Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie posiadam myjkę Nilfick c130 do tego pianownicę PA. 
Testowałem piany : k2 active foam (150ml na 1l) oraz shiny garage fruit snow foam 100ml na 1l . 
Piana tworzy się ładna , ale czegoś jej jeszcze brakuje . Jest trochę za wodnista . Utrzymuję się z 5/6 minut . 
Widziałem że u niektórych piana jest jak śmietana . 
Jak uzyskać taką pianę z SG fruit snow foam ? 
Lać więcej aktywnej piany (100ml na 500ml wody) ? 
Czy dysze zmienić ? 

Dodam że powietrze odkręcone na maxa mam w pianownicy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, david2888 napisał:

A ile dać tenzi truck jako pre-wash?? Lub połączenie tenzi truck + Aktywna piana SG Fruti

Ja łącze SG z Tenzi. 60ml SG i 30 ml Tenzi tyle, że ja leje takie stężenie na ok 600-700 ml wody :)

 

9 godzin temu, NeeRek napisał:

Panowie posiadam myjkę Nilfick c130 do tego pianownicę PA. 
Testowałem piany : k2 active foam (150ml na 1l) oraz shiny garage fruit snow foam 100ml na 1l . 
Piana tworzy się ładna , ale czegoś jej jeszcze brakuje . Jest trochę za wodnista . Utrzymuję się z 5/6 minut . 
Widziałem że u niektórych piana jest jak śmietana . 
Jak uzyskać taką pianę z SG fruit snow foam ? 
Lać więcej aktywnej piany (100ml na 500ml wody) ? 
Czy dysze zmienić ? 

Dodam że powietrze odkręcone na maxa mam w pianownicy . 

Tak jak napisałem wyżej spróbuj zwiększyć stężenie chemii, ja leje w siebie 100 ml piany na ok 600-700 ml wody. U mnie mam wrażenie Nilfisk leje dość dużo wody przez to, że musiałem zwiększyć otwór w pianownicy ponieważ przepływ wody był na początku za mały i myjka "odbijała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, Omenariusz napisał:

Panowie myjkę mam parkside rozumiem że Pianownica do myjki PARKSIDE LAVOR 1L bedzie pasować a jaką do tego wybrać pianę ?

szukaj na alleg.. goscia o nicku TECHCAR_PL on ma pianownice za 86zł pod twoja myjkę napisz do niego wiadomość badz zadzwoń podasz jaki masz model myjki i ci dobierze odpowiednia

 

piana to standardowo polece yeti badz snow foam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dotarła do mnie Pianownica PA od Techkaru. Musze przyznać ze jakość wykonania 1 klasa. Kupiłem ja do karchera k2 i jestem milo zaskoczony :o jaka piana. Użyłem 70ml aktywnej piany SG Fruti neutral ph z 700ml cieplej wody. Pokrętło na minus i piękna piana. Tu juz zdjęcie jak leżała z 3min na samochodzie. Więcej jednak K2+PA zdaje egzamin. 0df6ef5f8aec54fff8181e18ea8f883d.jpga0e490b4775bac84a03e5465feb15294.jpg88b3f597459600b1c0aaa637aa56fe72.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 spróbuj zejść do 50ml i też będzie ładna piana i domywanie. Ja tyle dawałem jak miałem K2 i teraz przy Nilfisku E140 też tyle daję, ale wydaje mi się że zmiana dyszy poprawiła by jeszcze pianę. W każdym razie 50ml jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Omenariusz napisał:

Właśnie u tego sprzedawcy chcę kupić dzięki za odpowiedź :) Rozumiem że snow foam od shiny garage ? Bo znalazłem jeszcze od ValetPro

Zależy którego masz Parkside. Ja mam i 100 i 150 i  piane SG jaki i ADBL Yeti. Na słabszym lepsza piana wychodziła mi z Yeti...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Panowie z racji tego, iż myję dość dużo samochodów w wypożyczalni samochodów, potrzebuję dobrą pianę aktywną która będzie szybko usuwać zabrudzenia. Jeśli chodzi o pianę nie ma znaczenia czy będzie jej dużo, zależy mi głównie na szybkim i dobrym umyciu samochodu.

Myjka jaką posiadam to Karcher HDS 8/18-4 i pianownica również z Karchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slobek napisał:

Witam serdecznie.

Panowie z racji tego, iż myję dość dużo samochodów w wypożyczalni samochodów, potrzebuję dobrą pianę aktywną która będzie szybko usuwać zabrudzenia. Jeśli chodzi o pianę nie ma znaczenia czy będzie jej dużo, zależy mi głównie na szybkim i dobrym umyciu samochodu.

Myjka jaką posiadam to Karcher HDS 8/18-4 i pianownica również z Karchera.

Piana ADBL Yeti z HDSa, po niej opłukujesz i psikasz rozcieńczonym 1:10 Car Pro Ech2O wycierasz ręcznikiem i auto błysk.

Najszybciej i ekonomiczniej.Polecam bo nawet na czarnych daje radę.

 

  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2017 o 15:00, NeeRek napisał:

Jaką dyszę kupić do PA żeby była mega gęsta piana ? 


Tutaj 60 ml SG fruit snow foam na 500 ml wody i tak wygląda piana

6d35d96b3e07.png

 

Dnia 27.08.2017 o 15:42, BiałyGTi napisał:

@NeeRek jaka myjka ?? 

 

Myjka Nilfisk C130 . 

Test zrobiłem :

Aktywna piana K2 active foam w stężeniu 200ml na 1l wody i piana była dopiero ładna . Ale SG fruit snow foam nie bede tyle lał bo $$ ;/ 

Dysze zmieniać ? Czy tak zostawić ? 
Piana nie jest jakaś super jak widać na zdj ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.