Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, maciek-drummer napisał:

Czy 40ml MAGIFOAM na 1.5 litra wody w ręcznej pianownicy da radę czy to za słabe stężenie?

To zależy ile masz wkładek filcowych. Dzisiaj zrobiłem roztwór 50ml na 1,5l h2o i przy jednym filcu piana była, ale nie taka jakiej się spodziewałem. Wrzuciłem wkładkę z dwoma filcami i piana była gęsta - nawet za gęsta. Wróciłem do jednego filca. Maszyna to Marolex Axel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, CoolBreeze napisał:

Wróciłem do jednego filca. Maszyna to Marolex Axel.

To jest właśnie dla mnie dziwne, że najjaśniejsza wkładka w Axelu równa się dwóm filcom z Mastera, na średniej wkładce pluje strasznie pianą, w przypadku Yeti jak i Fruit od SG nie da się uzyskać dobrej piany przy stężeniach jakie dotąd stosowałem czyli ok 60ml na 1.5 litra. Dlatego pytam o Magi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Pod jakim względem, Yeti nie domywała?

jeden i druga domywa ale GS robi to lepiej i przy tym przyjemniej pachnie, piana trzyma sie ciut dłużnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Posiadam nieco zmęczoną myjkę Karcher K 2.15. Zakupiłem ostatnio pianownicę PA od Techkaru oraz pianę Magifoam. W nadzieji na efekt choć zbliżony do śniegu, rozcieńczyłem 100 ml Magifoam z 900 ml ciepłej wody, skręciłem pokrętło na pianownicy na ’-’ i pociągnąłem z spust. Z lancy leciała praktycznie sama woda, zacząłem wtedy manipulować pokrętłem pianownicy, udało mi się uzyskać pianę po skręceniu pokrętła maksymalnie na ’+’, lecz była to piana bardzo rzadka i wodnista. Następnie próbowałem rozcieńczać z zimną wodą - bez zmian. Zauważyłem, ze po podłączeniu pianownicy ciśnienie jest istotnie niższe aniżeli przy podłączonej standardowej lancy. Czy miał ktoś podobny problem albo przychodzi komuś do głowy jakieś rozwiązanie?

PS

Przepraszam, jeśli problem wcześniej już się pojawił, nie udało mi się przejrzeć całego tematu : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cholera by wzięła to forum..... Miałem nic nie kupować przez pół roku.... Miałem..... Zarzekałem się że nie będę się z pianownicą po bezdotykach bujał....   Dzisiaj kupiłem Epocę, Pianę GS White Bear i Pianę Autobrite Magi Foam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to ładnie poleciałeś :D Ale ja miałem podobnie przed końcem roku ;p
20 grudnia upierałem się że nic a nic nie kupie....31 grudnia poszło 400 zł na kosmetyki ;D Ehh a tak mało brakowało

A wracając do tematu..jaką Epoce kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzechu23 napisał:

jaką Epoce kupiłeś?

Tec One 2l

 

3 minuty temu, skoras5 napisał:

Będziesz mieszał te dwie piany?

Nie planuję ale kto to wie :)

 

1 godzinę temu, qaholo napisał:

W końcu i tak by przyszła pora na te zakupy.

To w sumie przez Ciebie te zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając powyższy filmik pian SG naszła mnie myśl, ze fajnie byłoby mieć jakąs kolorową pianę. Jaką "kolorową pianę" polecacie? Chodzi tutaj o efekt domywania i wizualny. Raz na jakiś czas, żeby nacieszyć oko machnęłoby się czymś innym niżeli białym śniegiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Strus napisał:

Epoca

1 - Piana AB Megi - 1 czy 2 filce ?

2 - Piana GS - 1 czy 2 filce ?

w mojej epoce czy marolexie sprawdza się tylko jeden filc - bez względu jaka piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość dziwny problem z moją pianownicą PA. Pokrętło jak zwykle ustawione ma max pobór środka z butelki a mimo to z pianownicy wydobywa się jakby delikatnie spieniona woda(takie duże bąbelki). Musze wyedy delikatnie odkręcić pokrętło regulacyjne o jakieś pół obrotu i piana wychodzi konkretna. Ostatnio wymieniane było sitko plus cala pianownica plukana wodą z octem. Czy jest jeszcze jakiś element wymagający wymiany? Jakieś dodatkowe sitko lub coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grabek246 Ja u siebie mam pokrętło niemalże zamknięte. Dosłownie obrót o 1-2 godz patrząc na tarcze zegarka. Gdy testowałem i odkręcałęm na maxa, to raz środka nie starczyło na auto a dwa leciała biała woda, piany, czy śmietany nie było wcale! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, posiadam pianownicę PA i gdy używałem jej pierwszy raz wszystko było okej. Przy drugim myciu prawie wgl nie pobierała płynu z butelki i leciała lekko biała woda. Próbowałem coś pokombinować i na chwilę znów działała normalnie (dawała gęstą pianę), a po 2 minutach znów woda :/ Ktoś wie co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.