Skocz do zawartości

Cleaner, glaze i wosk


PinBack

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz :good:

Ja myślałem nad zakupem Soft99 Pearl & Metallic Soft.

W sumie jest tylko 10zł różnicy między tym co Ty podałeś , ciekawe czy różnica jest tylko w cenie czy w jakości też?

 

P.S ile wytrzymał Ci ten wosk na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :good:

Ja myślałem nad zakupem Soft99 Pearl & Metallic Soft.

W sumie jest tylko 10zł różnicy między tym co Ty podałeś , ciekawe czy różnica jest tylko w cenie czy w jakości też?

 

P.S ile wytrzymał Ci ten wosk na aucie?

 

Dopiero tydzień temu go położyłem na aucie, ale naprawdę dodaje blasku na srebrnym lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja natomiast zrobiłem taki myk: Cherry Glaze na pomarańczowym padzie Royal, tak oczyścił stary zaflugany 20letni lakier, ze poemat. Maszyna na 900obr chodziła. Lakier byl dosc mocno porysowany, wiec glebokie rysy nie ruszone, ale kolor wyciagniety. Cherry podeschl jakieś 40 min i rzucilem na niego Soft99 Fusso Coat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś zacząłem test, który ma na celu sprawdzenie czy ważne jest wyjałowienie powierzchni pod glaze.

 

Kupiłem Poorboy’s World White Diamond Show Glaze i chcę sprawdzić jaka będzie różnica w trwałości jeśli zostanie położony na lakier po lekkiej korekcie, z 6-tygodniowym woskiem Soft99 Authentic Premium, na który trafił 3 tygodnie temu Shiny Garage Carnauba Wax, a wczoraj jeszcze Sonax BSD.

 

Maska podzielona na pół, po lewej stronie, po oczyszczeniu poszedł od razu Diament, a prawą stronę potraktowałem zmywaczem silikonowym i cleanerem na czarnym padzie, który został wymyty zmywaczem. Cała maska pokryta, na dwa razy, maszynowo (na rotacji) White Diamond Show Glaze, na czarnym waflu. Zaraz po wypracowaniu starte przy pomocy zielonej mf z flexipads.

 

Na każdą stronę maski zużyłem po 4 "ziarenka grochu" glaze'a. Na wierzch dałem Authentica.

 

Wizualnie nie ma różnicy między stronami. Zobaczymy co z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie nie ma różnicy między stronami. Zobaczymy co z trwałością.

No więc po 10 dniach, na pierwszy rzut oka, nie było różnicy ani w wyglądzie, ani w kropelkowaniu. W tym czasie było mycie na bezdotykowej i jedno normalne, po którym dokonałem powyższej oceny.

 

Jednak gdy się przyjrzałem zaobserwowałem różnicę w tym, że po lewej stronie oprócz kropelek, które wyglądały identycznie jak te po prawej, w przestrzeniach między nimi, były maleńkie kropelki, nie występujące po prawej stronie. Czyli jednak odpychanie wody jest nieco gorsze.

 

Nie miałem wytrwałości aby przeprowadzić ten test do końca, tj. do zniknięcia wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chcę dać tak po korekcie:

- MEGUIARS DEEP CRYSTAL

- CHEMICAL GUYS WET MIRROR FINISH ULTRA

- Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax

 

żeby było lustro, jakieś sugestie mile widziane...

 

czy ew

- MEGUIARS DEEP CRYSTAL

- PRIMA AMIGO

- Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Chcę położyć Coli 476 na cleaner Dodo Juice Lime Prime Pre-wax Cleanser. Wcześniej nie stosowałem cleanera tylko IPA. Jak dużo nakładać go na aplikator z mikrofibry załóżmy na nadkole czy inne elementy aby zużyć go mało i z dobrym efektem? Rozcierać go na całym elemencie aż całość zniknie i przetrzeć fibrą czy zostawić do cienkiej warstwy i potem zetrzeć? Ile ml wychodzi takiego cleanera na średniej wielkości auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner wypracowywyujesz jak najlepiej i ścierasz-nie czekasz aż wyschnie bo to nie wosk.

Ile na aplikator to musisz sobie sam do tego dojść.Proponuję 3 krople wielkości ziarna grochu na start a praca to zweryfikuje.

Ja na mercedesa c klase kombi zużyłem max 25-30 ml dodo pracując ręcznie.Pracuj na małych kawałkach np błotnik na 2 ,3 części żeby cleaner nie zasychał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolejność rozumiem

1 PRIMA AMIGO

2 MEGUIARS DEEP CRYSTAL

3 Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax

tak jest ok?

FK lepiej leży na jałowej powierzchni przetartej IPA (wcześniej możesz polecieć cleanerem, by usunąć co tam się da usunąć). Cokolwiek pod nim osłabi jego trwałość. Chociaż na cleanerze udało mu się też stosunkowo długo pożyć... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę któregoś chłodniejszego dnia zrobić lakier od podstaw, tzn. glinka, cleaner i wosk. I mam do Was pytanie, bo będę robił to pierwszy raz. Glinką mniej więcej wiem jak pracować. Odkupiłem od kolegi z forum trochę Prima Amigo ale powiedzcie jak go użyć? Kupiłem aplikator tricolor ale pracować żółtym kolorem czy delikatniejszym czarnym? I ruchami kolistymi czy podłużnymi? Wosk zawsze nakładałem i polerowałem góra-dół, prawo-lewo żeby nie narobić więcej hologramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy moglibyście coś doradzić?

W ub tygodniu przeszedł mycie, tar&sap removing, mycie, glinkowanie i poszedł na to na szybko Zymöl cleaner wax.

W tym tygodniu było mycie, DJ LP i PB Natty's Blue i powiem szczerze że jakoś średnio mi się to podoba.

Wydaje mi się, że wiosną po kombinacji DJ LP i Colli 476 wyglądał lepiej, ale być może to tylko moje wrażenie, gdyż światło wiosną jest zupełnie inne niż latem.

Chciałbym trochę podbić kolor i nadać looku w moim Mondku (ciemnoszary metalik-M1)

Mam w planach dorzucić PB BH pomiędzy cleaner a wosk chociażby z tego względu że glaze nie pogryzie się z woskiem i zastanawiam się czy efekt będzie widoczny.

Przekopałem trochę forum i jedni widzą dużą różnicę po użyciu PB BH inni wcale, ale wyczytałem również że jest to zależne od sposobu aplikacji. Glaze położony maszynowo daje o wiele lepszy efekt. Czy to prawda?

A może polecacie jakiś inny glaze pod ten wosk?

Lub inna kombinację cleaner-glaze-wax do takiego lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.