Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym Kwazarem to szału jak widać ni ma.

Za mniejsze pieniądze można kupić Marolexa + kawałek filcu obubniczego i dysza płaskostrumieniowa = lepszy efekt i bez plucia po butach, albo Epokę za nie wiele większe pieniądze lepiej pianującą .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz używam Shiny Garage Yellow Foam i jestem mega zadowolony zapach banana czuć tylko w butelce nie to co Fruit Snow Foam gdzie zapach się unosił przy autku nawet przy dobrym wietrze dużo lepiej zmiękcza brud do wspomnianej wcześniej Fruit no i oczywiście kolor super! Do Magi Blue nie ma porównania ale mi szkoda lać co tydzień na bezdotyku tego cudownego specyfiku

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie tradycyjną, żółtą magi.Tańsza i najlepsza z całej rodziny AB Magifoam.Taką jak z filmiku na poprzedniej stronie.
Jak mi się skończy niebieska Magi to z pewnością spróbuję

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pianownicy PA polecam 80ml Bilt Hamber i 20ml SG Citrus, fenomenalnie domywa.... jeszcze tak dobrze domyte nie miałem, na paluchu zero brudu. Piana wodnista, ale to wina długiego węża od Techkara (15m)... żałuję, że nie nagrałem filmu, testowane na dwóch autach.

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytałem ten wątek ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi - jaka jest najlepsza pianownica samochodowa ręczna? Czytałem o Marolexach, Kwazarach i nie mam pojęcia co wybrać. Cena to kryterium drugorzędne, ponieważ będzie to kupowane z dotacji. I jednocześnie - jaka piana będzie najlepsza do okresowego umycia własnego samochodu(SG Fruit czy GS White Bear), a jaka do pierwszego umycia totalnego szczura(Tenzi truck) ?  Jest jakaś różnica w środkach do pianownicy ręcznej a PA do karchera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, YOBACK napisał:

jaka piana będzie najlepsza do okresowego umycia własnego samochodu(SG Fruit czy GS White Bear), a jaka do pierwszego umycia totalnego szczura(Tenzi truck)

 

I do tego i do tego AB Magi Foam albo Bilt Hamber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas22 napisał:

@YOBACK jeśli masz możliwość to używaj tylko PA. Pianownice ręczne są stworzone tylko dla ludzi którzy nie mogą umyć autka pod domem i muszą śmigać na bezdotyk. :)

Ja też nie zawsze mam możliwość umycia pod garażem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomas22 napisał:

@YOBACK a to przepraszam :) myślę że axel 3000 jest w tej chwili najkorzystniejszym rozwiazaniem. Po prostu przygotowując roztwór 1.5 - 2 l mniej się namachasz :)

O co chodzi z tym mniejszym namachaniem sie :) Mialem 2litrowa Epoce,teraz axela 3000,i jaki bym roztwor nie zrobil to namachac i tak sie musze choc jakosc piany w axelu lepsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam posiadam marolexa przerobionego i nie narzekam na krycie. Wszystko zależy od użytkownika i nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi, która pianownica jest najlepsza. Dla jednego marolex, a drugiego gloria. Trzeba samemu przetestować. :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, menior napisał:

O co chodzi z tym mniejszym namachaniem sie :) Mialem 2litrowa Epoce,teraz axela 3000,i jaki bym roztwor nie zrobil to namachac i tak sie musze choc jakosc piany w axelu lepsza 

Tu nie chodzi o roztwór a o wolne miejsce dla wtłoczonego powietrza :)

W pianowcicy o pojemności 2L wlewając 1.5 l roztworu zostaje Ci dokładnie pojemność 0.5 l dla powietrza dzięki któremu (ciśnienie) wyrzuca roztwór w formie piany. Teraz w axelu 3000 z ilością roztworu 1.5 l masz kolejne 1.5 l na wtłoczenie powietrza :) może też źle trochę to ująłem bo w obu przypadkach się namachasz. Ale takie krótkie podsumowanie to 

Małe pianownice ~2 L - mniej ale częściej np 10 napompowan co 1 min (to tylko przykład )

Większa ~ 3L - więcej ale rzadziej np 30 napompowan na 3 min ( to tylko przykład )

 

I tak teraz zakończę żartem mojej żony jak mnie widziała z ręczna pianownice :)

"Dla singla ręczna pianownica to nie problem." :D

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ziomson napisał:

nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi, która pianownica jest najlepsza. Dla jednego marolex, a drugiego gloria. Trzeba samemu przetestować. :)

Ja nie napisałem że jest najlepsza, tylko że najlepiej kryje i podtrzymuję to co napisałem. Jeśli masz kompresor i nie musisz ręcznie pompować to glorią oblecisz auto najszybciej.

Godzinę temu, Tomas22 napisał:

Małe pianownice ~2 L - mniej ale częściej np 10 napompowan co 1 min (to tylko przykład )

Większa ~ 3L - więcej ale rzadziej np 30 napompowan na 3 min ( to tylko przykład )

Też tak myślałem i już miałem kupować axela żeby sobie niepotrzebie bicków nie wyrabiać ale kolega na forum robił gdzieś test i niestety nie jest tak jak piszesz... axel pianuje podobnie jak gloria z tego co pamiętam, mimo że jest dużo większy.

 

Edit. Mam... po 10 sek jeden i drugi zawodnik psika strumieniem zamiast szeroko. A wlany tylko 1l roztworu... 

 

Co nie zmienia faktu że korci mnie zakup axela i osobiste porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 @Fredi88 nie mam teraz zbytnio czasu na poszukiwania ale kilka pytań :)

Axel 3000 ma tylko dysze 110 ° ?

Może też różnica wynikać z szerokości strumienia ?

Cholera trzeba kupić tego axela... Kolejny wydatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=1278]Fredi88[/mention] [mention=1278]Fredi88[/mention] nie mam teraz zbytnio czasu na poszukiwania ale kilka pytań
Axel 3000 ma tylko dysze 110 ° ?
Może też różnica wynikać z szerokości strumienia ?
Cholera trzeba kupić tego axela... Kolejny wydatek


Obecnie Axel ma dyszę 45st w standardzie.
110st do nabycia osobno w różnych zestawach.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy wiem jak po ostatnich 2 tygodniach wyglądają nasze auta. Dzisiaj pojechałem na bezdotyk. Opianowałem Magi Foam. I niestety Magi w niektórych miejscach poległa. Po raz pierwszy na aucie zostało trochę filmu drogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o pianownice ale ręczną. Znalazłem na forum tematy odnośnie przerobienia zwykłych opryskiwaczy do których trzeba dokupić dysze itd. zaciekawiony zacząłem szukać ile kosztuje taka piaskownica i znalazłem coś od K2 za ok. 25zł.

W związku z tym mam pytanie czy używał ktoś tej pianownicy czy może jest to zwykły opryskiwacz z logiem K2 sprzedawanych pod nazwą pianownica??  
Inne ręczne są w cenie ok 60-70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matt_pl jesli dobrze kojarze widzialem gdzies w necie k2... niby pianownice ale byl to opryskiwacz. Ze swojej strony napisze... kup pianownice axela 3000 "bedzie Pan zadowolony" super cena I jakosc.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.