Skocz do zawartości

Jak usunąc głębokie rysy na plastiku


bxl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy opłaca się inwestować w opalarkę do zatuszowania rys na twardych plastykach z fakturą? Czy to coś w ogóle może dać? Zastanawiam się jaka jest zasada działania opalarki w maskowaniu rys. Dlaczego podgrzanie powoduje ich usunięcie?

Z tą opalarką to zalecam daleko idącą ostrożność bo np. przy matowym plastiku możesz przesadzić i zaraz zrobi się błyszczący i już nic z tym nie zrobisz, nie wspominam już o zupełnym przegięciu czyli przypaleniu plastiku, moim zdaniem dowcip polega jedynie na delikatnym "przytopieniu" plastiku i te wszystkie zadziory i farfocle zaczynają znikać przez co element wygląda odrobinę lepiej. Mówię jedynie o elementach wewnątrz , bo zewnętrznych jeszcze nie testowałem, ale zapytaj kolegę , który wstawił w dziale PSB białego Citroena Saxo, przy atrapie osiągnął bardzo fajny efekt za pomocą opalarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi chodzi o elementy wewnątrz. Rysy nie są wielkie i nie ma ich bardzo dużo. Może potrenuje zapalniczką na jakimś niewidocznym plastyku zanim kupię te opalarkę ;)

co Ty człowieku piszesz - zapalniczką ?? to od razu zamów sobie drugi element, zapalniczką tylko okopcisz albo przytopisz , tutaj chodzi o strumień gorącego powietrza jaki daje opalarka a nie o okopcenie płomieniem z zapalniczki. Jak chcesz eksperymentować z zapalniczką to równie dobra będzie świeczka - żart oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy opłaca się inwestować w opalarkę do zatuszowania rys na twardych plastykach z fakturą? Czy to coś w ogóle może dać? Zastanawiam się jaka jest zasada działania opalarki w maskowaniu rys. Dlaczego podgrzanie powoduje ich usunięcie?

 

Działa i to bardzo fajnie,ja tak w mojej toyocie celica czesto robiłem zeby zatuszowac male ryski,tylko trzeba uwazac zeby nie trzymac za dlugo i tyle,No i najfajneijsza kwestia to generalnie jesli masz stary wybarwiony plastik np na zderzaku starej generacji itp to odswieza kolor ,nie zawsze ale w wiekszosci przypadków roznica jest kolosalna z wyblaklego jasno szarego do glebokiej czerni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale pisze, jestem nowa i nie widzę tu nigdzie miejsca, w którym mogę stworzyć nowy temat :wallbash:

 

Posiadam megankę z 2003 roku, niestety wnętrze zaniedbane, kupowałam w ekscytacji i nie przeszkadzało mi to wówczas.

 

11100007_996357247119475_761941341_n.jpg?oh=f1dba69b118e089db93a882cae1e40fe&oe=56F712BA

 

12721952_996357257119474_1578452531_n.jpg?oh=eef51e6e97a2718027898e8d17c586a5&oe=56F6FD2A

 

12067113_996357267119473_1406010572_n.jpg?oh=2ba77c5b98fafbae5b3e57d1887d5f22&oe=56F6144D

 

Czytałam coś o gumie w spray'u, nad kierownica może i by się sprawdziło, ale z uchwytami oraz drążkiem do zmiany biegów już niezbyt. Jakieś propozycję? Prosze o pomoc :):o:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie jak najlepiej to naprawić? Element lakierowany oczywiście pomaluję.

https://drive.google.com/open?id=0B_ebG ... ng5NGEyWFE

 

najtaniej lakier zaprawkowy , pozniej troche papierka i polerka i powinno być w miare ok.

Opcja droższa to wymiana albo lakiernik, no chyba, że są jakieś inne sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

https://zapodaj.net/81b337c5a3581.jpg.html

 

Hej Witam wszystkich. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy mogę coś na własna rękę zrobić z tym zadrapaniem? Mam wynajęte auto i cholera wie jak bardzo się do tego doczepia. Wolałbym chociaż mieć szanse to jakoś zniwelować amatorskimi metodami... jak mokro wyglada gorzej jak sucho to wiadomo ze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoleruj drobnym papierem tak aby zaokrąglić brzegi rysy, następnie możesz lekko ścierną pastą wypolerować. Rysa stanie się nieco mniej widoczna i potraktuj lakierem zaprawkowym i klarem. Po wszystkim wypoleruje. W 100% się nie pozbędziesz ale na pewno zniwelujesz ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.