tędy droga. No chyba że to lakierowany, ale na komórce słabo widzę. Jak zwykła struktura to delikatnie opalarką wygrzać, zejdzie biała śmiga i będzie się mniej rzucać w oczy.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba zwykła struktura kantonów fordach transitach. Nie mam opalarki... a ten papier drobny to mokry o jakiejś konkretnej granulacji? Jeszcze zaciemnie to jakoś. Może nie zauważa od razu a po paru dniach czy myciu to nie moja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest struktura to papierem niewiele zrobisz. Zeszlifujesz to na gładko i zmatowisz czyli będzie jeszcze bardziej rzucać się w oczy. Odtworzenie strukturu i wyrównanie rysy jest raczej nie realne. Jedyną opcją to wygrzać opalarką żeby wyrównać kolor, bo teraz rysa jest biała i rzuca się w oczy. Może jakaś mocna suszarka do włosów da radę ale tam chyba jest za niska temperatura.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radziłbym rozgrzanym nożem, jeśli już to samym płomieniem z zapalniczki/zapalarki, ale ostrożnie żeby nie podpalić. wystarczy jak będziesz po długości jechał płomieniem po rysie, w miarę równomiernie, na początku szybko, potem możesz trochę zwolnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, przywitanie już było. A co powiecie na urządzenia hot air? Mam sporo rys niezbyt głębokich na czarnych strukturalny plastiku. Myślę, że takim hot airem z cienką dysza było by ok. Wydaje mi się, że opalarki mają za szeroki strumień (ale są tańsze) a ten hot air (koszt kolo 130 zl) ma cienkie końcówki. Ktoś próbował? Akurat mam identyko strukturę jak na tym filmie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

@Clio3_man Jeżeli te czarne plamy to przebicia do gołego plastiku, to nic tylko to co kolega wyżej. Jeżeli to jest np. lakier z samochodu który obtarłeś, czy barierki, to papier 2500 na mokro i jak już wszystko zniknie, to polerka. Lepiej wrzuć zdjęcia z bliska tych uszkodzeń.

 

Ale jak nie masz polerki mechanicznej, to nawet nie rób papierem, tylko podleć do jakiejś firmy, ew/ podaj miejscowość, może ktoś pomoże z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.