Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś killera na brudasy niemyte przez długi czas. Coś co nie będzie śmierdzieć na hali, Koch GS 1:10 nie zdał egzaminu b o "słabo domywał" z kolei Tenzi Truck szczypie po oczach nawet 1:30  Jakieś propozycje? LSP not safe, raczej mycie niezbyt związany z detailingiem a szybkim wymyciem fury bezdotykowo i przeleceniu gąbką (sic!)

Koch VB


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy piana aktywna wyczyści wam czołową szybę? Bo pierwszy raz użyłem piane, ale tak na szybko bo noc i mróz był i się śpieszyłem, ale zauważyłem, że widoczne były ślady gdzie wycierają wycieraczki. Nie mam okazji sproawdzić następnych prób bo cąły czas mróz. Piana to Autobrite Magifoam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Zakupiłem dzisiaj myjke Parkside PHD 135, wyczytalem na forum że polecana do tego pianownica to : Tech-Kar.

A gdzie mogę zamówić owa pianownice?

Na mrcleaner widze za 129 zł plus do tego koszt przejściówki pod parkside 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, honer said:

Panowie, czy jest techniczna możliwość podłączenia pianownicy pod myjkę ciśnieniową na myjni bezdotykowej, np. poprzez jakąś sprytną przejściówkę?

Teoretycznie mógłbyś u tokarza zamówić przejściówkę z węża gumowego, który wejdzie na końcówkę lancy, na wąż który wchodzi do pianownicy, a w praktyce wywalili by Cię za to z myjni. Kup pianownicę ręczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 08:26, Mumins napisał:

Ciekawy materiał dotyczący wzmocnienia piany we własnym zakresie.
 

 


Spotkaliście się z konkretnym produktem, w którym używana jest IPA?
 

Ktoś to sprawdził w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marzenaa napisał:

Jaka powinna być aktywna piana?? Czy wasza aktywna piana czyści samochód czy tylko zmiękcza brud i myjecie jeszcze np. gąbką??

Aktywa piana, czyli PRE-WASH jak sama nazwa wskazuje przygotowuje lakier do mycia ręcznego, więc musi zmiękczać brud 🙂 Bezdotykowo to jeszcze nie umył nikt auta 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak czytałam różne artykuły na temat pian aktywnych to było napisane że wstępne mycie. Jednak słyszałam też że piana powinna być na tyle dobra żeby po nałożeniu i zmyciu brud sam spłynął. Ja niestety na taką pianę nie trafiłam, więc chciałam się tutaj dowiedzieć która jest taka magiczna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.