Jump to content
IGNORED

Cleaner, glaze i wosk

Recommended Posts

Godzinę temu, V1RU$ napisał:

A Wolfgang ma jakiś ścierny Cleaner.

Z tego, co się orientuję, to nie mają w ofercie ściernego cleanera. Mają pastę finiszową ( Total Swirl Remover),  która może od biedy zastąpić cleaner, ale jest oficjalnie niedostępna w PL.

• Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

U mnie było podobnie. Po raz pierwszy wzięłam się sama za swój samochód i niestety glinka była potrzebna. Bałam się, że porysuję lakier, przez co zużyłam znacznie więcej lubrykantu niż powinnam (poszł

Panowie proszę trochę o rozjaśnienie tematu kiedy stosować cleanery, kiedy politury, a kiedy woski?   Cleaner zalecany jest pod wosk, po korekcie oczyści lakier i utrwali efekt wosku. Glaze ma za z

Tak jak napisał VuDoo   W skrócie to jest tak: Mycie - glinka - mycie - korekta - cleaner - glaze - wosk - Banan na twarzy

28 minut temu, Eidos71 napisał:

Z tego, co się orientuję, to nie mają w ofercie ściernego cleanera. Mają pastę finiszową ( Total Swirl Remover),  która może od biedy zastąpić cleaner, ale jest oficjalnie niedostępna w PL.

Szkoda bo by się ładnie komponował z pozostałymi 2 produktami od nich.

4 godziny temu, V1RU$ napisał:

A Wolfgang ma jakiś ścierny Cleaner. Bo ten bez ścierniwa robi robotę, używałem pod ich sealant.

Ma, popatrz na FG, ich linia wygląda następująco (pominąłem AIO) :

Uber Compound - tnąca pasta

Total Swirl Remover - polish / one step bez sylikonów wosku i fillerów

Finishing glaze - maszynowo pasta finishowa, ręcznie cleaner ścierny/finish , też bez wosku, sylikonów i fillerów, zawiera delikatne ścierniwo

Paintwork Polish Enhancer - pre-wax/sealant cleaner delikatny z lekkimi fillerami

Możesz popatrzeć też na Blackfire, Pinnacle i McKees37, to jedna spółka z Wolfgangiem pod nazwą PBMG.

• Lubię to 1
46 minut temu, ghost napisał:

Finishing glaze

To mie jest cleaner, tylko glaze z właściwościami mikrościernymi. Sam producent tak go określa - nie jako cleaner. 

24 minuty temu, Eidos71 napisał:

To mie jest cleaner, tylko glaze z właściwościami mikrościernymi. Sam producent tak go określa - nie jako cleaner. 

Przecież amerykanie mają całkiem inną konwencję nazewniczą.

To słowo dla nich coś znaczy? 

Bo Zymol Glasur Glaze to wosk jak by zacząć zwracać na to uwagę...

U nas większość osób uważa glaze za politurę, odżywkę lakieru nafaszerowaną wypełniaczami, nie koniecznie łącząc to materiałami ściernymi

Cytat

The water-based polish is low-dusting, silicone-free, filler-free, and wax-free.

Cytat

Note: Applying Wolfgang Finishing Glaze 3.0 by hand will enhance gloss but it will not remove swirls

To czym się różni FG 3 w pracy ręcznej od "silnie" ściernego pre-wax cleanera?

11 minut temu, ghost napisał:

To czym się różni FG 3 w pracy ręcznej od "silnie" ściernego pre-wax cleanera?

Moim zdaniem tym samym, czym od cleanera różni się pasta polerska finiszowa - przeznaczeniem i brakiem w składzie chemicznych substancji odpowiadających za dogłębne oczyszczenie porów lakieru i poprawę wiązania zabezpieczenia z lakierem. Ale to moje skromne zdanie - dlatego m.in. nie używam past finiszowych zamiast cleanerów, chociaż zapewne nie jest wykroczeniem takie przeznaczenie pasty polerskiej. 

Z mojej strony - koniec OT.

8 minut temu, Eidos71 napisał:

Z mojej strony - koniec OT

Przecież mówiąc o cleanerach i glaze nie odbiegamy od tematu 

"Cleaner, glaze i wosk" 😄 a myślę, że wątek może interesować znacznie szersze grono osób

12 minut temu, Eidos71 napisał:

Moim zdaniem tym samym, czym od cleanera różni się pasta polerska finiszowa - przeznaczeniem i brakiem w składzie chemicznych substancji odpowiadających za dogłębne oczyszczenie porów lakieru i poprawę wiązania zabezpieczenia z lakierem

Myślę, że absolutnie nie ma co się martwić o wiązanie z lakierem  skoro Wolfgang podaje w instrukcji  PPE jak i FG 3.0  by po dotarciu nałożyć ich LSP, wosk Fuzion albo sealant DGPS.

3 godziny temu, ghost napisał:

Myślę, że absolutnie nie ma co się martwić o wiązanie z lakierem  skoro Wolfgang podaje w instrukcji  PPE jak i FG 3.0  by po dotarciu nałożyć ich LSP, wosk Fuzion albo sealant DGPS.

@ghost - każdy producent glaze/politury podaje, że taki produkt stanowi świetną bazę pod wosk/sealant. Jednak życie i praktyka pokazują najczęściej co innego - wiesz to na pewno sam z własnego doświadczenia.