Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się w jakich butlach ty to kupujesz skoro rozcieńczasz go w takich proporcjach? :mrgreen: Ja tam na 1l wody daje zawsze 30ml piany i jest git :P

Kupuję w bańkach 5 litrowych bo tylko w takich występuje ;)

 

Moja pianownica to (przepraszam za kryptoreklamę):

pianownica%20do%20k%20.jpg

Niestety strasznie marna :thumbdown:

 

Wlewam środka "do paska" i uzupełniam wodą - wychodzi więc 1:2.

Dalej środek rozcieńcza się jeszcze bardziej podczas nanoszenia ale w jakim stopniu miesza się z wodą tego nikt nie jest w stanie stwierdzić bo na pianownicy nie pisze.

Jak zrobi się ciepło wypróbuje sposób gecko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że znajomy ma firmę transportową i myje non-stop tiry i inne maszyny to pozwolę sobie podzielić się wiedzą jaką mi przekazał ;)

 

Używał wielu myjek przeróżnych firm ale jak dotąd Karcher przy tak intensywnej eksploatacji okazał się najtrwalszy i bezawaryjny.

 

Oczywiście aluminiowa pompa to podstawa jak wspomniano.

Filtr do wody obowiązkowy.

 

Przed rozpoczęciem pracy należy pompę odpowietrzyć aby nie pracowała na sucho tj. nie podłączając urządzenia do sieci ,podłączyć wąż, odkręcić wodę i nacisnąć spust lancy, tak aby całe powietrze na drodze z ujęcia wodnego aż do lancy - zostało wypchnięte.

 

Po skończonym użyciu i odłączeniu węża koniecznie spuszczamy ciśnienie - wciskając spust na lancy.

 

Na zimę warto zadbać o odpowiednią temperaturę przechowywania, przede wszystkim nie dopuścić to tego aby urządzenie znajdowało się gdzieś w zewnętrznym, nieogrzewanym garażu gdzie panuje mróz.

 

Osobiście używam Karchera 5.20 - hit sprzedaży swego czasu , u mnie pracuje dość często, od nowości (tj. od około 5-6 lat) beż żadnej awarii.

Niestety urządzenie ma jedną strasznie irytującą wadę, dość krótki (choć standardowy) wężyk , brakuje jakieś 2m do komfortowej pracy ;)

 

Droższe lub tańsze modele często różnią się wyłącznie zawartością zestawu (dodatkowe lance itp) lub obudową (bęben na wąż, zbiornik na płyn).

Warto na to zwrócić uwagę.

 

Ostatnia ale równie ważna sprawa to końcówka pianotwórcza - tu warto przeczytać poprzednie posty i zamiast taniej "żółtej" za 50zł kupić tą drugą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten Variant ma strasznie niskie ciśnienie robocze :/

Ta pianownica to też raczej tylko do posikania.

 

Polecałbym raczej dołożyć trochę i kupić coś porządnego.

Myjkę z pianownicą kupuje się na lata, warto żeby to było niezawodne i spełniało swoją funkcję.

 

Jeśli mam być szczery to optymalny cenowo/jakościowo moim zdaniem jest taki zestaw

MYJKA

PIANOWNICA

Linki tylko przykładowo.

 

Prawdopodobnie taki zestaw można złożyć u jednego sprzedawcy więc odpadają koszty przesyłki + ew. rabat :)

Całość powinna zamknąć się w 600zł.

Zdaję sobie sprawę że 2,5 stówy piechotą nie chodzi ale na dłuższą metę naprawdę warto.

 

P.S.

Test Myjek w Auto-Świat

Ten sam test w innym formacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro a jaki to model ma ten twoj znajomy, na pewno nie taki za 600 pln ;)

 

kazda myjka marketowa to zlom, wybierz sobie po prostu kolor obudowy jaki ci pasuje, dobra myjka musi kosztowac, sama pompa dobrej klasy to koszt okolo 1000-1200 pln.

Nie ma sie co sugerowc testami itp, jak kupisz cos z marketu, bedziesz uzywal raz na tydzien i bedziesz dbal to wytrzyma kazda, a cisnienie robocze wpisane w papiery to bajak. Mialem ostatnio taka myjke (marketowa) co miala miec 200 bar a w czasie pracy udalo sie uzyskac max 120 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę - złom jest metalowy a marketowe myjki to plastik :shock::D

 

A tak poważnie to mam tego najtańszego karchera k2.coś tam i do psikania raz w tygodniu spokojnie się nadaje już 2'gi rok(kupiłem za 200zł w cearfurze) i działa bez problemu.

Obecnie wziąłem go na zimę do pracy bo w domu o tej porze roku nie mam warunków. Mam tam kieską wydajność wody i mycie jest możliwe tylko nim. Nie dokupowałem ,żadnych filtrów do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starczy ci marketowka spokojnie wystarczy dbac i przemeczac zbyt dluga praca.

 

chyba nie przemęczać :) czyli taki variant mowisz dobry choc kolega wlasnie ma karchera 2,03 chyba dokupil pianownice i bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Chcę kupić myjkę B&D PW1400K -ma dobrą opinię i niezłą cenę . Przeglądając ten temat zauważyłem ,że w zasadzie wszyscy mówią o myjce Karch. ale one są dość drogie . B&D przy tych samych parametrach jest tańsza. W czym powód ? Czyżby B&D nie miał pianownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz kupic i blazk & decker i z pianownica, zalezy gdzie kupisz, czym sie roznia? no czyms na pewno sie roznia w budowie, ale na pewno nie w jakosci materialow. Wszyscy mowia o Karcherze ze jest dobry tak jak kiedys wszyscy mowili o mercedesie, ze jest dobry, stary stereotyp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej myjce na wyposażeniu jest pianownica .Mam nadzieję że sprawdzi się. Pompa jest alumin. więc powinna długo wytrzymać. Koszt 285 PLN to przyzwoite. Do tego piana Nerta Carnet Jumbo i na początek by coś już było. Teraz jest zimno więc i tak nic chyba nie można robić na dworze (nie mam ogrzewanego pomieszczenia). DO wiosny powoli -dzięki Waszym postom skompletuję niezbędne akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ci wystarczy taki zestaw. Pamiętaj, jak nie masz ogrzewanego, żeby myjki nie zamrozić, bo po pompie..., Sam myślałem nad taką tańsza, ale w końcu na firmę wziąłem karchera, który mimo, jak ktoś pisał, że to stereotyp, jest dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.