Skocz do zawartości

Środek do usuwania owadów


Bartek1985

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Woda pod dużym ciśnieniem ewentualnie rękawica z MF z szamponem.

Ja ostatnio natłukłem mnóstwo tego robactwa, mam pełno krwawych plam i jeśli samochód jest nawoskowany to muszą zejść!

Środkiem do owadów usuniesz również wosk a tego raczej chcielibyśmy uniknąć :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zderzak/maska jest dobrze przygotowany i nawoskowany to szampon po wczesniejszym napoczęciu myjką. W sezonie letnim dobrą praktyką jest nakładanie swieżej warstwy wosku tak co ok 2 tyg na lusterka (lakierowane ofkors), maske i zderzak. Polecam też zamoczyć duży ręcznik w wiadrze z szamponem i położyć na maske na 5-10 min, spłukanie myjką powinno załatwic sprawe. Ja w czasie "owado-gennym" po każdej trasie spryskuje QD i robactwo odkleja sie po dosłownie musnięciu MF. Preparaty typu płyn, pianka do owadow - strata kasy i wczesniejszej pracy (szkoda wosku)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
ok a co polecasz do owadów ?:) czasem po trasie nie mam możliwości umyć auta a chce je usunąć..

 

Kiedyś gdzieś słyszałem,że kładło się (bardziej przyklejało) namoczone gazety żeby się odkleiły owady zaschnięte na max-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Surf City Garage Road Trip? Wydaje mi się, że spray sealanty zjada, ale wosków nie zabija. Może najwyżej osłabia, fajny bo ma gęstą konsytencję i szybko nie spływa.. Sprawdzę dokładnie w tym sezonie. Z Kocha produkt do owadów też daje radę, ale pachnie mocno cytrusem więc raczej zabija :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam "Plak Usuwa owady" i jestem zadowolony już w kilka sekund po psiuknięciu rozpuszcza robale :)

Co do działania na woski, to nigdy nie patrzyłem na jego działanie pod tym kątem.

 

http://www.vipdystrybucja.pl/oryginalny ... 80,l1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.