Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy w weekend testowałem nowo zakupionego Axela i wszystko ładnie pięknie do momentu kiedy ilość środka w baniaku była niewielka i zostało mi spryskanie dachu - po przechyleniu painownicy oczywiście nie pobierał już środka - czy ktoś próbował w Axelu zastąpić tą rurkę ssącą wężykiem takim jaki jest w Kwazarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg zgodności ze sztuką nakładanie od dołu do góry także dach wypada na końcu :)

No nic kupię ten wężyk i coś tam porzeźbię :-] by wyeliminować to ograniczenie i wtedy będzie już cud miód

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, krzygaj napisał:

Wg zgodności ze sztuką nakładanie od dołu do góry także dach wypada na końcu :)

No nic kupię ten wężyk i coś tam porzeźbię :-] by wyeliminować to ograniczenie i wtedy będzie już cud miód

 

 

Wg sztuki chodzi o boki... dach nie ma raczej nic do rzeczy. Więc zamiast kombinować z rurkami pianowałbym tak jak napisał @maciek-drummer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fredi88 napisał:

Więc zamiast kombinować z rurkami...

Marolex jest mój i będę go przerabiał jak będę chciał :biggrin: wg mnie przyda się do np nadkoli gdzie trzeba pod różnymi kątami pryskać - wężyk 4,5zł więc nie majątek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszla do mnie dzis pianownica PA do myjki kranzle na gwint M22.

Jak ja przykrecam do pistoletu to pianownica nie jest prosto z raczka pistoletu tylko jest przesunieta w poprzek wzgledem pistoletu i nieestetycznie to wyglada.Czy mozna to jakos przestawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, radziu797 napisał:

Potrzebuje kupić na szybko pianownice do karchera budżetowego. Co polecacie? Kupić tą oryginalną od kerchera czy może firmy pa lub coś innego???

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

musisz kupić PA, ta oryginalna karchera do niczego się nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale "partnerzy forum" znajdź sobie techkar.pl i wbij tam, znajdziesz pianownicę za małą stówkę do swojej myjki (w zasadzie do każdej myjki), względnie wklep na allegro "pianownica karcher" i wywali pęczek ofert od techkar, phu vera i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
pianownica Techkar, myjka Parkside PHD 150 F4. W to zalane Yeti w steżeniu 1:9. Jedyne co uzyskuje to mleko (niczym nie różniące się od tego z 'pianownicy' która była razem z myjką). Gdzieś na forum wyczytałem, że może to być kwestia dyszy. Ktoś może się orientuje jaka oryginalnie tam jest dysza? Najmniejsza, oferowana przez Techkar, to 1.25. Tylko jeśli tam już taka jest, to nie widze sensu. Może ktoś ma jakieś sugestie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dreamer42 napisał:

Wyczyścić sitko. Ja mam PhD 150 i pianownice Techkaru i w tym stężeniu Yeti robi tak ubita pianę, że aż za suchą.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

A to dziwne, bo pianownica nowa. No cóż, spróbujemy. :) Dzięki! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chińczyku można takie coś kupić za kilka $. Na yt wpiszcie sobie "orifice 1.1".
Gdzieś czytałem że chyba wszystkie pianownice a na pewno większość ma wkładane "to coś" z otworem 1.25 żeby wypośrodkować miedzy myjkami o dużym i małym ciśnieniu. Do tych słabszych myślę że można śmiało zakładać. 7febc0493955c6186887f649a774dc0c.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lenarek napisał:

A to dziwne, bo pianownica nowa. No cóż, spróbujemy. :) Dzięki! :) 

No przy nowej to raczej nie to. Może coś nie skręcone, albo dysza jest większa? zamawiałeś 1.25?

A pokrętło na minus jest na maksa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło na minus,  co ciekawe kiedy daje na maksa wtedy puszcza  więcej wody. Minimalnie na plus poprawia sytuację,  temat dyszy obadam jak będę miał chwilke i może przy okazji zerknę w sitko, A nóż zostało zalepione czymś już przy produkcji/dostawie - zdarza się. ;) Nie wiem jaka dysza przyszła z pianownicą, zamawiałem z ich sklepu allegro. Może rzeczywiście włożyli za dużą. Dzięki za sugestię. Pewnie sie jeszcze tutaj odezwę. ostateczności będę się kontaktował z producentem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny zestaw. Myjka z lidla ph 150, pianownica techkar i yeti. Moja pierwsza przygoda z pianownica

i u mnie stezenie 1:9 i jest ładna piana bez wzgledu czy woda z kranu czy demineralizowana czy ciepła czy zimna - oczywiscie skrecone max na minus /maksymalnie/. Jak minimalnie na plus jest odkrecona to wtedy mleko płynie już.

Moze spróbuj wieksze steżenie 1:5 dac...moze to pomoże, u mnie wtedy to sucha taka ta piana spływac  nawet nie chce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.