Skocz do zawartości

Środek do usuwania owadów


Bartek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy środek Nanolex Insect Remover 250ml. Dupy nie urywa, szybko schodzi z buteleczki, zawsze jakieś owady zostają, a w dodatku zjada mi wosk :(  Teraz lukam na Shiny Garage Bug Off lub Auto Finesse Citrus Power. Chyba bardziej neutralne. Na forum jest więcej pozytywnych opinii o AF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca jeżdżę codziennie po autostradzie i trochę tego robactwa zabijam ;)  Przy ostatnim myciu sam szampon (FX Protect Nano) załatwił sprawę na 5+. Teraz mam trochę więcej trupów a w sobotę będę mył więc zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie trochę inne pytanie. W swoim arsenale jako środek do usuwania owadów mam tylko K2 nuta anti-insect (kupiłem i używałem go kiedyś jak miałem poprzednie auto i nie było mnie tutaj :D) . Na aucie leży Collinite 476s i trochę się boje, że mi ten środek zje wosk :( Na tą chwilę brak funduszy na zakup kolejnych specyfików :/.W swoim arsenale na obecną chwilę posiadam:

1)ADBL shampon neutral PH

2)Aktywnia piana Shiny Garage Fruit Snow Foam Cherry, pH neutralne

3)Shiny Garage Pink APC

4)K2 nuta anti-insect

Chciałbym owady usunąć na bezdotyku. Podjechać opryskać i spłukać wodą pod ciśnieniem, więc który z powyższych środków polecacie na owady? W jakim stężeniu? W butelce z triggerem? W ciśnieniowym opryskiwaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem go kiedyś na poprzednim aucie, jak jeszcze nie bawiłem się w woskowanie itp. Teraz chce zadbać o wosk. Znając środki K2 to ona mocno ingerują w zabezpieczenie lakieru(wosk). Dlatego pytam czy któreś z powyższych środków co mam w swoim arsenale, nadadzą się, czy to strata czasu. Chodzi mi o zabieg, opryskanie-> odczekać -> myjnia bezdotykowa (woda). Wiadomo, że jak mam zabezpieczone woskiem, to w domu myjąc na dwa wiadra wszystko powinno zejść bez dodatkowej chemii dedykowanej na owady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak kolorowo. Też ma położony wosk colli i muszę stosować dodatkową chemię do robali. Środki neutralne działają łagodnie dla wosku, ale nie oszukujmy się, nie są one mega skuteczne. Osobiście wolę bardziej agresywne środki i nie widzę problemu, żeby na maskę zderzak i lusterka położyć częściej wosk. Przecież agresywna chemia nie zje go od razu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Drodzy forumowicze z ulgą pożegnałem lato i wraz z nim hordy owadów. Niestety pozostawiły one trwałe epitafium na lakierze w postaci nieusuwalnych resztek. Wielokrotne mycie nie rozwiązało problemu. Jaki polecacie najskuteczniejszy środek lub czynność aby oczyścić przód auta z resztek owadów w postaci plam i odbarwień. Dodam że AF Citrus nie podołał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze z ulgą pożegnałem lato i wraz z nim hordy owadów. Niestety pozostawiły one trwałe epitafium na lakierze w postaci nieusuwalnych resztek. Wielokrotne mycie nie rozwiązało problemu. Jaki polecacie najskuteczniejszy środek lub czynność aby oczyścić przód auta z resztek owadów w postaci plam i odbarwień. Dodam że AF Citrus nie podołał
Na wżery po owadach tylko mechaniczna korekta lakieru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kompletuje kosmetyki do nowego auta.

ale do owadów nic nie wybrałem

Auto Finesse Citrus Power - strasznie drogi bo 140 zł za litr, a zabawy w rozcieńczanie i przelewanie i zastępcze opakowanie mnie ni ebawia

Tenzi komus zmatowił reflektory.

Mam na oku środek testowany na youtubie przez "Mx Nowicki" - GOOD STUFF Bat Insect Killer Bug Remover 1L za 30 zł daje rade jest mało inwazyjny i zmywa się zimną wodą i nie usuwa wosku

Lub pójdę w RRC Bug Remover tylko dziwnie tani bo litr za 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, RRC... tani nie bez powodu.
A moja rada - porządne odmoczenie robali aktywną pianą. Kupiłem Allegrini i użyłem go może 3 razy od 2019.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77

Używam tenzi od długiego czasu i jestem mega zadowolony,nie miałem problemu jak ktoś napisał że mu lampy zmatowilo,co jest bardzo dziwne.

Rrc też z dwie butle przerobiłem ale jednak bardziej tenzi mnie podszedł.

Good stuff mam,też się zdarzy użyć na zmianę raz na jakiś czas,też dobry produkt.

Ten rodzaj produktów to raczej z takich co albo działają albo wogole i to widać na niektórych produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używałem tych wszystkich środków do owadów ale idą jak woda a szczerze mówiąc przy dobrym ciśnieniu większej różnicy nie widzę - zrobię sobie chyba roztwór wody z aktywną pianą do tego butelka z pianującym atomizerem i to załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaś zmieniłem zdanie po kilku myciach mocno "zalepionych" aut w tym roku... jednak bug off musi być. Allegrini jest OK. Działa i w zasadzie nie ma zapachu.

Wyryte w skale z S20 5G FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, MMCzysci napisał:

A ja zaś zmieniłem zdanie po kilku myciach mocno "zalepionych" aut w tym roku... emoji14.png jednak bug off musi być. Allegrini jest OK. Działa i w zasadzie nie ma zapachu.

Wyryte w skale z S20 5G FE
 

a mowiłem 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co polecacie dobrego i zarazem niedrogiego na owady aby nie szkodziło woskowi?

Mam na lakierze fusso i po tygodniu pomimo, że mało jeżdżone CleanTech Citrus oil, ani ADBL snowball nie za szczególnie to umył, aczkolwiek nie dociskałem, bo samochód ogólnie to był tylko przykurzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peciu napisał:

@DyndaS Allegrini GO-GO Insect

Widziałem go na filmie mxnowicki. Jednak wspominał, że były słuchy, iż niektórym ludziom narobiło wżerów na chromach, stad go odrzuciłem.

 

ADBL rozumiem lipa przy wosku? Kusi ceną, bo 5L + atomizer za 75 zł.
 

Wczoraj tak jeszcze przeglądając neta myślałem nad CarChem Bug OFF i rozcieńczyć 1:1, ale nie wiem jak jego skuteczność przy takim rozcieńczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.