Skocz do zawartości

Cleaner, glaze i wosk


PinBack

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w kwestii looku sie sprawdziło. Z tym że kładłem fusso 12 months. Tough prep ma tą zalete że oprócz cleanera niezle maskuje hologramy i mikro rysy. Jesli chodzi o nakładanie i polerowanie to zalecam robić mniejszymi fragmentami i nie czekać za długo z polerowaniem (problemu z nim nie ma ale najlepiej jest robić jak wspomniałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma potrzeby, cleaner jest pod sealanty więc fusso powinno sie z nim polubić. Czas pokaże jak długo posiedzi. Na razie trzyma dwa miesiące i krople są super. Po za tym IPA by mi wymyła niezły look i maskowanie który Tough prep robi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z mikrofibry, myślałem aby ich użyć do cleanera, ewentualnie podaj mi jakąś nazwę najbardziej odpowiedniego

 

Dodane po 4 minutach 25 sekundach:

może coś ze sklepu mr cleaner lub shining car detailing z Katowic, bo mógłbym jutro tam podjechać i kupić na miejscu bo będę akurat w Kato..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłem - auto finesse tough prep + soft 99 King of Glos, takie kombo też chyba będzie niezłe na czarną perłę i czerwony metalik ? :)

 

 

Podziel sie pózniej efektem pracy chętnie zobacze to połączenie

 

Zdjęcia ze starego telefonu, na żywo naprawdę spoko..

 

005a59f3e72b470emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cleaner Dodo Juice Lime Prime ---> Meguiar's Polish Step 2 ---> Wosk PB Nattys Blue.

 

Co myślicie o takim połączeniu? narazie będzie robiona tylko korekta ręczna, więc cudów nie wyciągnę z lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie.

 

przeczytałem sporo informacji na temat wosków, clenerów, glazerów.

Jako amator nawet nie zdawałem sobie sprawy jaki wielki jest rynek tego typu preparatów i że jest aż tyle rodzajów środków do czyszczenia.

 

Mam do Was takie pytanie:

Kupiłem niecały miesiąc temu auto w kolorze czarnym.

Auto zadbane ale potrzebuje odświeżenia koloru, poprawy blasku, zamaskowaniu tych kolistych śladów po myciu po prostu odświeżeniu koloru

Planuje sam garażu zając się autem i chciałbym zapytać o środki i ich zestawienie dla amatora ręcznej polerki

 

- czy warto na początek dać np POORBOY'S WORLD Black Hole Show Glaze + wosk np MEGUIARS

(choć czytałem ze na PB wosk kiepsko sie trzyma)

 

lub

-clenerze np MEGUIARS Ultimate Compound Cleaner Polerski + AB chery glaze lub wosk MEGUIARS Deep Crystal Carnauba Wax ew

 

lub jakiś produkt AIO

 

wiem, że jest mnostwo tematów ale jako amator nie wiem które produkty bedą ok dla auta mało zużytego jeśli chodzi o lakier i bedą łatwe do polerowania i samej nauki.

 

dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość orzech_1983

Napisałeś, że już sporo poczytałeś czyli temat dekontaminacji lakieru jest już Ci znany. Jeśli nie to najpierw od tego trzeba zacząć prace przy lakierze.

Możesz kupić Megiuars Ultimate Coumpound i przy odpowiednim nakładzie pracy lakier na pewno odświeżysz lakier, nie licz na usunięcie wszystkich rys, szczególnie tych głębszych. Po Meguiars warto użyć cleanera, bardzo prosty w pracy jest Dodo Juice Lime Prime i występuje teraz w wersji testera 100 ml. Jeśli chcesz użyć Poorboys Black Hole Glaze najlepiej zrobić to po cleanerze przed położeniem wosku.

Jeśli chodzi o produkty AIO to bardzo przyjemny jest Autofinesse Tripple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie co wy na SG paint cleaner+IPA + SRP + Kiwami ?

 

Zalozylem ta kanapke wczoraj na dach i maske, srebrny lakier, wyglada ok. Jednak poza duza sliskoscia lakieru nie zauwazylem duzej roznicy w wygladzie miedzy innymi elementami np. Blotnikach na ktorych jest tylko miesiac stary bsd. Zrobilem cos nie tak ?

