Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że nie dał piany AB Magifoam.Wtedy by wyszła klasa produktu i pewnie na ustawieniu pośrednim między wet a dry była by super gęsta i trwała piana.

W dniu 22.01.2018 o 21:24, seba1642 napisał:

Mam pytanko, posiadam pianownicę PA i gdy używałem jej pierwszy raz wszystko było okej. Przy drugim myciu prawie wgl nie pobierała płynu z butelki i leciała lekko biała woda. Próbowałem coś pokombinować i na chwilę znów działała normalnie (dawała gęstą pianę), a po 2 minutach znów woda :/ Ktoś wie co może być przyczyną ?

Sprawdź też ciśnienie.Może wąż między pistoletem a myjką słabo rozwinięty (pozaginany). Też tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2018 o 08:25, qaholo napisał:

Sprawdź też ciśnienie.Może wąż między pistoletem a myjką słabo rozwinięty (pozaginany). Też tak miałem.

Czy ewentualnie lekko zgięty wężyk wewnątrz butelki na roztwór z pianą może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pierwsze w życiu paniowanie za mną. Epoca, jeden filc, 1.5 litra gorącej wody, 35ml AB Megi i 5ml ADBL Bubble Maker.

Słabo wyszło piana rozprowadza się bardzo nierównomiernie. Z jednego napompowania do oporu tylko drzwi z jednej strony pokryło. Na dach w ogóle mi nie starczyło roztworu. Piana raczej nie gęsta a bardziej wodnista choć leżała 15 minut i jej część poleżałaby dłużej. Mimo że pianownie jakoś mnie nie porwało to efekt całkiem całkiem. Spłukałem, przejechałem palcem doły drzwi i palec czysty....

Liczyłem jednak że

1 - wystarczy mi 1,5 litra na całe auto

2 - będzie się pianowało jakoś tak równomiernie

3 - piana będzie gęsta

 

Wniosek  - something went terribly wrong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, Strus napisał:

Wniosek  - something went terribly wrong

Nie poddawaj sie. Praktyka, praktyka, technika. Po eksperymentuj ze stężeniami, filcami a nawet ciśnieniem nabicia.

Pamietam jak pierwszy raz mialem Epoce w ręcę to chciałem ją do kosza wywalić - taki zdegustowany byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Domel napisał:

Pamietam jak pierwszy raz mialem Epoce w ręcę to chciałem ją do kosza wywalić - taki zdegustowany byłem.

No miałem moment żeby poleciała na giełdę razem z pianami... Ale dam im szansę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślę że może za mało dałem Magi. Ale na poprzedniej stronie było że te 40ml to może nawet za dużo.... hmmm  Następnym razem dam 50ml i z 10 bubbla :)

 

@Domel, Ty przypadkiem nie pokazywałeś gdzieś "akumulatorka" :) do ręcznej pianownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marolex o wiele lepiej się spisuje od Epoci. Epoca to moja pierwsza pianownica, później dostałem Marolexa 3000, teraz mam jeszcze w kolekcji Axela i jak dla mnie jest idealnie. Na oblecenie Golfa kombi wystarcza mi 1.5 litra, a pompuje na maxa 3-4 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej ręcznej niestety trzeba się namachać.

Spróbuj bez bubbla.Sama magi robi robotę.Najwyzej daj jeszcze jeden filc.Jsk kiedyś miałem Glorię też mi pianowała nierówno.Poszła na giełdzie i teraz też wróciłem do Marolexa 1500 z filcem obuwniczym i nie narzekam.Duzego kompakta oblatuje na spokojnie bez dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko ;). Który wybrać model myjki Nilfisk: C110, C120, C125 czy C130 do współpracy z pianownicą PA? Czy ta najmniej wydajna mi wystarczy (C110) czy jednak wybrać mocniejszą C125/C130? Używana będzie sporadycznie, może 2x w miesiącu do umycia prywatnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.