Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś polecić pianownice do myjki parkside? Nie wiem dokładnie jakie oznaczenie modelu, ale wygląda to tak:
http://cowlidlu.blogspot.com/2014/07/myjka-cisnieniowa-parkside-z-lidla.html

 

Edit:

Jak dobrze wyszperałem to jest to myjka Parkside PHD 100 D2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, NiKONmm napisał:

Jak dobrze wyszperałem to jest to myjka Parkside PHD 100 D2

Tez polecam odezwanie sie do techkar . Badz zadzwonic. Miły  w rozmowie i zawsze doradzi najlepsza opcje dla nas i naszego portfela. Jednym slowem gosc sie zna na tym co sprzedaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam pianę Monello Artico Magico, 100ml na 1.2 L demineralizowanej w ręcznej Glorii plus opłukanie na bezdotyku naprawdę fajnie domywa, 200ml zjadło mi QW i QD :)

Z kolei Time to Shine Snow White trochę gorzej domywa ale pozostawia na lakierze jakby powłokę, zaobserwowałem miłe kropelkowanie a na aucie nic nałożone nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher K4 + pianownica PA z Techkaru + SG Fruit Snow robi ładną pianę. Piszę, bo sam szukałem czy K4 daje radę i nic nie mogłem znaleźć.
1cdcdce963e969e4156c5d77425d7186.jpg

Pierwszy raz, uczyłem się obsługi i kręciłem tymi pokrętłami to i trochę tego towaru poszło w gwizdek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2017 o 14:07, NiKONmm napisał:

Może mi ktoś polecić pianownice do myjki parkside? Nie wiem dokładnie jakie oznaczenie modelu, ale wygląda to tak:
http://cowlidlu.blogspot.com/2014/07/myjka-cisnieniowa-parkside-z-lidla.html

 

Edit:

Jak dobrze wyszperałem to jest to myjka Parkside PHD 100 D2

Szukaj PA pod złączkę "nowy Bayonet"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Mam myjkę  Kranzle 1150 T + pianownice PA. ale nie jestem zadowolony z piany, szybko spływa nie jest tak gęsta . Myjka posiada regulacje ciśnienia wody , ktoś wie czy ciśnienie ma znaczenie ? im większe tym lepsza piana czy lepsze jest niskie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że problem tkwi w pianie, ale moim zdaniem prędzej w pianownicy. Po jakim jest przebiegu? Może masz po prostu zakamienione sitko. Moje szlag trafił po jednym pianowaniu u mojej dziewczyny, która ma wodę ze studni głębinowej, tak zakamienioną, że każde mycie to murowany (nomen omen :D) kamień na karoserii, nieważne, jak szybko auto osuszone i nawet na świeżych woskach muszę używać QD. Trzy dni kąpieli w occie i jeden w roztworze sody oczyszczonej przywróciły sitku fabryczną sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzechu23 napisał:

A jaką masz piane i jakie stężenie stosujesz? Moze tutaj tkwi problem

Wcześniej używałem Shiny Garage Fruit Snow Foam, a teraz Auto Finesse Avalanche  jedna i druga robi piane, ale nie na tyle gęsta żeby została na dłużnej na aucie, spływa po około 2 minutach z samochodu. próbowałem zmieniać i zwiększać ciśnienie 80 90 atmosfer to jest tragedia :P mleko . przy 100 jest chyba najlepiej ale tak jak pisałem spływa, a przy 120 jest trochę gorzej. 

8 godzin temu, Michał126 napisał:

Możliwe, że problem tkwi w pianie, ale moim zdaniem prędzej w pianownicy. Po jakim jest przebiegu? Może masz po prostu zakamienione sitko. Moje szlag trafił po jednym pianowaniu u mojej dziewczyny, która ma wodę ze studni głębinowej, tak zakamienioną, że każde mycie to murowany (nomen omen :D) kamień na karoserii, nieważne, jak szybko auto osuszone i nawet na świeżych woskach muszę używać QD. Trzy dni kąpieli w occie i jeden w roztworze sody oczyszczonej przywróciły sitku fabryczną sprawność.

bardzo możliwe ja tez po każdym myciu muszę używać QD i tez mam studnie głębinową :/ muszę sprawdzić to sitko jeśli dam rade je wydostać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NightMarek napisał:

bardzo możliwe ja tez po każdym myciu muszę używać QD i tez mam studnie głębinową :/ muszę sprawdzić to sitko jeśli dam rade je wydostać :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem aktualnie piane tenzi car max. Na opakowaniu jest informacja o dozowaniu 1do 1 zimą. Czy ja dobrze rozumie na jedną butelke 1 litrową pianownicy musze dac 500 ml piany? Troche sporo.... K2 dozowałem 100 ml na litr i piana była całkiem fajna. Troche wiecej oczekiwałem po pianie tenzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem aktualnie piane tenzi car max. Na opakowaniu jest informacja o dozowaniu 1do 1 zimą. Czy ja dobrze rozumie na jedną butelke 1 litrową pianownicy musze dac 500 ml piany? Troche sporo.... K2 dozowałem 100 ml na litr i piana była całkiem fajna. Troche wiecej oczekiwałem po pianie tenzi...
Przecież tenzi i K2 to ta sama półka jakościowa.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zika napisał:

Witam. Mam myjke z takimi parametrami i nie wiem jaka dobrac dysze do pianownicy Pa ktora zamierzam zakupic. I gdzie mi sprzadadza uczciwie z odpowiednim otworem?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

O Panie, a co to jest, że tam naklejka Western Germany? :D Możesz sobie zwymiarować wejście na końcówki w pistolecie i zobaczyć, która przejściówka wymiarami pasuje. Albo ewentualnie kupić cały pistolet z jakimś popularnym wejściem na końcówki i wtedy pod ten model dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wobbjack napisał:

Przecież tenzi i K2 to ta sama półka jakościowa.
 

NIe wiem jak k2... ale Tenzi robi całkiem dobre piany pH neutralne do pre-wash. Zarówno klasyczna jak i różowa.

Domywanie na poziomie większosci renomowanych pian neutralnych. Zapach przyjemny. Nie siedzi krótko. Cena całkiem korzystna, Wydajność standardowa. 

Kto nie próbował może śmiało brać litra na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi się już nie opłaca. Reszta polskich producentów idzie do przodu, a Tenzi stoi w miejscu. Np. baniak ADBL jest o 40 zł tańszy, a piana jest lepsza - przy tym samym stężeniu wychodzi gęstsza i subiektywnie mam wrażenie, że lepiej odspaja brud. Good Stuff jest droższy, ale lepszy od ADBL o tyle, że dłużej siedzi i nie ma tej upierdliwej konsystencji syropu.

Niemniej w 1:1 nie chce mi się wierzyć. Każdą pianę można dozować w z grubsza tych samych proporcjach. Jedna po prostu zrobi co ma zrobić skuteczniej, inna mniej skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy.
Pianownica to P.A , myjka Nilfisk C120.6 
Piana to zarówno Yeti jak i Snow Foam z SG, problem polega na tym, że leci mleko jakie bym stężenie nie zastosował.
Sprawdzałem piany w Glorii i jest wszystko w porządku.
W ostatnim czasie miałem awarię wody i zastosowałem rurki PP o mniejszym wewnętrznym przekroju aniżeli w 3/4". Odcinek w sumie niewielki, ale jednak.
Czy może to mieć znaczenie?
Wcześniej piana była elegancka na tym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.