Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa jest dość prosta - jeśli piana działa, to wosk spływa. jeśli wosk ma nie spływać, to piana guzik da. Osobiście uważam, że mycie całkowicie bezdotykowe do niczego nie prowadzi. Samo spłukanie dobrą myjką daje bardzo dużo, właściwie wystarczająco dużo, żeby przejść dalej i myć szamponem i gąbką rękawicą. Piana znajduje zastosowanie przy "zarąbanych" autach przed całym procesem detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak myja na myjniach samochodowych, przeciez tez używaja piany i nie szoruja gabka!! to jest możliwe!! tylko problem w tym aby pianownica dobrze rozrabiała płyn, a jak narazie nikt nie powiedział "kup tą , ona jest oki ...itd" wszyscy sprzedawcy opisują ze produkt jest bardzo dobry, ale prawda w większości przypadków jest inna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak myja na myjniach samochodowych, przeciez tez używaja piany i nie szoruja gabka!! to jest możliwe!!

:acute:

... dobrze powiedziane - "myją" - ale do umycia auta to brakuje i to baaardzo dużo.

A jeśli po tym jeszcze auto Ci wycierają irchą do suchutka no to po prostu nic jak tylko być zadowolonym że ma się czyste, profesjonalne mycie z rysowaniem powłoki lakierniczej gratis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez racja...ale kilkanascie razy mylem na myjni...niczym nie wycierali, nawet nie zbierali wody, poprostu ojjerzdzałem, i efekt byl oki. :)

Pytanie tylko czy "efekt oki" jest równoznaczny z "mam naprawdę czyste auto". :) Ja podpisuję się pod tym co napisał maly_marcin. Mycie na myjniach samochodowych - bez rozróżniania jakiego typu - to często po prostu "mycie" bo przecież liczy się przerób. A dla większości klientów takie "mycie" jest niestety wystarczające więc biznes się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana jest dobra jak nie mamy wosku na aucie i chcemy je w miarę szybko obmyć albo przed gruntownym czyszczeniem.

Posiadam ten sam zestaw co marctwain czyli k5.55 jubile + pianownica z allegro (946047012) i o ile nie naleje za mało chemii to jest ona jak typowa piana i w niczym nie przypomina mleka.

Z doświadczenia powiem, że dzięki temu zestawowi można wstępnie umyć naprawdę brudne auto :) Przynajmniej do tego stopnia, że nie będziemy się bali podejść do niego z gąbką lub rękawicą ;)

 

Jednak...

O ile w przypadku pianownicy można się bez niej obejść podczas mycia auta, to bez myjki sobie obecnie tego procesu już nie wyobrażam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saint4, powiem tak - jeśli zamierzasz robić fury wszystkim swoim znajomym i masz gdzie myć, to kup, bo dobra piana przed całym procesem jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli chcesz myć tylko swój wóz, odpuść, skoncentruj się na lepszych środkach, wypasionej rękawicy czy kubłach w grit guardami. Jeśli piana, będzie w takim stężeniu, że nie będzie zmywała wosku, to mało pomoże w usuwanie brudu. Jeśli zaś pojedziesz po bandzie i uda Ci się zrobić dobre mycie bezdotykowe, to "żegnaj wosku" ;) Oczywiście dobry wosk nie spłynie od razu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale znacznie to osłabi jego trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain u mnie na początku też taka wychodziła jak wlewałem ok 30ml valet pro. Jednak jakiś czas temu jak na szybko myłem auto starszym ( lakier zielony, od progów do połowy drzwi był dosłownie czarny :kox: ) to nie żałując zmieszałem ok 50ml valet pro z 50ml APC karchera i pierwszy raz uzyskałem naprawdę ładną piane :) Korciło mnie żeby zrobić wtedy zdjęcia jednak nie chciało mi się lecieć po telefon :P Następnym razem postaram się pstryknąć parę fotek.

Pomimo to na dzień dzisiejszy nie kupił bym pianownicy po raz kolejny, ponieważ za rzadko się z niej korzysta, o ile regularnie nakładamy wosk. Moim zdaniem za tą kasę lepszą inwestycją będzie porządne wiadro z grit guardem + butla dobrego szamponu :) Do wstępnego opłukania spokojnie wystarczy nam myjka bez chemii. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coż....chyba mnie przekonaliście....mam w sumie 3 samochody do mycia, w myjce mam zbiornik na chemie, wiec chyba przy tym zostane, no teraz mam mały mętlik w głowie, no nic zobaczymy :)

 

[ Dodano: 15 Marzec 2010, 15:14 ]

a co to jest ten GRIT guard??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam w 5.55 zbiornik na detergent ale piana z tego wychodzi taka ze pozal sie boze...

 

Zbiornik na detergent to nie pianownica....

Zbiornik służy do mieszania wody z detergentem i podawania jej pod wysokim cieśnieniem, a pianownica jak sama nazwa mówi robi pianę do mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik służy do mieszania wody z detergentem i podawania jej pod wysokim cieśnieniem, a pianownica jak sama nazwa mówi robi pianę do mycia

 

A to już zależy od myjki. Generalnie w tych tańszych jest tak ,że chemie powinno się podawać pod niskim ciśnieniem - u siebie w instrukcji mam nawet podane ,że przy podawaniu detergentu trzeba ściągnąć dyszę i lać samym pistoletem. Przy pianownicy też się środek podaje pod niskim ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.