Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Położyłem Gtechniq G5 na szybę przednią. Szyba umyta szamponem, później Prostaff Windshield Cleaner Kirio Gold, następnie szyba domyta płynem do szyb FX Protect.

G5 nałożona, woda ucieka pięknie jest jedno ale...podczas przejazdu wycieraczek pozostaje mleczna smuga która praktycznie zaraz znika jednak występuje.

Spotkał się ktoś z tym problemem? To naturalne przy G5 czy ogólnie przy NW?

Nigdy nie używałem na przedniej, zawsze tylko tył plus boki.

 

Przy jeździe kropelki pięknie uciekają, widoczność o wiele lepsza.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maciekelga napisał:

To naturalne przy G5 czy ogólnie przy NW?

Niestety ale NW nie ma samych plusów, ta mgiełka to normalna sprawa przy NW. Dlatego nie przepadam za NW na czołowej szybie.

W przypadku niektórych NW ta mgiełka "znika" dłużej co jeszcze bardziej denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie, nie byłem pewny czy tak po prostu jest czy to jakiś błąd w aplikacji
Nic pojeżdżę trochę zobaczę czy mnie to denerwuje czy jestem w stanie przeżyć kosztem odpychania wody i lepszej widoczności na szczęście G5 nie jest tak trwała jak G1.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel87 

14 godzin temu, daniel87 napisał:

@david2888 powiesz coś więcej o niej? Opinie spostrzeżenia, czy warto?😉 moze byc PW

Położona w maju. W 1 warstwie 

Działał bardzo dobrze. W grudzień /styczeń po kontakcie z zimowym płynem do spryskiwaczy sonax. Po prostu umarla... Cos tan kropekuje ale slabo. Za ta kase warto no i 2 warstwy polecam 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

SOFT99 Ultra Glaco aplikowana w październiku 2019 roku. Strona pasażera jedna warstwa, strona kierowcy 2 warstwy. Przebieg 5377km. 😉 

https://youtu.be/OwTA9bolVyg

EDIT: 
Całą zimę były używane zimowe płyny do spryskiwaczy Sonax, Motul, Autoland i w żaden negatywny sposób nie wpłynęły na NW. 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pytanie trochę inne - czy jest jakaś alternatywa dla NW, która impregnuje szybę (chroni przed osadami) i która nie pozostawia mgiełki po przejechaniu wycieraczkami?

Testowałem różne NW, różniły się ceną, trwałością i miały różną hydrofobowość. Niestety po każdym specyfiku pozostawała mgiełka (na krócej lub dłużej) po przejechaniu wycieraczkami. Efekt najbardziej dokuczliwy w nocy przy niskich temperaturach i świetle z naprzeciwka. 

Po zaimpregnowaniu szyby czołowej chciałbym uzyskać efekt zabezpieczenia przed kamieniem i innymi osadami jaki daje NW, jednocześnie by przy pracy wycieraczek nie pozostawały żadne smugi dokładnie tak jak na jałowej, wypolerowanej szybie.

Dodam, że jakiś super efekt hydrofobowy nie jest dla mnie istotny, bo niewiele latam po trasach więc wycieraczek i tak używam.

 

Z góry dzięki za sugestie!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlody2v8  z tymi NW jest też tak, że u jednego będzie ok, a u drugiego nie.

G5 u mnie spisywała się świetnie, natomiast wrzuciłem na szybę w samochodzie ojca i tragedia(podskakiwanie i mgła). W tym konkretnym przypadku zmieniłem na Angelwax H2G0 i problem zniknął 😉 

Polecam przy aplikacji nw, przetrzeć nasączonym aplikatorem pióra wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/16/2020 at 10:10 PM, Streat said:

@mlody2v8 a bez NW tego nie ma? Aż nie pamietam jak to jest na jałowej szybie 😛 

Nie ma 😉 Raz na czas jak pojawią się na szybie jakieś zatłuszczenia czy waterspoty to przecieram szybę ręcznie pastą z tlenku ceru. Na idealnie jałowej szybie nie ma mowy o jakiejkolwiek smudze. Jazdy w nocy to mega komfort.

Niestety przy mocnym deszczu bez NW widoczność znacznie się pogarsza, poza tym ogólnie brud także przywiera łatwo.

On 4/17/2020 at 2:59 PM, KUBA46 said:

@mlody2v8  z tymi NW jest też tak, że u jednego będzie ok, a u drugiego nie.

Właśnie nie spotkałem jeszcze nikogo, kto miał nałożoną NW i nie miał efektu "smugi" po przejechaniu wycieraczkami po szybie. 

Efekt najbardziej drażniący podczas jazdy w deszczu w nocy, ale wtedy kiedy wycieraczek używać trzeba, a z naprzeciwka pada światło z latarni/reflektorów innych samochodów.

 

Jeżeli jednak taki złoty środek istnieje to proszę o namiar i..

image.png.cb3bd61c0da21b965f1c6b30774c46ec.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.