39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner po to bo miałem na lakierze wcześniej bsd, już słabo leżał ale jednak. Cleaner wymylem IPĄ bo skoro klade srp to wole to zrobić na jałowy lakier. Na to dałem srp a na srp potem Kiwami. Srp to nie glaze raczej? Nie ma przecież ochrony lakieru ani ścierniwa tylko same wypełniacze.

 

Jak bym dał ipe przed woskiem to bym wymyl srp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRP to aio czyli cleaner/glaze/wosk w jednym ;) IPA sluzy po to by odtluscic lakier,by byl jalowy przed nalozeniem wosku,a Ty po nim dales raczej tluste SRP i na to wosk :o Ja bym dal jesli zalezy Ci na trwalosci cleaner+(ewentualnie IPA)+Kiwami lub przy mniejszej trwalosci SRP+kiwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem i wyglinkowałem auto, potem poszedł UC Megi i zastanawiam się co teraz: 1)IPA+2xcolli476 2)SRP+2xcolli476 3)IPA+SRP+colli476. Czytałem tu że ten wosk lubi leżeć na jałowym lakierze. Zależy mi teraz głownie na trwałości warstwy, zresztą jest weekend, a w tej części Polski nic na miejscu szybko nie kupię. Aha, mam QD od Megsa. Czy będzie on dobry do konserwacji colli? Czy możecie polecić jakiś dobry letni wosk do wiśniowego metalika. Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tak zrobiłem, auto stoi w garażu, a jutro czeka go druga warstwa. Czy jakąś chwilę po woskowaniu warto wystawić auto do wygrzania na słońcu, czy nie ma to takiego znaczenia? O QD czytałem gdzieś że colli "lubi" środki z odrobiną naturalnego wosku, które podbijają efekt głębi, a sam wosk jako takim "wystawowym" towarem nie jest... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki menior. Wiem, że colli jest po prostu super trwałym woskiem, a że jako początkujący detailer kupiłem właśnie ten produkt bo właśnie na trwałości mi wpierw zależało, to i teraz będę nim smalcował. Pewnie za chwilę znajdę jakiś letni wosk do mojej wiśni, bo mimo że pierwszy raz położyłem ten wosk, to już po głowie chodzą mi inne mazidła. Jak coś, to czeka auto żony :) Jeśli chodzi o qd, to wywnioskowałem, że niektórym coś ze składników środka zjada szybciej wosk :o Chociażby tu:

MetalMagnes, może być z tym problem, ja na redmista dałem kiedyś detailer z carnaubą i go zmył, ale to zależy raczej od właściwości czyszczących QD, jak na razie testowałem zwykły megsowy QD i UQD, i ten pierwszy okazał się super wszechstronny, nie działał żle jeszcze na żaden wosk,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]paperson[/ref] - nie dam ręki uciąć, ale w podanym przez Ciebie cytacie chodziło chyba o to, że jeden QD "zjadł" leżący już na lakierze QD (najprawdopodobniej wspomniany "redmist" to DJ Red Mist, a więc QD). Rzadko kiedy QD zaszkodzi leżącemu już woskowi/sealantowi - częściej może tylko zmienić pierwotne właściwości właściwego zabezpieczenia - np. dodać, lub "ująć" właściwości hydrofobowe, poprawić/pogorszyć właściwości antystatyczne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Po prostu po przeczytaniu działu Jaki Quick Detailer? mam sieczkę w głowie :kox: Jak skończę megsa to kupię qd Fk lub adbl. Myślałem, że istniej jakaś idealna kanapka colli+qd :D Ogólnie pewnie trochę prób i wyrobię sobie swoje zdanie. Widzę, że kolega z NO :) Trochę off ale muszę spytać czy aktualnie odbywają się u nas jakieś spotkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]paperson[/ref] - viewtopic.php?p=707899#p707899 Wiem, że wstyd, ale - z braku czasu - nigdy nie byłem... :oops: A co do Colli - właściwie każdy QD dogada się z nim. Jeżeli chcesz mieć bezproblemowe QD, poprawiające / podtrzymujące trwałość Colli i dodające odrobinę do efektu optycznego, kup Sonax BSD i np. tester FK 425 (chociaż możesz kupić pełną butelkę FK) i wymieszaj te dwa produkty 1:1 - otrzymasz bezproblemowy QD, dający świetną trwałość i antystatyczność. :good: Za niecałe 100 pln będziesz miał ponad 1,5 litra dobrego QD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.