Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
22 minuty temu, kivlov napisał:

Nie mogłeś wcześniej? 😄 Cholerka pewnie wydałem za dużo kasy, a warto było inną pianę? Kupiłem aż 5l.

No i co, świat się zawali ? żyły se potniesz ? a co jeśli u Ciebie w ogóle sie nie sprawdzi ? To tylko chemia a nie produkty pierwszej potrzeby. Najwyżej sprzedasz na giełdzie. Wyluzuj.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel ile Ty masz lat? Ty myslisz, że teraz moje życie się zmieniło i siedzę ze spuszczoną głową? Masakra i to moderator.

Rygryss - będziesz zakładać nowy wątek, czy tutaj będziesz opisywać swoje porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, kivlov napisał:

Domel ile Ty masz lat? Ty myslisz, że teraz moje życie się zmieniło i siedzę ze spuszczoną głową? Masakra i to moderator. 

Już bliżej 40tki 🙂Obserwuje Twoje pytania/posty od pewnego czasu. Mam wrażenie, że kupno tej myjki i tej piany dla Ciebie to przeżycie jak dla mnie narodziny mojego syna.

Wylooooozuj. To tylko głupia piana. U mnie Magi totalnie się nie spisała. Nikt nie da Ci gwarancji że u Ciebie będzie git malina. Podejdź do tego pragmatycznie.

Po testuj minimum litr - a jak Ci nie siądzie to sprzedasz i kupisz nowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kivlov napisał:

Domel ile Ty masz lat? Ty myslisz, że teraz moje życie się zmieniło i siedzę ze spuszczoną głową? Masakra i to moderator.

Rygryss - będziesz zakładać nowy wątek, czy tutaj będziesz opisywać swoje porównania?

Masakra to jest raczej z tobą. Z resztą punkty reputacji mówią same za siebie. Po sto razy pytasz o to samo, w dodatku pytasz o rzeczy milion razy opisane na forum. Jakby każdy pisał że dziś przyszedł do niego nowy kosmetyk to by miejsca na serwerze zabrakło. Magi to dobra piana. Nie siedzi ci to kup inną i nie lamentuj na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś z citrus oila zrobić bitą śmietanę na PA? Testowałem dziś i przy stężeniu zalecanym przez SG piana imo była za rzadka. Teoretycznie mógłbym testować ale warunki są jakie są wiec nie ma zbytnio czasu na testy bo trzeba odwalić szybkie mycie. Może ma ktoś sprawdzone proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pierwszy raz myłem pianownicą 😄

Kupiłem Magifoam, poszło 2 litry z Epoci. Dla mnie rewelacja, piana miała ciężką robotę, bo auto nie było myte 3 tygodnie i zrobiło 2 tysiące kilometrów. Na aucie od początku listopada leży Colli. Wrzuciłem na 10 minut, po spłukaniu zeszło sporo syfu. Potem mycie na 2 wiadra i auto odzyskało blask.

Myszę teraz potestować ustawienia Epoci, bo dałem z instrukcji jeden filc i ten dłuższy czarny wałek żeby było jak najgęściej. Teraz zejdę poziom niżej i zobaczę jaka piana wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś z citrus oila zrobić bitą śmietanę na PA? Testowałem dziś i przy stężeniu zalecanym przez SG piana imo była za rzadka. Teoretycznie mógłbym testować ale warunki są jakie są wiec nie ma zbytnio czasu na testy bo trzeba odwalić szybkie mycie. Może ma ktoś sprawdzone proporcje?

Citrus tylko w oprysku dziala. Piana nie dziala dobrze.
Ew. Dolej sobie „setkę” do pianownicy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nawet nie widziałem aplikowałem go z marolexa i była mega gesta piana i działał ale skoro tak piszesz to nie będę się męczył aby osiągnąć jakąś mega pianę. Zużyje resztkę Citrus oila i porozglądam się za jakąś alternatywą. Może polecany BH  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nawet nie widziałem aplikowałem go z marolexa i była mega gesta piana i działał ale skoro tak piszesz to nie będę się męczył aby osiągnąć jakąś mega pianę. Zużyje resztkę Citrus oila i porozglądam się za jakąś alternatywą. Może polecany BH  :)

Od siebie polecam. Jade na tej pianie od 2 lat regularnie. Jak nie moge kupic to ostatnio wspomagam sie sipom spider - fajna akurat na brudne warunki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pływak napisał:

Szczerze mówiąc nawet nie widziałem aplikowałem go z marolexa i była mega gesta piana i działał ale skoro tak piszesz to nie będę się męczył aby osiągnąć jakąś mega pianę. Zużyje resztkę Citrus oila i porozglądam się za jakąś alternatywą. Może polecany BH  🙂

A nie myślałeś żeby kupić opryskiwacz? Ja mam opryskiwacz marolexa i citrus na zimę jest spoko. Domywa nawet sól drogową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pływak napisał:

Z marolexa jak wyciągnę filc działa jak opryskiwacz, osobny jakiś lidlowy też mam. Przy następnym myciu sprawdzę.

 

 

A nie pierdzi? Bo jak z glorii wyciągnę filce to niestety jak opryskiwacz nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słowo klucz: powłoka. Jeśli brud trzyma się kiepsko to spłynie z citrusem ale u mnie wczoraj na typowym zimowym szczurze z martwym LSP tyłka nie urwał. Podwójny oprysk z PA (100ml citrus+800ml wody) i więcej brudu zostało niż niż spłynęło. No ale nie ma co wymagać cudów. Szkoda, ze HB minimum w 5l baniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u mnie największą robotę citrus robi w opryskiwaczu ciśnieniowym.  Nie ma takie opcji, żeby brud nie spłynął. Między świętami będę mógł porównać domywanie na szczurze totalnym, mytym raz na rok, a na takim gdzie jest chociaż trochę LSP. Plus dojdzie jeszcze test Citrusa z Bublemakerem i bez więc poligon będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA, które praktycznie piany nie zrobiło tylko jakieś mleko i z jakiego wosk bo u mnie jak napisałem jest już martwy? 😄

Warunki jakie są takie są wiec jak temperatura pozwoli test zostanie powtórzony marolexem bez filcu chociaż wątpię aby bezdotykowo usunął to co wczoraj było na aucie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przecież sam napisałem "No ale nie ma co wymagać cudów." 😛

Z citrusa byłem zadowolony bo używałem go zawsze na auto na którym siedział wosk. Wczoraj pierwsze użycie na szczurze, na którym już nic nie było i bez ruszenia mechanicznie rękawicą nie było opcji żeby auto chociaż przypominało białe 😉  Jak pisałem spróbuje sam oprysk bez wkładki 50ml na litr wody i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś killera na brudasy niemyte przez długi czas. Coś co nie będzie śmierdzieć na hali, Koch GS 1:10 nie zdał egzaminu b o "słabo domywał" z kolei Tenzi Truck szczypie po oczach nawet 1:30 😄😄 Jakieś propozycje? LSP not safe, raczej mycie niezbyt związany z detailingiem a szybkim wymyciem fury bezdotykowo i przeleceniu gąbką (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.