Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

"robiłem" pianę pierwszy raz, posiłkując się wiedzą z tego tematu - czy mógłby ktoś zerknąć na dwa krótkie filmy poniżej i dać znać czy tak to ma wyglądać? stężenie 1:10, ciepła woda, myjka c120, pianownica PA. pzdr.

 

Twoja myjka ma 120 bar? U mnie w Black&Decker PW1700SPM( 130 bar), pianownica z techkaru, piana yeti 1:9 i leci mleko jakbym jej nie ustawił..

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja myjka ma 120 bar? U mnie w Black&Decker PW1700SPM( 130 bar), pianownica z techkaru, piana yeti 1:9 i leci mleko jakbym jej nie ustawił..

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

ma 120 bar...ale takich chińskich ;) to jest mocno budżetowa myjka firmy Nilfisk c 120.7-6 , aktualnie w promo w Juli (trzysta pare zl), ciśnienie robocze to 85bar i przepływ na poziomie 440l/h. Po prostu stwierdziłem że do okazjonalnego mycia tylko i wyłącznie samochodu nie mam potrzeby inwestować w polecane tutaj przez kolegów Kranzle czy wyższe modele Karcherow. Pianownice kupowałem z Wery, mixture sporządzam na bazie ciepłej wody, to co na filmiku to pierwsze użycie, dlatego pytałem o opinie czy wszystko OK, aha pianownica oczywiście skręcona na max piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałość :).Posiadam myjke cisnieniowa gcv190 pressure washer hondy i szukam pianownicy która by do niej pasowała,jestem troche zielony jeśli chodzi o ten temat wiec fajnie byłoby jakby ktos cos doradzil.Dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono!
Posiadam taką pianownicę http://allegro.pl/pianownica-do-myjki-karcher-hd-hds-lanca-piany-i6410841641.html
Niestety po pewnym czasie zaczęła lać mleko. Po wymoczeniu sitka i głowicy w kwasku cytrynowym zakupiłem nowe sitko ponieważ moczenie nie przyniosło efektu.
Po montażu nowego sitka również leje mleko. Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, b1std napisał:

Witam szanowne grono!
Posiadam taką pianownicę http://allegro.pl/pianownica-do-myjki-karcher-hd-hds-lanca-piany-i6410841641.html
Niestety po pewnym czasie zaczęła lać mleko. Po wymoczeniu sitka i głowicy w kwasku cytrynowym zakupiłem nowe sitko ponieważ moczenie nie przyniosło efektu.
Po montażu nowego sitka również leje mleko. Czy ktoś miał podobny problem?

Jeżeli jest na gwarancji to może zareklamuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ShadowWarrior napisał:

czy ktoś mógłby doradzić która pianka dobrze zje woski? ADBL yeti + APC PRO nie dają rady :-D

Tenzi Truck (tylko rozsądnie ze stężeniem) i po tym ADBL SHAMPO PRO, nic nie zostanie :mrgreen::mrgreen:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile filców ;

10-20ml/litr( zawsze można zwiększyć )

METODY UŻYCIA
Mycie ciśnieniowe:
spryskiwacz
okres zimowy: 1:30 z wodą
okres letni: 1:100 z wodą
mycie silników: od 1:15 do 1:30 z wodą
lanca do piany lub dezynfekcji:
- okres zimowy: 1:2 z wodą
- okres letni: 1:5 z wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, kończy mi się piana szukam czegoś nowego. Miałem litrową pianę os SG było ok, teraz ValetPro i jakoś nie porywa. Chcę kupić większą paczkę co ciekawego można teraz wybrać oczywiście piana do codziennego mycia aby oszczędzić wosk. ADBL Yeti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.