Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, menior napisał:

Używacie klasycznych APC do mycia wstępnego w zwykłych opryskiwaczach? Jaki efekt w porównaniu z pianą ? I w jakim stężeniu?

Nie. Ja używam Citrus Oila od SG. Domywa wyśmienicie jak na zimowy syf. Do tego stopnia że opłukując auto bezdotykowo przecierając żółtą fibrą doły drzwi, fibra była czysta. Sam byłem zaskoczony. W każdym razie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior nie obraź się ale nygusiarstwem zalatuje :D kurde... co za problem rozrobić apc powiedzmy 1:20 czy 1:10 jak zalecają np kocha i kulnąć się na myjkę? Przecież to 20 minut roboty :) Testujcie panowie a nie tylko co, ile i w jakich proporcjach ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie polecam Axel 3000 ;) Poczytaj sobie troszkę na forum, bo jest tego sporawo. Ogółem nie bierz poniżej 3jki. całe autko oblecisz spokojnie a i wygodniejsze się wydaje. Cena 80zł uważam za bardzo w porządku no i piankę daje elegancką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2018 o 20:49, Fredi88 napisał:

Nie. Ja używam Citrus Oila od SG. Domywa wyśmienicie jak na zimowy syf. Do tego stopnia że opłukując auto bezdotykowo przecierając żółtą fibrą doły drzwi, fibra była czysta. Sam byłem zaskoczony. W każdym razie polecam.

@Fredi88 aplikowałeś jako pianę z pianownicy czy oprysk ze zwykłego opryskiwacza? Ja kiedyś kupiłem, zastosowałem w pianownicy PA (na opakowaniu jest napisane, że można w ten sposób tego używać) i się nieco zawiodłem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, macmel napisał:

@Fredi88 aplikowałeś jako pianę z pianownicy czy oprysk ze zwykłego opryskiwacza? Ja kiedyś kupiłem, zastosowałem w pianownicy PA (na opakowaniu jest napisane, że można w ten sposób tego używać) i się nieco zawiodłem niestety.

Specjalnie zakupiłem opryskiwacz marolexa i uważam że to najlepsza forma aplikacji. Przez PA produkt niepotrzebie rozcieńczamy z wodą. U mnie domyło naprawdę duuuuży syf.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Panowie czytam, czytam i zastanawiam się czy faktycznie marolex będzie lepszy niż pianownica?
Teraz używam pianownicy podłączonej do myjki black decker i pomimo tego, że wlewam 150ml shinny Garage do litrowej butli to piana szybko spływa...
Oczywiście zmywa ten powierzchowny brud jednak zanim objadę całe auto to po stronie gdzie zaczynałem, piana zdąży prawie cała spłynąć....
Czy faktycznie marolex skuteczniej domywa i przede wszystkim lepiej trzyma się lakieru ponieważ nie jest rozcienczany wodą?

Na pewno pianownicą jest szybciej ale czy skuteczniej niż marolexem....

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kolo100 napisał:

czy faktycznie marolex będzie lepszy niż pianownica?

Marolex to brand pod którym są i pianownice i opryskiwacze.

 

14 godzin temu, kolo100 napisał:

pianownicy podłączonej do myjki black decker

Czyli mówisz o PA

 

14 godzin temu, kolo100 napisał:

Czy faktycznie marolex skuteczniej domywa i przede wszystkim lepiej trzyma się lakieru ponieważ nie jest rozcienczany wodą?

 

Wniosek taki że pytasz tu o opryskiwacz do którego i tak możesz produkt rozcieńczyć

 

14 godzin temu, kolo100 napisał:

Na pewno pianownicą jest szybciej ale czy skuteczniej niż marolexem....

I znowu - Marolex to również pianownica

 

 

Zmień pianę na Bilt Hamber albo Auto Brite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź... Używam pianownicy, którą kupiłem kilka lat temu za 130pln, ta dołączona do myjki to nieporozumienie..

Oglądam filmiki o marolexie i tam piana siedzi jak dzika a u mnie spływa.

W marolexie czy innym opryskiwaczu psikasz tym co rozrobiles czyli dajmy na to 100ml piany z 900ml wody a w myjce jest jeszcze woda z węża czy dobrze rozumiem?

 

Mam coś takiego i pytanie czy ręczny marolex będzie lepszy?

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

114283ac12051c7e99edb0e7946a56e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pianownicach PA się nie znam ale są różne - lepsze i gorsze. Piany również. Powiedzą jaką masz pianownicę i poczekaj może ktoś doradzi podmianę tej którą masz. Ewentualnie zmień pianę albo kombinuj ze stężęniami

100ml piany na 900ml wody to dawki do pianownic PA a nie do pianownic ręcznych jaką jest Marolex. Do ręcznych daje się 30-60ml na litr w zależności od piany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz już nie znajdę tę którą kupiłem ale coś podobnego do tej co dołączyłem w załączniku... Stężenia daję różne nawet 150ml na 850ml wody...
Słabo to wygląda.
Piana shinny Garage. Teraz kupiłem tej samej marki ale citrusa Oil, więc zobaczymy.
Może by coś tam przeczyscic ale nie znam się...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.